Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(45)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

V-am pus si eu o fata de copil care a dormit de la 11 la 16.30


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)



somnorila
falcute dragute

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

TUNDE, haha, asa face si Catalina! Cred ca le place sa-si auda vocea

LORI, ma bucur ca se distreaza Fifi cu Sophie! I-a mai trecut maraiala? Robertel cum mai e?

MAYANE, de ce stricasi ma somnu la cupil? Falcosul dulce!

CARMEN, pupam! Io vreau sa te vaz miresica! Mai astept mult??? Buburuza tipatoare e pe primul cont!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mda, am mai scris o data mesajul asta si a disparut ...
Carmen, banii pe cic si alocatia intra din acelasi cont fara detalieri. Pt amanunte tre' sa suni la ei.
Pt fetele care ati optat pt 1 an, ce mai stiti de acei 500 ron pe care ii primesti in al doilea an daca revii mai devreme? Eu daca revin in dec in loc de ian oare beneficiez de ei?

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

roxx Ana mai maraie, nu plange, doar se tanguie asa daca o lasi din brate, iar Robert e mucos si tusitor, vad ca fara febra, in rest rade, alearga, a baut chipurile un ceai ce ceapa (!!)...mai devreme se invartea prin pat si Ana hohotea la mine-n brate si ma gandesc "is nebuna, asta e copil de dus la dr??"

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am mai vazut acum si bebeii de Tunde si Mayane. Simpatici.

Am reusit sa mai pun si eu cateva pozici pe primul cont.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Si eu am intrat pe All4baby sa ii comand 2 jucarii - una de la bunica (ne-a dat bani) si una de la tati care ne-a stricat vaca roz care tremura si rade (acu nu mai tremura si nu mai rade) si am comandat 4 jucarii si un set de suzete . Si nu avem bani nici sa trecem strada. Sa desfiinteze cineva site-urile astea de comenzi on-line ca nu se mai poate! Sunt moartea bugetelor!

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Eu nu pot decat sa-mi laud cupilul (sau sa ma ingrijorez ?!?). De 2-3 zile a trecut la +7 ore dormite noaptea, doarme si ziua, iar cand nu doarme se joaca cu hipo sau cu cearceaful...
Cand e vorba de mancare, seamana cu mine. Daca e foame, e jale. Si mai are in ultimul timp obiceiul sa se puna pe un plans de-mi rupe sufletul, dupa ce a terminat biberonul. Ca si cum ar fi nemancar de 3 zile. Dar se rezolva cu putina alintatura la tzitzi. De obicei, dupa 5 minute doarme bustean cu tzitzi in gura.
Mai maraie si el, daca au trecut mai mult de 24 de ore fara kk. Atunci trebuie sa facem biciclete... Si daca nici asa nu merge, supozitor. Nu ma lasa inima sa-l las mai mult de 36 de ore, ca se screme si bazaie de ma rupe la sufletel.


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

hello fetele.
Dulci rau Sonia si Darius.
Carmen vezi ca pe martie ti se dau bani incepand cu data incetarii contractului de munca. Deci o sa iei mai putini banuti. Sunt cumulati toti intr-un singur transfer(indemnizatie + alocatie).
pupici.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Aoleo!!!!Asa tipa si acu..deja rade familionul de ea..ce o fi in capusorul ei de fifiutza..nush..aa si multumiri pt complimente

Darius de Mayane esti ff scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Ma doare un san de aseara, destul de tare. Poate sa fie mastita?

Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput