Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(74)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Roxx in legatura cu doctorita, din astfel de motive mie mi-e teama sa mai fac recomandari. De n ori mi s-a intamplat sa recomand cu mult entuziasm ceva (persoane, obiecte, locuri) si celorlalti sa nu le placa de loc.
Am o prietena careia i-am recomandat de mai multe ori cosmetice (creme, farduri) de care eu eram foarte multumita si pe ea sa o umple de bube.
Sau le-am recomandat unor prieteni sa mearga in vacanta in Croatia unde noua ne-a placut la maxim si s-au intors injurand ca i-am trimis intr-o tara fara plaje de nisip.

Am batut un pic campii, dar ma iertati voi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Haideti la

au dormit copilasii meu toata noaptea,fara treziri.
sunt tot chioara pentru ca m-am culcat la 1


Roxx,cu cezariana..inseamna ca asa a fost sa fie. eu nu acceptam ideea de cezariana nici inainte,nici in sarcina,pe ultima suta de metri am inceput sa ma gandesc ''daca?''..nu eram pregatita si s-a vazut..se vede si acum.
Dar..suntem bine,copii sunt bine,asta e cel mai important!



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

simo pup si sarna de cafea
la noi o noapte plina de foieli, cred ca ori le a fost cald ori le a fost rece
plus ca Razvi a baut mult lapte, nush ce a fost cu el, de mancat manca bine, incet incet isi revin
ieri au avut legume cu galbenus de ou si usturoi
seara faragas cu fructe
iar acum au mancat 3 prune, 2 nectarine, branzica si cereale
ii mai tin un pi sa li se aseze fructele in burta si i bag la nani

pup si o zi buna

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Hop si EU!

multumiri de cafa..fo buna

Ziki;bine ai revenit!ai mai dat un pic de "culoare" la forum..sa nu mai plecinici tu nici Simo

Lapte folosesc si Eu la mancaruri,pun in ciorba,pireu...mai nou ii dau si paine prajita cu unt..ii place tare sa molfaie la ea..daca nu merge altfel..o mestec Eu inainte...
Aseara am mancat dovleac prajit la cuptor..dulce ca mierea..ii place

De_ea;azi pun coletul!

Zumzu;cum mai e Darius?

Patrick! de Irinukkk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

pot sa iau sedatif pc daca alaptez?..am niste nervi la stomac de cateva zile ..sunt incordata la maxim..am baut ceai de sunatoare..nu cedeaza..Imi fac griji pentru MARIO..si ieri dimineata a facut o criza..il doare capul din cand in cand,nush la ce sa ma gandesc..doctorita ne-a spus ca ar trebui sa fie asimptomatic sub tratamentul acesta.
Vreau sa merg cu EL la BUC. la inceputul lui octombrie,sa-i fac RMN la cap..am niste emotii.....scuze..stric atmosfera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Hello! Am revenit. Ma bucur sa revad cunostinte vechi precum ZIKI, SHINES, BEBELUSI, ma bucur ca nu ne-au parasit "di tat".
N-am reusit sa citesc decat capitolul asta, imi pare rau de copilasii bolnaviori, am apucat sa vad numai de Mihai si de Sonia, pupicei, sa se faca bine repede! Ai mei sunt bine, uite ca scaparam si de enterocolita ca eu eram sigura ca o sa o facem, insa nu deocamdata suntem cu totii OK. NUmai Patrick e plin de bubite, are o reactie alergica la ceva, dar nu stim exact la ce.

A fost superb la munte, as mai fi stat vreo 3-4 saptamani, pana la plecare. Chiar si cu ploaie, tot e fain. Aici ma apuca toti dracii si numar zilele ca detinutul la inchisoare. Adevarul e ca din nenorocire langa casa alor mei e un camin de defavorizati si e ca la nebuni. Zi si noapte, o galagie de neimaginat, imi aud urechile numai injuraturi si manele, copilul meu mai nou mi se adreseaza cu da-mi ciocolata ca de nu, te sparg. (nu mai vorbesc ca la canalul de copii Mini-max am ramas bouche bee auzind un dinozaur simpatic zicand : Ma freaca la melodie...) Cand plecam de acasa trebuie sa fim atenti sa inchidem bine geamurile la masina ca o tigancusa simpatica ne scuipa de fiecare data, foarte suparata ca indraznim sa o deranjam din mijlocul strazii. Pe trotuar e plin de gunoaie, pe strada joaca fotbal, erau sa ma rastoarne cu copil cu tot la un moment dat. In fine... foarte placuta atmosfera. Ai mei au incercat sa vanda casa, dar nimeni nu o cumpara din cauza caminului astuia. Care cand au cumparat ei, era nelocuit. Acum au transformat zona in ghetou. Cel mai tare ma deranjeaza ca se aud numai tipete si batai de la geamurile alea.

