Iepurasi de mar - apr 2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI
samaria
Lindal
Alexandru Paul de emiliapop
Erina
dayanara
andra_s
briza_marii!

Ani plini de sanatate si multe bucurii va doresc tuturor!


Mii de scuze pentru intarziere si penrtu urarea in avans adresata brizei!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Stefimic, sanatate multa!
Of, te inteleg asa de bine, de cand a inceput gradinita, in ianuarie, am avut si noi multe boli si antibiotice, chiar si in concediul din Romania am ajuns la urgenta cu febra mare cu Alexia. Dar uite, de 2 luni de cand am facut antibiotic injectabil cu Defort in tara, nu am mai avut probleme (sper sa nu cobesc, ca ceva tuse avem toti 4). Eu cred ca antibioticul din tara a ajutat-o sa scape de infectie si apoi a ajutat ca a fost vara si nu prea mai sunt virusi, a mai crescut si ea si am mai intarit-o si eu cu multe fructe, la noi e sezonul fructelor de padure si mancam mereu capsune, zmeura, afine, dar ii dau si nectarine, caise, struguri sau banane cand nu am in casa fructe de padure. Poate si astea au ajutat-o sa se intareasca putin...
Sanatate multa!

Castelana, Freedelia, ma bucur ca v-ati simtit bine in concedii, asa si trebuie, sa incarcati bateriile! Bravo!

Am admirat-o si pe Adelina cu cei 3 nazdravani ai Freedeliei (si nu numai) si mi se pare ca au crescut toti mari si frumosi!
Stanucel, fetele ti-au dat sfaturi bune. Si noi plecam peste tot cu patutul de calatorie dupa noi (in tara parca i se spune tarc) si e de mare folos. Incearca sa-i asiguri in calatorie conditii similare cu cele de acasa, pe cat posibil si atunci va dormi.

Fug acum, pentru iepurasi!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

multumesc de urari! va pup si va doresc toate cele bune:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

buna seara fetele, va multumesc pentru sfaturi,
da, mi-am dat seama era bine sa iau patutul cu mine, dar fi-miu cand era mic dormea oriunde atata timp cat eram eu langa el(cei drapt nici nu erau patuturi pliante) acum ne-am pregatit cu de toate,am o valiza de jucarii cu mine, maine dimineata plecam in salina....
sper sa fie mai bine pentru fetita mea aceasta calatorie...

fetelor am auzit fel de fel de zvonuri rele, cum ca nu este bine sa punem fotografii cu copii pe retele de socializare,facebook,m-am cam speriat dar nu am auzit un caz concret, nu stiu nici eu ce sa cred...
nu stiu ce rau ar putea fi in asta...?

va si va doresc un we racoros...

fug la noapte buna



Poze Adelina



adelina paul

mamica carmen de Adelina Ioana si adolescent Paul Florian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

HAI AMI_84!!!!!
nastere usoara si fetita cumintica fara colici,mancacioasa si sanatoasa .

LA MULTI ANI sarbatoritelor de luna asta si celor care poarta numele Sf Fecioare Maria..

multumesc din suflet pt urarile de ziua mea...m-am bucurat f tare ..pupici.

Bluekiddo..m-am amuzat f tare de patzania cu pampersii Tanyei..mami,aveti o fetita isteata si frumoasa foc...am vz poze cu ea si pe fb..e absolut adorabila si cum iubeste ea pisicutele ei..exact asa a facut si Asteropi cu pisica mamei, acum cand am fost in tara,si aia statea sa ii faca ce vreea ea...ce tras de urechi,de coada,dat suturi, punea capul pe ea si ii facea 'ooooo"sa va traiasca,micuta nastrusnica :)

am citit rapid si am vz ca au scris fetele(silvia,corina si erina)despre intalnirea din cismigiu....m-am bucurat f tare ca le-am cunoscut personal, sunt niste fete minunate,exact asa cum le stiti de aici de pe dc..pacat ca nu am reusit sa stam mai mult de vorba,noi am venit un pic mai tz pt ca printesa mea atunci si-a gasit sa doarma mai mult:)), plus ca fetele tot alergau dupa pitici, mai ales Silvia:))...de nu a cocotat-o Petru peste tot, cu Erina ce am mai reusit sa vb putin,mi-a placut de ea enorm,e o tipa f misto si arata demential dupa 2 copii,sa nu zic de Silvia ca zici ca e adolescenta,Corina, o prezenta f eleganta si calma...
piticutii,minunati cu totii si ff cuminti,frumosi si isteti,asa cum i-au descris si fetele..


noi suntem ok,crrestem si facem din ce in ce mai multe nazbatii,pe zi ce trece o iubesc si mai mult si ii multumesc Domnului pt minunea mea mica...acum m-a luat doru' de alt bebe mic ..cand am vz titlul cu ami care e gata de marele eveniment m-au napadit o groaza de emotii...
ce sa va mai spun?:)...i-am pus cercei acum cand am fost in tara,acum am o adevarata domnisoara frumoasa...sufletelul meu...avem toti dintisorii,dat tot silfida suntem,10kg,nu ii sta funduletul o clipa jos, e o mare iubareata de ma face sa lesin cand vine si ma ia in brate si ma pupa...rupem si noi cateva cuvintele, stim sa innumaram :)) doi-trei-zece
in tara a stat non stop afara,ne alerga toata ziua buna ziua de cadeam franti toti seara, ii placea tare mult sa stea cu fetele mai mari de 5-6 ani si era f curioasa la ele cum se jucau,desenau cu creta impreuna,jucau sotronul, bine ea mai mult sarea:)))s-a simtit f bine ...tataie ii facea toate placerile....


fug ca s-a trezit
multa sanatate
pupici

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!



http://www.flickr.com/photos/asteropipan/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Poze din vacanta noastra in Romania:

http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum/Summer%202011/

A fost minunat, azi sper sa ma intalnesc cu Dianami si ma declar multumita, am cunoscut o gramada de fete si copilutzi :) Data viitoare, restul...

Luni plecam spre casa... a fost minunat, dar mi-e dor de casa...

Va pup!!!

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Multumesc frumos Asteropi Intr-adevar, Tanya este o mare iubitoare de animale, toata ziua le pupa, le mangaie, face nai pe ele de cate ori le vede dormind, le trage de coada, le da palme etc.. si pisocii stau si o lasa sa le faca ce vrea ea

Mi-as fi dorit sa venim si noi in Cismigiu, dar am vazut ca intalnirea era intr-o marti, iar eu eram la munca Poate cine stie.. se mai stabileste vre-o intalnire la care sa reusim sa ajungem si noi

Eu sunt tare uimita de copiii astia ai nostri.. nu-mi vine sa cred cat au crscut, cat au evoluat.. ce sa mai, sunt oameni in miniatura, mai ales ca acum incepem sa si comunicam, mai prin cuvinte, mai prin gesturi, important este ca ne intelegem

Pe mine m-au napadit emotiile rau de tot recent (sapt trecuta sau acu 2 saptamani).. a venit o prietena, ce trebuie sa nasca in preajma Craciunului, sa-i dau haine pt bebe. Ea va avea baiat (cel putin momentan ) dar cum hainele Tanyei de bebe au fost albe, galben, verde, portocaliu, i le-am dat.. si umblam prin hainute si nu-mi venea sa cred ca in ele au incaput un bebe, ba chiar ca erau mari aproape imi dadeau lacrimile de emotii.. uf abia astept sa mai treaca 1 max 2 ani sa mai facem un bebe



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

mai fetelor.. eu am o dilema.. Tanya nu mai vrea sa doarma dupa-amiaza la ai mei Acasa doarme si de 2 ori dar la ei nu mai doarme Ce-o fi cu ea?



Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:


Alina, multumesc mult pentru cuvintele frumoase dar esti prea buna. Am sa recunosc aici unde nu ma stie multa lume in real life ca ma imbrac in asa fel incit sa imi ascund defectele. Nu mi-ar strica 3 kg in minus si ceva tonus.
Eu ti-am admirat frumusetea si ti-am invidiat tineretea.

Mamici am intrat special sa intreb daca mai exista iepurasi sticatori ca David. Astazi am mincat iaurt si apoi si-a adus pietre si a frecat masa cu ele(masa e a Dariei si a rezistat perfect 3 ani pina acum). Le-a bagat in iaurt etc...

Are la activ: scos o usa de la debara, dislocat masca rezervor WC, rupt jucarii din lemn ale Dariei, rupt o rotita suport masina spalat vase, scos niste bare de la sertare,vreo 6 pahare, 2 boluri, 2 telecomenzi, o tastatura, citeva jucarii care au avut ghinionul sa fie mai subrede,DVD-uri...

De toate trage si chiar nu pot sa le urc pe toate sus si nici nu ii pot refuza nimic. Stie sa ceara ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui freedelia

Poze din vacanta noastra in Romania:

http://s882.photobucket.com/albums/ac27/delia_forum/Summer%202011/

A fost minunat, azi sper sa ma intalnesc cu Dianami si ma declar multumita, am cunoscut o gramada de fete si copilutzi :) Data viitoare, restul...

Luni plecam spre casa... a fost minunat, dar mi-e dor de casa...

Va pup!!!

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE



Super pozele. I-am admirat pe cei trei blonduti pe banca linga bruneta dulce Adelina.



Mergi la inceput