Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-27

Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-27 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj



NU AJUTAM PERSOANE DIRECT CU BANI!

REGULI
Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa nu va lasam sa intrati!

1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele.
2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu adminii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.
3).De acum incolo NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.Schimburile de mesaje pe PM sau email sau messenger sunt INTERZISE aici! De asemenea,a va scrie adresa de email, umarul de telefon,id-ul de messenger pe forum la acest topic este interzis si va fi sanctionat conform regulamentului iar mesajul va fi complet sters!
4).Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.
5).Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.Daca trec maxim trei zile si nu am primit datele cerute,veti fi ignorate/ignorati si mesajul va fi complet sters fara drept de apel.
6).In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.
7).Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).

8).TOATE donatiile (haine, incaltari, jucarii, etc.) sa fie SPALATE/CURATE si PURTABILE adica fara rupturi, fara pete...

Cei care ofera:
Cinezee- haine, jucarii de fetita
Stellutza- haine 0-3 luni
LauraNicole- haine fata < 12 ani
Nico23- haine 0-6 luni, jucarii
ducky - haine baiat 3-4 ani
lala2009- salopeta de vara 18-24 luni, pantaloni pijama mas.86/92, bluza pijama mas.92, fusta blugi 12-18 luni,costum vara fetita 12-18 luni, sosete 1an
andru mami- haine copil
Tzutzullina- haine bebe 0-6 luni
cozmaf- haine vara baiat 6-9 luni
Cornelia - haine bebe, vara, pantofi fata nr.31 (2), pantofi de casa, ghete baieti nr.27
lorellay- haine baiat 4-5 ani
Cornelip33 - haine de vara/iarna, pentru baiat 5-6 ani(116-122cm) si incaltari nr.30-31
madutza bra - pantofi nr.20, ghetute nr.21
andreea2009 - hainute de fetita 4-5 ani
Neli ra - haine fetita pana in 6 luni
ancasoare - haine de vara fetita 12-18 luni: rochita + chilotel, rochita + palariuta, rochita chimono, fusta jeans, sarafan jeans, pantofi mar.25, pantofi mar.27, cizme mar.25
danielac - hainute bebe 0-6 l fetita
ancadragoman- haine fetita 4-6 ani
elyda camasi albe cu maneca lunga si scurta pentru un baiat cu varsta intre 7-10-11 ani
remiclea - geci adulti, L, XL, blugi dama mas.30
marutzu - cadita bebe, haine copil 1 an
amber_onyx = hainute fetita 0-3 luni (9 body-uri tip pijamaluta (cu maneca lunga si pantalonas), 5 perechi de pantalonasi, 3 perechi de dresuri - sunt in stare buna)
Andreea_AS = 4-5 cutii sigilate de Aptamil HA 1 si 2
calipso_zeus = hainute fetita 1 an si 2-3 luni (o gecutza de primavara-toamna, un costumas, niste salopetele frumoase, pantalonasi), cizmulite cam 21-22 la copii, purtate, dar in stare buna, costumase de iarna, salopeta si geaca, verde deschis, din polar, multe rochite
Anuc = hainute bebe, vreo 3 pungi mari pline cu bodyuri, bluzite, pantalonasi, salopete, puloverase etc. 3-6-9 luni

Cei care au nevoie de ajutor:
1. Adrian-Alexandru (n.2005) - LauraNicole
3. Adriana (n.2003, Mizil) - LauraNicole
4. Robert Octavian (30.08.2008, Mizil) - LauraNicole
5. Rares (n.02.2009, Bacau) - LauraNicole
6. Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman
7. Gemene (n.03.2009), 3 baieti de 4, 12, 13 ani, 2 fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani � ancadragoman
8. Patrik (n.07.2009), Mathias (n.03.2006), Miruna (n.09.2002)- ancadragoman
9. Glad (11.07.2005), Elena (22.12.2008) - ducky
10. Adrian (3 ani si 2luni) - mamiy
11. Robert Stefan (07.07.2008) - adda lili
12. Andrei (23.08.2007), 11-12 kg, 90-93 cm - andru mami
13. Bogdan Andrei (29.10.2002), Isabella-Elena(01.04.2009) - Dodo_pui
14. Anastasia Marina (14.08.2009)- Neli_ra
15. Antonia (30.09.2004), Sonia (11.06.2009) - Antonia_05
16. Cosmin Mihai (01.04.2009) - Selene bunny
17. Mirabela (31.08.2002), Ionel+Gigel, (06.04.2005) - Selene bunny
18. Darius Mihai (3.420 kg,52 cm (07.03.2010)) - Arwen92
19. bb de iulie 2010 - LauraNicole
20. Raluca (17 ani) - LauraNicole

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:




Lista neagra:
- in dreptul fiecarei persoane vor fi postate dovezi
- persoane care ne-au inselat in trecut sau asupra carora planeaza indoiala
---------------------------------------------------------------------
1) DumitruAnca/ cormoran/ DeliaD/ ionelradu /deaturi22 /dumitrachefloricacatalina : trafic de obiecte pentru copii, limbaj obscen
2) mamy_taty
3) ddeiutz/ mami_pui/ deea08/ xplodcs_foneata/ bebe08/ andreutzza
4) mmihai - fara amanunte nu ajutam pe nimeni
5) adela_r - limbajul folosit
6) Malta/ altamaurica - minciuna si trafic
7) ciocolatzica/ araiom/ mioarabraila/ miomada/ madamiobrbr
8) RAMONA_PRV/ larisa_aurelia
9) Iacob Amalia/ Sima Amalia
10)mariutza_mea/ daria_maria/ gazutza29 /ramona /maria_daria /ramonsita cersetorie virtuala pe TOATE forumurile
11) cryss26buc/ cryssa/ rebecris/ cryss26 -cersetorie si negot de haine
12) ionik/moldoveanuinela/mionela/moldoveanu_traian - cersetorie si apoi negot cu hainele primite din donatii si minciuni

----------------------------

Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=162516

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am modificat lista cu cine ce are de donat. Va rog sa-mi spuneti daca mai doriti alte modificari.

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Multumec frumos Laura pentru ajutor!

Ii rugam pe cei care au lucrusoare de donat in lista sa ne spua periodic prin PM daca reactualizam lista, pentru ca daca trimit mesaje la altcineva e posibil sa nu observam... multumesc de intelegere!

Neli, sa iti traiasca micuta si a fiti sanatoase amandoua!

Eu am trimis o parte din lucrusoareel care le mai aveam primite la cumnata mea, la Alexandria, pentru ca avea o pacienta de 16 ani care urma sa nasca si m-a rugat sa o ajutam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielac

Multumec frumos Laura pentru ajutor!

Ii rugam pe cei care au lucrusoare de donat in lista sa ne spua periodic prin PM daca reactualizam lista, pentru ca daca trimit mesaje la altcineva e posibil sa nu observam... multumesc de intelegere!

Neli, sa iti traiasca micuta si a fiti sanatoase amandoua!

Eu am trimis o parte din lucrusoareel care le mai aveam primite la cumnata mea, la Alexandria, pentru ca avea o pacienta de 16 ani care urma sa nasca si m-a rugat sa o ajutam...

_
Educatia nu masoara cat de mult ai memorat sau cat de multe stii, educatia reprezinta capacitatea de a face diferenta intre lucrurile pe care le stii si pe cele pe care nu le stii" - Anatole France


Eu le rugasem pe fete sa scrie la subiect, dar au ales sa imi trimita mie PM inapoi.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

SELENE DESCHIDE UN SUB SEPARAT ,SIGUR SE ADUNA MULTA LUME

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

SELENE DESCHIDE UN SUB SEPARAT ,SIGUR SE ADUNA MULTA LUME

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!


anca, a existat un subiect, deschis chiar de Parintele Marian. Eu, acum, am aflat doar noutatile, si le-am aflat urmarind-o pe sirimie la un alt subiect, nu stiam de blog si de faptul ca povestea acelor copii a aparut si in ziar.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Buna,

Am si eu o intrebare. Biberoanele folosite de un bebe, mai pot fi folosite si de altul? Ar fi vreo problema?
Eu am de la baietelul meu 4 biberoane Dr Brown (unul cu gat subtire aproape nefolosit si 3 cu gat larg). Ele sunt in buna stare, nu sunt zgariate. Dr Brown este o gama de calitate, eu le-am luat la recomandarea pediatrei caci Tudor a mancat LP de cand s-a nascut. Sunt mai greu de folosit in sensul ca au o teava in interior care ajuta mult cu aerul (sunt facute special sa ajute colicilor). Daca nu este contraindicat sa se refoloseasca, le cedez cu placere cuiva care are nevoie.
Poate ar trebui totusi ar trebui schimbate tetinele?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna tuturor, buna Tomaca,

Eu am doua fetite gemene de 4 luni, si folosim dr Browns. Tare ne-ar mai prinde bine in plus ca sa nu mai spal sterilizez mereu, timpul e pretios cu doua bebe.. Tetinele le iau eu, doar bibe daca se poate ar fi minunat, nu conteaza deoloc ca sunt folosite.

Pupici de la Pufice.

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Buna,

Am si eu o intrebare. Biberoanele folosite de un bebe, mai pot fi folosite si de altul? Ar fi vreo problema?
Eu am de la baietelul meu 4 biberoane Dr Brown (unul cu gat subtire aproape nefolosit si 3 cu gat larg). Ele sunt in buna stare, nu sunt zgariate. Dr Brown este o gama de calitate, eu le-am luat la recomandarea pediatrei caci Tudor a mancat LP de cand s-a nascut. Sunt mai greu de folosit in sensul ca au o teava in interior care ajuta mult cu aerul (sunt facute special sa ajute colicilor). Daca nu este contraindicat sa se refoloseasca, le cedez cu placere cuiva care are nevoie.
Poate ar trebui totusi ar trebui schimbate tetinele?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un



Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Buna tuturor, buna Tomaca,

Eu am doua fetite gemene de 4 luni, si folosim dr Browns. Tare ne-ar mai prinde bine in plus ca sa nu mai spal sterilizez mereu, timpul e pretios cu doua bebe.. Tetinele le iau eu, doar bibe daca se poate ar fi minunat, nu conteaza deoloc ca sunt folosite.

Pupici de la Pufice.

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Buna,

Am si eu o intrebare. Biberoanele folosite de un bebe, mai pot fi folosite si de altul? Ar fi vreo problema?
Eu am de la baietelul meu 4 biberoane Dr Brown (unul cu gat subtire aproape nefolosit si 3 cu gat larg). Ele sunt in buna stare, nu sunt zgariate. Dr Brown este o gama de calitate, eu le-am luat la recomandarea pediatrei caci Tudor a mancat LP de cand s-a nascut. Sunt mai greu de folosit in sensul ca au o teava in interior care ajuta mult cu aerul (sunt facute special sa ajute colicilor). Daca nu este contraindicat sa se refoloseasca, le cedez cu placere cuiva care are nevoie.
Poate ar trebui totusi ar trebui schimbate tetinele?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un



Puficele va roaga sa le dati un vot la concurs.

Sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna 6.11.2010


Sigur. Sunt disponibile. Cum facem?

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

SELENE DESCHIDE UN SUB SEPARAT ,SIGUR SE ADUNA MULTA LUME

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank">an-Domnisoara chic!!!


anca, a existat un subiect, deschis chiar de Parintele Marian. Eu, acum, am aflat doar noutatile, si le-am aflat urmarind-o pe sirimie la un alt subiect, nu stiam de blog si de faptul ca povestea acelor copii a aparut si in ziar.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii









Eu, sincer, nu inteleg de ce trebuie subiect separat.
Aici ajutam persoanele care au nevoie de ajutor, povestea este deja verificata, deci nu e cazul de pacaleli.

Sau ajutam numai un grup?
Nu stiu, intreb si eu.

Eu,oricum, am pregatit deja un pachet pe care il voi trimite maine Selenei, despre care sunt convinsa, in urma activitatii ei umanitare in ultimii ani, ca nu e cazul sa ne indoim.

Asta aveam de spus.



Mergi la inceput