Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (197)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Succès Mara dans jardin d'enfants et une adaptation rapide aux Belges!

(am zis bine? daca nu google translate e di vina)

si mersi Cleo pt ponturi, in special aia cu sobo, ca mereu sunt pe la tara.






Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...




stai sa vaz cata fr stiu:

Succes Mara a l'ecole maternelle, et une integration (prefer cuv. asta ) rapide aux belges .

Deci despre ponturi, is copi paste de pe email. Nu stiu daca functioneaza. Dar la aia cu guma, moama ce buna e - peste 2-3 ani...
Aia cu lamaia o stiam si io: lamaiia in apa calda se suprahidtrateaza si scoti mai mult suc; o sa bag si o lamaiie la rufe albe, sa vaz de functioneaza ca acum pun Vanish, dar lamaiia e mai ieftina si mai eco.
A, mi-am adus aminte de mamaia mea la tara: fiind ultima casa din sat, is multi soareci si sobolani din camp. Solutia: aducea mamaia pisici de pe la altii... una chiar prindea si sobolani! Atat ca pisica nu ii manca, ii aducea ofranda acasa .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cleo mi-ai adus aminte de o faza cu pisica - cand am fost la galati, intr-o zi am pelcat spre hanu Conachi, la tara la bunicul meu; masina fusese parcata la bloc la mama, plecam noi cu bagajoaie, pe drum parca aud ceva mai mutl ca o pasare, ca o cucuvea asta un "iu, iu" ..zic "fo' pasare pe drum"; mai mergem ce mergem aud iar...si tot asa...chiar ma gandesc ce ciudat!!

Peste cateva ore se pune Cristi sa spele masina in fata curtii si gaseste in aparatoarea de la roata un pisoi. Ni-l aduce, fleasca d ela apa cu care spalase, picase si-n balta..il lasa in curte, un var de-al meu zice "asta e adus d ela galati". Noi radem, normal c anu-l credem...cum de la galati, cum, nu era muci pana acum??? Radem, trece moementul. La un moment dat jumuleam o pasare bio pt Dra Ana si aud "iu, iu" ..mieunatul ala de pasare cucuvea. OH MY GOD!!!

Acum, "pisoiul lui Cristi" e super aclimatizat la bunicul meu, a avut un noroc imens, nu numai c anu s-a facut pilaf, dar a scapat de "poluarea de la Galati", serios vorbind, cred ca nu ajungea prea departe acolo ca pisica vagaboanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Cleo:bafta "alecole" pentru MARA.

Laura: bafta cu mutarea. Fetele inca n-au terminat explorarea casei nici acum. Noi am luat bilete la mare cu ultimii bani apoi am inchis contul. Au ramas niste maruntisuri de facut dar le facem noi pe parcurs. Deja avem in gradina: rosii, spanac, salalta, ridichi, praz, ceapa, telina, plante aromatice, gazon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Cleo, Lumi,mi_bebelina, Belleane merci. Sper sa nu fie foarte mare tevatura, ca nu luam si mobila dupa noi.
Lumi hai, mai cum spui asa ca ne plictisesti cu problemele tale? Aici trebuie sa ne vaitam cat avem nevoie, e grup de terapie aici!! Nu stiu nimic de clinica asta.
Cleo cum se descurca Mara cu franceza?
Beleeane mama, dar ce casa mare aveti! La noi nici vorba de asa ceva...iar faza cu gradinaritul, foarte tare! Fratele nostru - 14 ani- are o pasiune, si-a pus in gradina, rosii, morcovi, ceapa, plante aromatice prin ghivece..Noi vrem o curticica functionala, pentru copii. Loc de joaca si aerisit.
Mi-Bebelina asa e, va fi ca in concediu. Sis in primele zile cand se mutase numai asta imi spunea: e ca la munte, ma simt ca la munte. [:D Dar eu vreau la mare.
Lori vai, biata pisi! Cum a supraietuit ea, mai acolo? Ce socata trebuie sa fii fost pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Cleo, Lumi,mi_bebelina, Belleane merci. Sper sa nu fie foarte mare tevatura, ca nu luam si mobila dupa noi.
Lumi hai, mai cum spui asa ca ne plictisesti cu problemele tale? Aici trebuie sa ne vaitam cat avem nevoie, e grup de terapie aici!! Nu stiu nimic de clinica asta.
Cleo cum se descurca Mara cu franceza?
Beleeane mama, dar ce casa mare aveti! La noi nici vorba de asa ceva...iar faza cu gradinaritul, foarte tare! Fratele nostru - 14 ani- are o pasiune, si-a pus in gradina, rosii, morcovi, ceapa, plante aromatice prin ghivece..Noi vrem o curticica functionala, pentru copii. Loc de joaca si aerisit.
Mi-Bebelina asa e, va fi ca in concediu. Sis in primele zile cand se mutase numai asta imi spunea: e ca la munte, ma simt ca la munte. [:D Dar eu vreau la mare.
Lori vai, biata pisi! Cum a supraietuit ea, mai acolo? Ce socata trebuie sa fii fost pe drum

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010



Pai ia vezi, nu sunt reduceri pentru piscine? Cumnata mea vrea sa se mute si ea la casa in toamna asta, bine, ei sunt cu constructia de vreo 3 ani..anul trecut si-au luat o piscina demontabila si asa frumos se balacesc acolo...dac-o faci si pe asta, chiar zici ca esti la mare
Apoi te duci si pe la Sis pe la munte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

da, chiar s-au ieftinit piscinele, era una de 3m pana in 100 ron dar n-am avut curaj destul sa o las cu bona si piscina plina acasa. Am amanat pe anul viitor. Le-am promis casuta numai ca au diparut toate casutele convenabile ca pret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Lumi hai, mai cum spui asa ca ne plictisesti cu problemele tale? Aici trebuie sa ne vaitam cat avem nevoie, e grup de terapie aici!! Nu stiu nimic de clinica asta.

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010



Eh, ma alintam si eu
M-am programat aici ca am cautat sa fie cat mai aproape de casa.... si asa nu am cu cine sa ma duc, o sa merg singura, sper sa nu ma simt rau dupa. Ah, si ma anuntara sa ma duc sambata in loc de miercuri, la dr Ivanov. Doamne ajuta sa fie bine!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Lumi tinem pumnii sa fie totul bine, rapid si bine; imi pare rau ca nu poate merge nimeni cu tine, tin pumnii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

supeerrr!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

lorich, Lucy a murit la 2 sapt dupa ce Vic. a venit aici. Avea 13-14 ani - nu stiu cat inseamna in ani pisicesti - cica e mult.

am luat pe Mara de la gradi. In extaz copilul - nu puteam sa il luam de acolo!! au gradina mare, copaci mari, nisip, topogane si chioscuri de lemn. Cat le permite vremea, ii tin numai afara.
A venit la noi un baietel brunet, un pic mai mare: "sunteti romani?". E Rares - ma bucur ca Mara va mai avea cu cine vb. Atm intrebat-o pe fifi cu cine s-a jucat: cica "cu o fetita si un baietel". Si cica a plans putin, dar si un baietel cu negru a plans.



Beleanne, sa va fie de bine mutarea! sa va bucurati de casa!


Reallaura, eu am peste 20 de mutari la activ. Ambalat/dezambalat. Am invatat ca organizarea e totul: faceam liste (traiasca calculatorul), planuri, cutii/saci de plastic din aia grosi, numerotati, si in word aveam ce am pus in fiecare sac, alt word cu Prioritatile numerelor, si merge rapid mutarea. Ideea este ca nu aveam multe inutilitati in casa; dar profitand de mutare - le sortam si scapam de ele INAINTE de a incepe sa ambalez - altfel exista tendinta: hai sa iau si vechitura asta, si ametzeam tot ce ordonasem pana atunci.

gjkgj




Mergi la inceput