*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (134)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

LA MULTI ANI! tuturor celor ce poarta nume sfant de Maria si toate derivatele din acesta

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Multumim, multumim!!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

La Multi Ani! pentru cei ce-si serbeaza ziua de nume astazi.
Vreau sa va zic ca de ieri Diana a inceput gradinita. Dau un copy la primele impresii pe care le-am scris la un alt subiect.
+++
Ieri a fost prima zi de gradinita. A fost OK, a plans vreun sfert de ora (a auzit-o tot cartierul) la vreo 20 de min dupa ce a intrat in clasa; educatoarea spune ca au inceput sa planga vreo 2 copii mai mici si ea s-a luat dupa ei, dar eu, sa fiu sincera, n-am auzit-o decat pe ea. Au reusit oricum sa o potoleasca fara sa fie nevoie de interventia mea (am asteptat intr-o sala speciala pt mamici si tatici pana pe la 12:30) si la sfarsit nu mai vroia sa coboare. A venit incantata din sala de clasa, mi-a zis ca mai merge etc. Dimineata a dus-o mama, era f incantata, dar cand au luat-o s-o duca sus in sala de clasa a inceput sa bazaie dupa mama (vroia sa vina si mama cu ea, bineinteles). Mama zice ca a scancit putin si apoi nu a mai auzit-o. Sun mai tarziu sa vedem ce face (oricum mama a ramas acolo). Maine o duce sotul meu si sta cu ea (ca mama pleaca) si o sa o ia tot la pranz (desi el e de parere ca trebuia sa o lasam de prima data si la somn) si de luni o sa o lasam toata ziua. Sa speram ca nu se lasa cu f multe lacrimi si mai ales nu cu f multe imbolnaviri.
+++
Doresc multa bafta tuturor cozonaceilor care incep gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani mamicilor, cozanaceilor si cozonacitzelor cu ocazia Sf. nume. Sa aveti parte de tot ce va doriti si sa fiti sanatosi.


[red]Mirela_1]/red] Pupam cozonacica. Acomodare in continuare cat mai frumoasa fara plansete. Succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pupici fetele!

timpul a trecut f repede..plecarea la mare..reacomodarea acasa...week-end-ul trecut am fost nasi si parca abia acum incepem sa ne revenim la program.

Cristi e din ce in ce mai neastamparat si mai galagios. Nu se stie inca daca incepem gradi...eu imi doresc din tot sufletul sa inceapa, sa-si mai consume din energie si sa-si dea drumul la vorba (am si eu un mare stres...)

catalina e cumintica, are deja 3 dintisori si de vrfe-o 2 sapt sat in picioare pe marginea patului, se ridica cu ajutor din partea mea

Azi ma duc sa ma tund iar maine ducem copii la mama ca tb sa scoatem finutii la biserica.
Poxe inca nu avem (decat de la mare ) dar cand voi avea si de la nunta am sa le pun la semnatura.

Sa aveti un week-end frumos !

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani Mariilor si Anelor, mamici si fetite!



mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Noi am avut o prima saptamana de gradi variata. Adica prima zi a fost super fericit ca il lasam la gradi, a 2-a zi fericit, a 3-a zi ok, a 4-a zi a scancit un pic, iar a 5-a zi a plans. Doar 2-3 minute dar un plans d-ala disperat.

De chitanta pt plata inscrierii nu am mai pomenit nimic pentru ca asteptam sedinta cu parintii (au spus ca vor face una curand ca sa ne alegem optionalele), dar nici nu mai e nevoie pt ca ne-au dat-o joi, casieria fiind deschisa doar joia.

Sper ca luni sa mearga cu drag la gradi. O sa lucrez dupa-masa si o sa pot merge si eu cu el dimineata sa-l ducem...dar dupa aceea o sa-l mai vad abia urmatoarea zi de dimi...cateva minute inainte de gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Buna dragelor!
De maine, incepe o noua etapa pentru o parte dintre cozonacei si cozonacite. Va tin pumnii si va urez multa bafta, acomodare cat mai usoara si sa fie sanatosi!
La fel si pentru mamicutele noastre dragi care sunt cadre didactice, sa aveti un inceput bun si un an fara surprize neplacute din partea "minunatilor" nostrii guvernanti! Bafta multa si scolareilor...ca deja avem destui si in categoria asta..

Pentru mine, e primul an fara emotii la inceput...vor fi pe parcurs. Luca e deja veteran cu gradinita si cum a si mers toata vara, nu e nici o diferenta maine. David e deja clasa a 4-a, asa ca pastram emotiile pentru anul viitor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Doamne, fetelor, avem copii de gradi...

Z a mers si joi, am mers toti de fapt sa cunoastem educatoarele, grupa si restul. Bineinteles ca toate prietenele ei din parc au mers si ele, sunt vreo 4 prietene cu care-o sa fie in aceeasi grupa, super incantate toate, mai putin z. Am lasat-o de la 10 la 11 jumate, a plans la inceput, au calmat-o apoi si cand am mers dupa ea era in brate la educatoare, trista, in timp ce gasca ei se juca fara nicio treaba...
Vineri n-am mai dus-o ca trebuiau educatoarele sa-si aranjeze grupa, maine habar n-am ce sa fac, ca a inceput de azi cu stranut si muceste usor. Parca ne-ar coace-o. Alaltaseara, mi-a prins capul cu manutele pufoase si mi-a zis `mami, veau sa vobim. nu veau a gaganita!`. M-a topit... Bine, ca de-atunci imi spune intruna, cu orice ocazie ca nu vrea a `gaganita`...

Amalia, multumim de urari, sa fie un an frumos, si la mamici, si la pitici, si la scolari, si la universitari, si la educatori, invatatori, profesori! Cred ca i-am inclus pe toti. Cine nu se regaseste sa completeze urarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Si noi incepem maine gradinita. Mi-e groaza de ziua de maine. Sapt asta a fost un cosmar. Cand ma intoarceam de la scoala imi sarea in brate si greu se mai dadea jos. Toata sapt a fost un pupacios... un iubaret...numai dupa mine.
I-am zis ca maine mergem la gradinita si el mi-a spus ca vrea la mamaie si la Mara (o catelusa).


Amalia Anca

Acomodare rapida cozonaceilor care incep maine gradinita. Un inceput cat mai usor!

Mergi la inceput