In schimb la munte a fost superb, ca tot scria RROX de tara, aia e tara mea, acolo simt ca traiesc, ma simt fericita, ocrotita, impacata, iubita, linistita tot ce vreti.
Domnul Kevin creste usurel, cum ii e obiceiul, mai avem putin si finuta de 3 luni ne intrece. Are tot vreo 7 kilograme, vomita in continuare la greu, acum vomita si mancare. M-am hotarat sa merg la un doctor aici si sa vad ce-mi zice. Totusi la 7 luni sa mai vomite in jet in halul asta si sa ia asa putin in greutate, parca nu mi se pare chiar OK.
Nu papa decat intreg, am cumparat borcanele bio de la Organix fix degeaba, pe toate le-am aruncat. Noroc ca eram la pensiune si aveam la dispozitie bucatarie, ne-am luat de acasa de toate si am avut ce sa-i dau. Lactate a bobinat continuu, fructe la fel, cu legumele avem ceva probleme, i le dau dupa vreo 3 ore de nemancare ca altfel nu le accepta neam. A mancat si balmos (mamaliga cu iaurt si cu branza) pe varful muntelui, n-a avut nimic. A mancat si urda si cas, toata gama de lactate, direct de la sursa, a fost tare incantat. E expert in mancat intreg, nu se mai ineaca deloc, insa eu tot nu ma pot hotari sa-l las sa pape singur si ii dau eu din mana mea, desi el tare s-ar mai mozoli putin.

Si cam asta despre noi, ma cheama datoria cea mare (datoria cea mica doarme)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Of draga de tine, Tunde. E de inteles prin ce treci mamica scumpa. Vorbeste cu noi, suntem aici. Din pacate doar sa te ascultam putem. Sa dea DD sa fie bine si sa nu fie nimic grav.

Ziki - welcome back! Acum ti-am motivat absenta (chiar daca nu aveai la toata motivatie), dar sa nu indrazneasti sa mai pleci atata timp, bine? L-am vazut pe bb Felix... ce a crescut.. un dulce! Chiar si el are dintzisori a??? Noi suntem ultimii "fraieri" fara??? Sa va fie rusine ca nu ati pastrat randul, dandu-mi prioritate!!!

Apropo NEATAAAA!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Doloress;..ne-a fost dor de voi!..mai si Eu mam kkt pe mine dandu-i lu fifi cas de la stana..inseamna ca pot sa-i dau si altadata..cat despre Kevin..ma gandesc totusi la o intoleranta ceva daca varsa asa in jet..du-l la un gastroenterolog..si bravo pentru bucati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata si d ela noi!

Am fost la pediatru cu pustimea, aglometaratie, nebunie, am traspiat de numa'...
Ana e super bine, creste frumos, are 8900g si 74,5 cm si a luat cate un centimentru atat la inteligenta cat si in talie. Ne-a zis iar de arhicunoscutul "fier". Inca nu o sa i-l dau. De ce? Fara analiza nu i-l dau pt ca mi-e frica de constipatie, avea si Ana o mancare preferata, o leguma - sfecla rosie - si aia a constipat-o, abia face cate un dop. Asa ca de fier...fier megaconcentrat hausmann eu nu vorbesc.
Mi-a dat Bronhovaxon pt Robert, cred ca i-l voi da, ca o avem si pe fifi mic de avut grija.

Robert a fost super cuminte, atat la control, cat si la exudatul faringian, s-a comportat ff bine,desi se plicisea pe acolo.

Mada am ras de povestea ta cu forbalistii!!! Cica "nu s-au inteles cu el in nicio limba de circulatie"..imi si iamginez..aia..ii durea si mainile de atata "vorbit"

Cam astea sunt trebile, ma bag s afac ordine, gatit, azi vine mama si abia o astept, cordonul nostru era intins la maxim.

pupicei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Neata!

Ce zi urata...bleah, se pare ca toamna a venit pana la urma. Speram sa mai astepte putin...

IRINUKA, si noi suntem tot fara dinti.

TUNDE, nu stiu de SEDATIF PC, nu scrie pe prospect, n-are capitol ”sarcina si alaptarea”?

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput