Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(45)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

si inca una si ma duc ca Anka. doar ca io ma duc la smotru nu in tenerife...

din ciclul "ce-am fost si ce-am ajuns":
http://www.britishpathe.com/record.php?id=1798

enjoy!

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anka wow, o sa fie fain, astept poze; un mic secret - acuma e super usor, dupa 1 an e mult mai greu in vacante..shhhhttt

deea ti-a zis ROXX tot ce trebuie!

Andry o sa arat poze, cum sa nu. Acum e prea mic. Si stai linistita cu premergatorul, daca sta putin nu e bai, problema e ca mamicile, foarte ocupate cu gatiti, curat si multe altele ale statului cu bebe acasa, ii mai uita acolo. Dar asa, cu moderatie, nu e mare bai. Daca il ai, nahh.foloseste-l, zic si eu.

Ralu kara daca iti spun cum ii scoteam pietrele din gura lui Robert, one by one...nici nu ma gandeam la microbi, ci la inec, apoi o prietena imi zicea...mai, isi rupe fi-mea dintii cu atatea pietre

Si apropo de ce zicea ralu kara ca incerc sa ma linistsc singura ca nu-i ies toti 6 dinti odata - SZ care implica o mana curata care ridica o buzita de sus: - la ai vostri copii se vad asa bobitele umflatele si usor albicioase ale viitorilor dinti, incisivi, centrali+laterali si canini??? Multumesc anticipat!

ziki deci...jos palaria!! Ai un talent, jobul tau e sa scrii, da? Sper ca din asta iti vin si banii, ai un talent deosebil, ai sare, piper, tot!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta asa e, am luat un pic teapa aseara- am luat 2 palariioare (superbe by the way, gen panza topita, cu bor, dar fara bor la spate, are acolo un pic de bada elastica, arata Ana ca o pausa cu ele) - la pret intreg, desi ziceau red 40% la textile copii...Cristi vrea sa reclame....mcara am luat jucarii reduse...era potop acolo, te calcai pe ochi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Am intrat si eu sa le urez un LA MULTI ANI!!! tuturor copiilor din lume si in special buburuzelor, fratiorilor si fratioarelor de buburuze! Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi dragi puiuti!
Nu prea am vreme de scris si citit ca e de lucru mult azi, dar am citit putintelsi tre sa zic ZIKI ESTI DELICIOASA!1000 de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Ralukara-multumesc de rasp.
Adriii-eu folosesc produse de la sebamed si sunt multumita.

Abramburika-cum esti draga noastra graviduta?m-am gandit la tine zilele astea.cum a iesit amniocenteza?

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

LA MULTI ANI ,BUBURUZELOR!!!!!!!!
SA FITI SANATOSI SI VOIOSI, SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII SI IMPLINIRI IN VIATA, SA VA BUCURATI PARINTII !!!!!!!!
Cate un pentru fiecare copilas si cate pentru fiecare mamica de buburuza !!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

Citat:
citat din mesajul lui adryiii

Am folosit crema Mustela Stelatopia pentru petele mai aspre de pe picioare. Inca nu avem o saptamana de cand e in uz dar pare sa-si faca efectul. E foarte scumpa si am gasit-o intr-o singura farmacie la noi in oras. Acum vreau sa-i cumpar si ceva samponel de baie, sa-l schimb si ala si probabil si buretele. Studiem problema. Daca aveti recomandari de produse de baie pt bebe "ieftin si bun" ...

mami fericita de Elena Alexandra 17.01.2011


incearca gama Baby Boots, o gasesti numai in Sensiblu. eu am de la ei lotiunea de spalat si crema de masaj. e hipoalergena, potrivita inca de la nastere si special adaptata pentru pielea sensibila. noua ne-a recomandat-o dr pentru dermatita atopica. eu zic ca raportul cantitate/calitate/pret e super bun! 400 de gr/nota 10/ 16 lei! mie imi ajunge minim 2 luni, atat crema de spalare cat si crema de masaj. au si sampon si crema de fund. pe astea inca nu le-am luat ca mai am. dar imediat ce se termina o sa le cumpar!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

Multumim, buni Lenutza! O floare si pentru dumneavoastra!

Anka, tenerifoas-o care esti! Ia-i lui Bubu si haine de schimb in avion... Ioana si-a varsat cola in poala, si-asa a stat 3 ore, ca n-aveam nimic de schimb. Si era si frig de la AC, deci ia-i si ceva gros. Ce misto!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Lori-La Medeea se observa ceva alb doar in locul viitorilor incisivi centrali inferiori.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Intreba cineva cum se conserva capsunile: uite asa: in casolete de plastic se pune un strat capsune un strat fin de zahar sau fructoza dupa caz, un strat capsune si tot asa...........la fel se procedeaza si cu mure afine zmeura coacaze.Eu am sii acum la congelator vreo 15 casolete cu mure, afine soi zmeura, is ca acum proaspat culese.
Va pup

Mergi la inceput