Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (197)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Laurita, nu conteaza vacanta anul asta. Important e ca ati luat casa langa mama si sis. Concediul anul viitor.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Desiree ce draguta esti, cum ai pus tu problema, asa e, nu conteaza vacanta anul asta. Am citit pe fb lunga ta convorbire cu Felicia si asa m-am abtinut sa nu intru si eu sa comentez. Cat de greu trebuie sa-ti fi fost...si prin cate treci in continuare...problemele noastre sunt frivole. Cat priveste polemica cu vaccinurile samd, iti trebuie mare putere sa iei decizia sa nu le faci...ca si tratamentul cu chimio. Eu nu am avut puterea sa nu fac vaccinurile. Am regretat ca nu am putut sa nu le fac, dar nu am putut actiona altfel. Tare grele dilemele pe care a trebuit sa le rezolvi in timp ce sufereai atat! O imbratisare puternica de la mine pentru tine si Victoria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Laurita, conversatia de pe FB cu Feli, e deschisa pentru toata lumea. Esti mai mult decat bine-venita si tu si oricine altcineva sa participe la discutie.
Edit: am scris si pe FB ca e discutie deschisa ptr. oricine.


_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura

Desiree ... Tare grele dilemele pe care a trebuit sa le rezolvi in timp ce sufereai atat! O imbratisare puternica de la mine pentru tine si Victoria!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010




In ce priveste citatul de mai sus, raspunsul meu e chiar ca NU! Nu am avut nici cea mai mica indoiala ca asta e tratamentul ce-mi va salva viata copilului si nu m-as gandi vreodata sa spun Nu tratamentului (cum am spus si pe FB).

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Desiree atunci ma bucur ca ai simtit asa. Cand e ceva asa de grav, dubiile costa enorm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Laurita, bine ai venit pe la noi!
Imi pare tare bine ca veti fi in sfarsit aproape de sis si de mama. Nu-i nimic, concediul va fi mai mult anul vitor. Oricum si aici fiind la curte, fiind ceva nou, ti se va parea ca esti in concediu. Succes cu mutatul!

Fug sa ma pregatesc de munci, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_bebelina

Laurita, bine ai venit pe la noi!
Imi pare tare bine ca veti fi in sfarsit aproape de sis si de mama. Nu-i nimic, concediul va fi mai mult anul vitor. Oricum si aici fiind la curte, fiind ceva nou, ti se va parea ca esti in concediu. Succes cu mutatul!

Fug sa ma pregatesc de munci, va pup!


spor la mutat si din partea noastra!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Buna dimineata si de la mine si....o

Mi-am revenit ...nu va mai stresez cu "problemele" mele care, vorba Laurei sunt frivole pe langa ale Nadiei, de ex.

Apropo, Laurita, spor la mutat, are dreptate mi_bebelina, la curte si langa mami si sis o sa te simti ca in concediu!!!

Bafta lui Mirci la noua gradi! Si Marei si lui Robertel cozonacel!
Si Larei la scoala!

Cristi doar pe 12 incepe cresa n-au reusit sa termine renovarea la timp. A innebunit fiu-meu cu ea acasa

Ylari, ma bucur pentru voi ca nu mai pleaca sotul asa mult! hai, treceti la treaba pt bb2

Saptamana viitoare m-am programat le gineco. La ROM MED 2000 pe str.Dristor. Stiti ceva de clinica asta?

Va pup! O zi buna!


Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

ce o face fifi a mea la gradi?


Si de pe meil culese:

Idei de retinut



Furnicilor nu le plac castravetii. Inconjurati ascunzisurile acestora cu coji de castravete.
Daca vrei sa obtii un cub transparent de gheata, fierbe apa inainte.
Oglinda ta va straluci, daca o cureti cu White Spirt (diluant de vopsele).
S-a imprimat o guma de mestecat in materialul hainelor tale ? Pune-le pentru o ora in congelator.
Hainele tale albe nu sant suficient de albe ? Inmoaie-le in apa calda timp de 10 minute, impreuna cu o felie de lamaie.
Parul tau nu are luciu suficient? Umezeste-ti parul cu o lingurita de otet, si pe urma sa-l speli.
Ca sa reusesti sa storci integral zeama lamailor, tine-le o ora in apa calda inainte de a le stoarce.
Pentru a evita mirosul neplacut la fierberea verzei, pune o felie de paine pe varza. Pentru a nu amesteca painea cu varza, felia se introduce intr-o punga de panza rara.
Lacrimezi, daca tai ceapa, - mesteca o guma de mestecat.
Pentru a fierbe mai repede cartofii, decojeste-i numai pe o parte.
Pata de cerneala pe haine ? Pune un strat gros de pasta de dinti pe pata, lasa-l sa se usuce si numai dupa aceea sa-o speli.
Vrei sa scapi de soareci si sobolani, presara praf de piper negru in zona unde se ascund. Se vor duce in alta parte !



edit: stiri de la gradinita bruxeleza. Nu a plans, cand a vazut jucariile si bicicletele - l-a abandonat pe tati. Ce mai, avem fifi mare. O sa plec azi mai devreme sa o preiau io


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Succès Mara dans jardin d'enfants et une adaptation rapide aux Belges!

(am zis bine? daca nu google translate e di vina)

si mersi Cleo pt ponturi, in special aia cu sobo, ca mereu sunt pe la tara.

Mergi la inceput