Iepurasi de mar - apr 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara fetele,
am fost si noi cu adelina la munte, foarte incantata, nu a dormit deloc,m-a terminat,m-a ingrijorat cum poate sa nu doarma atatea ore? nu a dormit nici in masina, atipea cateva minute si se trezea...

am venit cu ea acasa muuuuult mai rasfatata,cand l-a vazut pe frate-sau (care nu a mers cu noi) a fost in culmea fericiri,rasete,tipete de bucurie...

Erina aceasi problema o am si eu cu adelina, telecomenzi stricate, jucarii, etc
ce m-a mirat pe mine a fost ca a reusit sa strice carligele de rufe, cum il prinde in manuta il rupe pe din doua, si pe urma il face bucatii mici baiatul meu nu strica nici macar jucarii....paul are si acum masinute de colectie pastrate de cand era micut...in schimb ea a stricat toooot ce prinde, am zis ca ar fi bine sa cautam jucarii din fier poate asa raman mai intregi...
multumim pentru vizionarea pozelor...

delia si mie mi-a parut foarte bine ca te-am cunoscut, esti o mamica supeeer...
ai ajuns bine acasa? cred ca ati fost foarte nerabdatori sa va intalniti cu tati al vostru dupa atata timp...





Poze Adelina



adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Vazut pozele cu 'chinezii' nostri veniti in vizita si cu cei vizitati si m-am minunat cat de mult a crescut Iris. Bravo, super pozele, arata ca v-ati simtit bine in Romania.

M-am bucurat si sa citesc despre jumatate din 'grecoaice'. Asteropi, indraznesc sa te intreb daca ai planuri de bebe2. Locul 3 pe lista de gravidute e disponibil...

Erina, Alexia cum prinde o batista de hartie, cum o face bucatele mici-mici-mici! Si are o pasiune nebuna pentru periile de WC. Cum vede spuma in WC dupa ce trage cineva apa, cum isi inmoaie mainile acolo daca nu sunt pe faza. E mult mai curioasa si mai insistenta decat Tudor, el parca era mai cumintel...

Bluekidoo, poate nu tine de loc, ci de persoane...

Oare Ami a nascut?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna fetele, he he he cresc iepurasii exploratori, vor sa stie tot, sa "cunoasca" tot cu propriile manute, experiente, chiar daca asta pentru noi inseamna si stricaciuni.

Al nostru inca nu a produs daune, doar ca ii place sa deschida dulapurile, la bucatarie este senzational, baga capul si incepe discursul: "ogiugociu giu ogiu" "cogiu cogiu " si alte astea, apoi ma cheama, si-mi arata ceva: mamma, mamma . Eu interpretez ca-mi cere, vrea sa-l ia, etc.
Daca-i zic nuuu, nu ai voie, se supara f tare, da cu capul in semn de protest unde are ceva tare: perete, usa, orice, pana plange si etc...
Daca-i zic: a da poti sa o iei o atinge, o ia, mi-o arata si o pune la loc.
Numai ca nu pot sa-i permit sa ia tot: borcane cu diverse, oricum a inteles sensul ce are voie si ce nu, la ce nu are voie se duce, ne cheama si parca ne-ar intreba, revoltandu-se de fiecare data ca nu-i permitemmm
Cat despre telecomenzi... ehehe, am luat o cutie speciala si sus toate ( ca sistemul nostru tv-audio, dvd sunt interdependente si avem ca sa deschidem tv-ul 4 buc, asa ca...) asta pentru ca le cara nu se stie unde, nu se mai gasesc, trebuie sa-i cunosti locurile: sub patutul lui, in cutia de jucarii, sub pernele de la canapea, intre ele, etc, in pantofi ( din dulap)
Cea mai frumoasa jucarie ramane tot telefonul mamei ( tata a fost ferm si nu i l-a dat, la el nici nu mai incearca sa-l aiba)...

ii plac sticlele pentru ca adora desurubarea-insurubarea, i-am luat o jucarie ce are doar functiunea asta ( o succesiune de piuliute, dopuri, dar neeeeeeeee... ) sticla de pe masa e mai faina.

Deci la cap jucarii, nu mai cumpar,sincer pana acum eu i-am luat doar o jucarie, are primite multe... in rest i-am luat carticele, ii plac la nebunie.
acum e la faza de ce distreaza cu masinute mici, pune cate ceva in ele si le plimba, de cand am fost in cavanta si a vazut pe viu avioane, este fascinat, acum se uita pe cer si incepe imatatia avionului, pasarelelor ( e nebun dupa ele, ta-su zice ca-i semn bun... )

In rest...adora jocul in companie, animalele, la comparaturi la intai mergem la sectorul "pet" sa vada ceva animalute si apoi ne facem "treaba"

cre sa mai zic...nu stiu ca in fiecare zi combina una noua, mami e in extaz va dati seama.

va pup si mai aveam ceva sa va zic... dar nu-mi amintesc, nu era minciuna, jur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia
Alexia cum prinde o batista de hartie, cum o face bucatele mici-mici-mici! Si are o pasiune nebuna pentru periile de WC. Cum vede spuma in WC dupa ce trage cineva apa, cum isi inmoaie mainile acolo daca nu sunt pe faza. E mult mai curioasa si mai insistenta decat Tudor, el parca era mai cumintel...

Oare Ami a nascut?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)


Si Castelan iubeste hartia in toate formele sale:
-igienica e favorita, cum el face la wc, o are acolo in dreapta sa si vb cu ea, o "modeleaza"
- servetelele la fel, e baiat curat, se sterge pe maini, la gurita, apoi in urechi ( nu stiu de unde a vazut) apoi o "transforma"
eu am profitat ca sotul mi-a facut cadou o "matura electrica" de fapt un aspirator fara fir, incarcabil, asa poate face ce vrea fara sa ma mai enervez... doar ca atunci cand mergem undeva... niente hartie...
- reviste, citeste si bolboroseste toata ziua, le are pe ale lui favorite, le mai si canta uneori
-biletelele tip post-it, zici ca-i inginer, cand prinde pixul si carnetelul se plimba prin casa cu unul intr-o mana, unul in cealalta, se mai opreste si... "noteaza" ceva

In calatorie acum, cum e mai mare a "filmat" tot, foarte multe vad ca a retinut de la drumul asta, ne-a vazut ca stam cu biletul in mana uneori, ce crezi, trebuia sa-i dau si lui ceva si el sa-l dea doamnei... razi de mori...

mai imita, la restaurant, cand vine sa ne mai stranga de pe masa trebuie sa dea si el ceva, se supara daca nu i-a luat si servetelul sau ( sau ce-a mai ramas din el), sau sa puna o cojica ceva, apoi trimite pupicuri la chelnerite...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Buna mamici. Multumesc de sustinere. Am intrat sa va anunt ca pe 11 august s-a nascut Ilinca. E bine, sanatoasa. Momentan suntem cu acomodarea. E mai greu cu Irina ca sufera un pic dar sper sa trecem cu bine peste.
Salutari tuturor.


Mami de Irina (8 martie 2010) si in burtica cu Ilinca

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lindal spune:

Felicitari Ami!!!! Sa fie sanatoasa si frumoasa, ca mama si surioara ei!

PS: Cine e mamica nr.2??(adica insarcinata dintre mamicile de iepurasi, ati inteles voi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

felicitari ami
sa fie o bebelina mancacioasa,sanatoasa, si fara colici

Poze Adelina



adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Bluekidoo, poate nu tine de loc, ci de persoane...

Oare Ami a nascut?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)


pai tot la ei si cu ei a stat si pana acum.. da nu stiu ce i-a venit asa de-o data...
azi se pare ca a dormit, iar cand s-a trezit, imediat ce a deschis ochii s-a dat jos din pat si a fugit direct la frigider nemancata lu' mama



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Felicitari Ami!!! Sa ai fete sanatoase, si voi pe langa ele, sa fiti fericiti!! Recuperare rapida si mult laptic.


daca nu ma insel mamaica nr 2 este Michelle_sf



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



Felicitari Ami_84 !

Bine ai venit bebe Ilinca !

Sa fii santoasa, frumoasa si norocoasa !



de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput