*Cozonacei iubiti de nov-dec2008 (134)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

I-am pregatit rucsacelul pt gradinita Am fetita mare, merge la program lung. De fapt s-ar putea sa rateze prima zi, pt ca aseara a facut febra. Arianna are monente cd vrea sa mearga, si momente cd zice ca nu vrea la gradi. a inceput sa vorbeasca mai bine....nu ma refer la pronuntia cuvintelor care e cam varza, ci la gradul de dificultate a frazelor pe care le formuleaza. ma lase fara cuvinte.
Iar pe Patrick il suspectez ca e un geniu A. n-a avut nicio sclipire de geniu ce era de varsta lui. el ma uimeste, parca intelege tot ce-i zic. De ex, dc se joaca si ii zici hai la mama/tata/buni, se intoarce spre persoana respectiva si ridica mainile. Ma refer ca ii zic cd nu se uita la mine, du-te la buni si el ridica mainile spre ea, nu spre mine. si altele de genul asta...e un ;certaret'. Ma cearta sa-i dau sa manance, tipa cd vrea ceva si face deja crize de nervi. Cine il vede zice ca e mai mare, il tradeaza faptul ca nu merge singur, ci tinut de manuta. Cd il vede pe tati tipa TATA si dc nu-i acorda imediat atentie se pune pe plans. Pe mine nu prea ma striga cu directie, decat cd e fff suparat.
Sa aveti un an scolar minunat!!!

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Prima zi de gradi....nu a plans mititelul, dar greu s-a lasat dus cu dna educatoare. Am plecat pe furis...am mai stat vreo 5 min pe la parter...nu s-a auzit niciun planset....sper sa fie bine!

Peste 2 ore o sa iau in primire bobocei de cls I...alte emotii....

O zi buna, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Multumim frumos manumanu pentru cuvintele frumoase. Le-am primit cu drag.

Uram tuturor mamicilor educatoarea sau invatatoare sa paseasca cu dreptul in noul an scolar.. si sa aiba succese in activitatea pe care o desfasoara.
Cozonaceilor care merg pentru prima data la gradinita.. le urez bafta multa si acomodare usoara.
Sa fie asa cum va doriti.
O saptamana usoara si plina de satisfactii pe toate planurile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mai pune poze cu minunile sa ii vedem cat au mai crescut. Ne este dor de ei...
Ma bucur ca ai copii minunati si te incanta fiecare gest al lor. Succese la program lung.. si sa fie acomodare fara probleme si la acest program.


Citat:
citat din mesajul lui BraveGirl

I-am pregatit rucsacelul pt gradinita Am fetita mare, merge la program lung. De fapt s-ar putea sa rateze prima zi, pt ca aseara a facut febra. Arianna are monente cd vrea sa mearga, si momente cd zice ca nu vrea la gradi. a inceput sa vorbeasca mai bine....nu ma refer la pronuntia cuvintelor care e cam varza, ci la gradul de dificultate a frazelor pe care le formuleaza. ma lase fara cuvinte.
Iar pe Patrick il suspectez ca e un geniu A. n-a avut nicio sclipire de geniu ce era de varsta lui. el ma uimeste, parca intelege tot ce-i zic. De ex, dc se joaca si ii zici hai la mama/tata/buni, se intoarce spre persoana respectiva si ridica mainile. Ma refer ca ii zic cd nu se uita la mine, du-te la buni si el ridica mainile spre ea, nu spre mine. si altele de genul asta...e un ;certaret'. Ma cearta sa-i dau sa manance, tipa cd vrea ceva si face deja crize de nervi. Cine il vede zice ca e mai mare, il tradeaza faptul ca nu merge singur, ci tinut de manuta. Cd il vede pe tati tipa TATA si dc nu-i acorda imediat atentie se pune pe plans. Pe mine nu prea ma striga cu directie, decat cd e fff suparat.
Sa aveti un an scolar minunat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

neata fetele

va dorim si noi un an scolar plin de succese si impliniri

si noi l-am dus pe dimi de dimineata la gradi am facut poze, statea cuminte si se juca, sincera sa fiu nici nu cred ca realizeaza ce se intampla, imi rupsa inima . veni acasa si cand aud atat liniste ma imbolnavesc, da trebuie sa o facem si pe asta. sunt tare mult i in grupa 28, sper sa fie bine.


va pupam

stelele mami pe cerul sufletului ei
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania minunile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri
sunt tare mult i in grupa 28, sper sa fie bine.



La Edi sunt 33 de copii in grupa.
Au mai ramas 3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Buna si bafta la gradinita!
Azi am inceput si noi, "la dublu", adica a intrat si Ana Maria in sistem Pt ea a fost mult mai usor decat pt sora ei anul trecut...
Anul trecut pe Andreea am lasat-o plangand acolo (s-a linistit repede dupa ce s-a inchis usa), insa am plecat cu inima stransa, iar pe urma i-a placut si acum astepta inceperea gradinitei, colegii.
In schimb Ana Maria, se cunoaste ca a fost obisnuita din primul an al Andreei, cand mai mergeam cu ea sa o luam pe sora mai mare, ii stia clasa, colegii, educatoarele, chiar si una din educatoarele de au preluat grupa mica anul asta (plus ca am vorbit si in vara cu ea, ca se cam stia ca va prelua grupa mica, si i-am prezentat-o pe Ana Maria).... asa ca oarecum mediul in care am dus-o este partial cunoscut de ea, pe cand la Andreea era totul complet nou... Ma uitam la colegii ei cum plangeau mititeii, asa cum a plans si Andreea anul trecut.... Ana era linistita, i-a dat florile doamnei cand a intrat in clasa, apoi ceva mai tarziu era la o masuta si isi gasise de lucru cu niste jucarii. Sper sa fie bine si mai departe! Ma uitam la cei de gr mijlocie ce mari sunt fata de astia mici, ceva mai relaxati.
Ce sa zic, am facut slalom intre cele 2 sali...

Bafta tuturor inca o data!!
Gynie, bafta si tie cu scolarii!
Brave, sanatate Arianei!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

buna fetelor!

si la noi a fost prima zi, toate bune si frumoase, grupa de 21 de copii, cei nascuti in 2009 incep doar lunea viitoare, ii integreaza treptat, deci azi au fost doar vreo 15. Th incantat pana peste cap, dupa ce am stat in sala vreo jumatate de ora , ne-am pupat, i-am spus ca ma duc afara ca aici au voie doar copiii, mi-a facut tai tai mi-a trimis pupa, ca si cum "hai iesi o data". a stat 2,5 ore cand m-am dus sa-l iau aproape ca a plans sa -l mai las. sper s-o tina tot asa, e foarte incantat si de copii si de educatoare. eu am avut niste emotii de ieri, cum n-am avut in viata mea..
da, avem copii mari...
Un an scolar frumos doresc tuturor!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Si noi o lasam pe Diana la program lung de astazi. Ma invoiesc totusi 2 ore si o iau pe la 17:00 de la gradi. A plans cu disperare dimineata, e drept ca nu mai mult de cateva minute. Sa vedem daca a mancat ceva.
Anca si Corina, ce fac fetele? Sunt bine?
Gynie, la tine n-au plans si bobocii de clasa I?
Un an bun la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Am inima cat un purice....am lasat-o la program lung
Monicus, noi acum renovam (iar ) si nu am acces la calculator. Acum sunt ascunsa in dormitor si scriu de la laptop. Dar cd vom termina, pun poze cu ei si cu camera lor de joaca.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput