Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (197)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Cleo, m-ai facut sa zambesc! Zau ca n-am mai auzit pe nimeni sa se mute cu liste in word
Bafta copilei la gradi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefany_p

Cleo, m-ai facut sa zambesc! Zau ca n-am mai auzit pe nimeni sa se mute cu liste in word
Bafta copilei la gradi!

pai ce, mai stiu sa scriu de mana?

si acum, am un notepad cu vom face/aduce/duce in oct. cand mergem in ro . Pt ca vor fi numai 3 zile juma si avem o gramada de facut, mi notat si le-am ordonat dupa prioritati - cu cine ne vedem, cu cine nu,cand, cat, ce facem etc etc etc . Sigur vor mai aparea si altele de facut, in urmatoarea luna.
Asa ca, daca ma suna careva ii zic: "tanti, esti out of my ranking".








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Cleo, nu am gasit mai sfaturi si cum sa scapam de caini?
Succes mai departe cu gradi!
A invatat Mara ceva franceza?

Lumi, n-am auzit de clinica aia! Succes! O sa fie bine

Laura, spor la mutat. O sa fie bine langa Simona si mama, aveti si gradina.
Nu mai tin minte... e in oras casa? sunt magazine in zona?

Lorich, deci pisicuta clandestina s-a mutat la tara, a fugit de poluare

Belleanne, wow, ce gradina plina aveti! Super!
Noi avem o casuta din lemn, daca te interesaza, e draguta, e un fel de magazin, cu o usita cu perdeluta si o mica tejghea unde astia mici isi vand marfa.
Noi dupa ce ne-am mutat n-am mai monatat-o, ca neavand nici gradina ...

Adriana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Cleo, nu am gasit mai sfaturi si cum sa scapam de caini?
Succes mai departe cu gradi!
A invatat Mara ceva franceza?

Lumi, n-am auzit de clinica aia! Succes! O sa fie bine

Laura, spor la mutat. O sa fie bine langa Simona si mama, aveti si gradina.
Nu mai tin minte... e in oras casa? sunt magazine in zona?

Lorich, deci pisicuta clandestina s-a mutat la tara, a fugit de poluare

Belleanne, wow, ce gradina plina aveti! Super!
Noi avem o casuta din lemn, daca te interesaza, e draguta, e un fel de magazin, cu o usita cu perdeluta si o mica tejghea unde astia mici isi vand marfa.
Noi dupa ce ne-am mutat n-am mai monatat-o, ca neavand nici gradina ...

Adriana





Mara? doar sa zica bonjour cui vrea. Si sa numere. Si a raspuns cuiva la intrebarea: Comment t'appele tu?
Ei, va invata ea. E bine ca la gradi mai sunt copii romani - Ioana in grupa cu ea (inca nu a venit), si ieri dupamiaza, la joaca mai era un baietel mai mare.

Despre caini vagabonzi: aici nu e niciunul. Si acum, dupa 4 luni, inca ne ferim de caini, desi vedem clar ca sunt tinuti in zgarda de stapani. Acum vreo 2 sapt. ne plimbam pe stradute, si un caiine mare, gen de vanatoare, brik www.vinatorul.ro/public/ro/articole/detalii/356-Pudel_Pointer" target="_blank"> cam ca asta, dar nu asa plouat, si parca cu blana mult mai scurta , vine la noi sa ne miroase dand din coada. Noi, romani, ne-am oprit si nu am miscat in fata cainelui. Stapanul si-a cerut scuze, a explicat ca e caine 'gentil'. Dar frica din noi... nu a disparut.


Astazi Mara nu a mers la gradi - la 12 e programata la spital la dentist cu anestezie generala. Si io ca proasta am tel. descarcat. Mor aici pe scaun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Cleo wow, fara telefon??? Cum ti-e tensiunea?? Tinem pumnii si asteptam vesti de la micuta!

Adriana tu nu ai gasit ponturi cum sa scapi de caini, eu am cautat despre cum sa scapi de vecini dotati cu bormasini...
lucreaza sub noi de o sapt-doua...Robert e traumatizat deja! Si lui nu-i era frica, dar l-au speriat rau de tot prin somn.Offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78
Asa ca, daca ma suna careva ii zic: "tanti, esti out of my ranking".


Cleo, e tare asta! Auzi la ea "out of my ranking". Sper sa tin minte si sa aplic si eu asta la urmatoarea vizita in romania. dar ce ma fac cu al meu sotz, ca el i-ar pune pe toti pe primul loc....
si eu fac liste, dar de mana. evident ca le fac numa sa imi ordonez eu lucrurile in cap, ca la "fatza locului" nu mai folosesc nicio lista.

succes scolaritzei Mara. ce dulce e ea cu "baietzelul cu negru".

Laura, sa fiti fericiti in noua casa. e grea mutarea, dar frumos sentimentul dupa aceea, mai ales ca esti langa cei dragi.

luminel, tinem pumnii sa fie bine.

despre noi, vreo doua vorbe: dupa ce ne plecara musafirii din romania, am avut in fiecare seara alti musafiri. ca na, a fost vara lunga si nu ne-am vazut cu multa lume. iar eu sunt arhi stresata cu un test de engleza ep care tb sa il dau sambata in amsterdam. numa engleza mananc toata ziua.

copiii sunt niste dulcei. odutza e nostaligica dupa rochite. acum a gasit-o si pe ea sa se imbrace in rochitze. pana azi numa prin casa, azi cica e caldutz afara si i-am dat si la gradi. dar ce ma fac ca nu vrea strampi sau egari, asa ca e cu shosete, ca in miez de vara. vara romaneasca. cand defapt afara sunt in jur de 20 la pranz, dimineatza vreo 12. deci ori se caleste fata mea, ori se imbolnaveste. ori la bal, ori la spital.

cam atat de pe aici.
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

'neatza!

Merci de incurajari,Lori, Adriana
Va tin la curent...maine...mi-e cam teama....ufff, ce nasol ca ma duc singura, am ghinionul ca toate rudele sa fie plecate din Buc. tocmai acum

Cleo, o sa invete repede franceza Mara, sunt convinsa... sa o vad eu pe Crisit cum invata germana care e mult mai grea dupa parerea mea.
Bafta!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel

'neatza!

Merci de incurajari,Lori, Adriana
Va tin la curent...maine...mi-e cam teama....ufff, ce nasol ca ma duc singura, am ghinionul ca toate rudele sa fie plecate din Buc. tocmai acum

Cleo, o sa invete repede franceza Mara, sunt convinsa... sa o vad eu pe Crisit cum invata germana care e mult mai grea dupa parerea mea.
Bafta!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj


dada, invatza ei...Luminel, iei un taxi si asta e. Scrii dinainte pe hartie adresa de acasa pt situatia cand esti ametita.

Lorich, eu is praf. Am un tel. fix pe birou si sa sun..sa nu sun... trebuiau sa intre la 12, si interventia dura 1-2 ore.

DanaH, in Ro, noi ne vom imparti. Ca de ne-obicei, treaba NU VA pica NUMAI pe mine, ci o sa ii intind o copie la lista bifat pe ea cu ce trebuie sa faca si tati. Dupa aia Vic. o sa iasa cu baietii lui la bere, ca eu nu il tarai cand ma vaz cu fetele mele ca se va plictisi iar pe unele nu le suporta . Dramatic este ca socrii/cumnata ne-au facut deja planuri - desi noi tot le zicem ca avem treburile noastre. O sa iasa iar cu scantei si drame pt eu nu suport si imi sare rau mustarul cand cineva imi programeaza viata si apoi mai si comenteaza (inca un "vai, draga, ce treburi aveti voi la 8 seara" si ii zbor una).

Si in general eu ma tin de liste. Si cand plecam la cumparaturi, si uitam lista acasa, tot nu ieseam mult peste ea. Altfel nu fac fata - is varza. Plus ca acum avem de stat 3 zile juma, si tre cateva chestii neaparat de facut, plus ca ne gandim sa inchiriem aprt. si nu sufera amanare.
Cat despre Odo cu rochite, poti sa mai insisti cu colantii cand e frig, dimineata. Noi mai avem niste pantalonei de bumbac, gen de dormit, pe picior (colanti largi) - banui ca o deranjeaza ca is f. mulati pe picioare, ca si dresurile.


Hai ca is prea nervoasa. in 15min sun pe tati pe mobil.


P.S. am sunat. are tel. inchis/nu are semnal. great.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Cleo, ai sunat??? Ce se intampla? Ne spui si noua sau ne tii in suspans?

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

gata. Am fost la spital si eu. Fifi doarme langa mine. Are 10 plombite in gura. S-a trezit din anestezie, a papat, a baut apa, a mai facut un pic de dodo.

Deci eu am fost prin cateva spitale din Iasi, Buc. dar ca asta nu am vazut!! O adevarata uzina! Si ce oameni, si ce frumos au vorbit cu Mara - desi stiau ca ea nu stie Fr.... si am venit in contact numai cu asistente si infirmiere.




Mergi la inceput