Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (192)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_anto

Am uitatsa va spun ca ieri am condus vreo 2 ore prin Bucuresti, cu Sara dupa mine, bineinteles, si ma durea burta,,rau de tot si aveam o stare foarte proasta..
Ne omoara drumurile din Bucuresti



Alina 6+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)




Of, scumpa de tine...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Salutare!

In primul rans vreau sa va multumesc tuturor inca o data pentru urari! s(mai ales celor care au scris dupa ultimul meu mesaj).

Aveti aici o reeditare a a faimoasei poze de la aniversarea de anul trecut, cu frisca pe nas (si mai sunt si alte cateva poze si filmulete de alaltaieri, daca vreti sa o mai vedeti pe Cris)

LA MULTI ANI ELENA RUXANDRA! Sanatate, bucurii si noroc cu carul, iti doresc! si pentru mami

Alina_anto, imi pare rau de probleme, ai grija de tine si de samburel! Sanatate!

Ylari, eu am noroc cu fiu-meu, ca-l trimit pe el afara cu Cristi (macar atat sa faca) si tot e casa ca la porci pur si simplu nu mai fac fata cu toate, nu am timp... Dar sa nu ai nici un ajutor, cred ca e cumplit!!!

Ai si tu grija de tine, da!?

Va pup! Week-end placut sa aveti!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

unde zboara timpul asta dom'le!
Aseara pe la 11 juma i-am facut baie Sofului - in asa hal ne-am decalat.
Am hranit fetele , le-am bagat la culcare si acum ma duc sa pregatesc ceva si pt noi , astia batranii, de papa.

Trebuie sa-i urez sarbatoritezi de astazi, Elena, un calduros LA MULTI ANI, sa cresti mare, fetita frumoasa, sa ai parte de mult noroc in viata, veselie, fie ca zambetul tau scump sa te insoteasca toata viata
Belleane si , sa te bucuri sanatoasa de fetele tale si sa ramai mereu atat de tonica si de dragutza

Uof, Alina , ce sperietura, imi imaginez! Te cu mare drag si odihna cat mai multa - sa te vedem cu bb sanatos in brate, dupa cele 9 luni de sarcina regulamentara, da?

Luminel frumoasa tare cretulina ta! Are mult de studiat, am vazut . Sa va fie de bine petrecerea si tortul si toata distractia.
Vad ca e fan Hannah Montana?

Va si fug sa apuc sa fac mancarea cat inca e liniste

Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 , mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:


La multi ani, ELENA, pui frumos si carliontat!
Sa fii fericita si iubita mereu!


Am vazut pozele si ale Elenei si ale Cristianei, superbe fetite mai avem noi la Odisee! Ma termina fetitele carliontate!


ALINA- stai linistita, hematoamele sunt destul de frecvente in sarcina. SI eu am avut unul mare in sarcina cu Patrick, la vreo 5-6 saptamani. Am sangerat vreo saptamana, pana s-a eliminat cu totul. Aici nu ti se da absolut nimic, nici macar repaus nu mi-a prescris. Asa ca am fost nevoita sa merg la servici, ba chiar tin minte ca am facut o lunga plimbare prin padure, pentru ca mi-au zis sa fac miscare mai multa sa se elimine mai repede. Seara am avut niste dureri imposibile si contractii ca la nastere, sangerari rosii abundente cu cheaguri, eram sigura ca nu mai e sarcina acolo (si-acum cred cateodata ca am avut gemeni si unul s-a eliminat). Si dupa o saptamana, cand nu mai sangeram aproape deloc am fost la o noua eco, bebelache era bine, ii batea si inimioara. Hematomul meu era mult mai mare decat sacul embrionar, deci sarcina oricand putea fi maturata cu totul. Dar uite ca s-a tinut bine, zgubiliticul meu. Capos a fost inca de cand era celula.


EDIT - Yupi, am 3000 de mesaje, vorbareata mai sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luminel
...


Ylari, eu am noroc cu fiu-meu, ca-l trimit pe el afara cu Cristi (macar atat sa faca) si tot e casa ca la porci pur si simplu nu mai fac fata cu toate, nu am timp... Dar sa nu ai nici un ajutor, cred ca e cumplit!!!





Lumi, e tare greu. In 3 ani, Victoria a iesit de vreo 3-4 ori cu Daddy si de 2 ori cu nasii, cate o ora. Atat! In rest e cu mine, peste tot, oriunde merge. Acum a mai inceput si ea sa fie ok sa iasa numai cu daddy; i-am spus lui daddy luni sa o scoata in parc si eu stau sa fac curat si a zis ca NU, iesim toti 3 si dup-aia strangem toti trei cand ne intoarcem, ca cica nu e corect ei sa se joace in parc si eu sa robotesc... si ca e zi de familie si iesim toti trei, in familie in parc! E greu sa nu ai pe nimeni s ate ajute. Eu de atatea ori m-am tarat din pat bolnava, racita, cu dureri de cap, de masele, cum am fost, ca... pe cine sa sun??? Am sunat-o pe Chelsea o data, avea Victoria vreo 6 luni si m-a refuzat (ca mergea la mall) si de atunci nu am mai sunat-o niciodata sa vina sa stea cu Victoria o ora-2. E greu, dar uite cand nu ai de ales te descurci.

Acu' ma duc sa vad pozele cu printesa ta mica.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Citat:
citat din mesajul lui Luminel
...


Ylari, eu am noroc cu fiu-meu, ca-l trimit pe el afara cu Cristi (macar atat sa faca) si tot e casa ca la porci pur si simplu nu mai fac fata cu toate, nu am timp... Dar sa nu ai nici un ajutor, cred ca e cumplit!!!





Lumi, e tare greu. In 3 ani, Victoria a iesit de vreo 3-4 ori cu Daddy si de 2 ori cu nasii, cate o ora. Atat! In rest e cu mine, peste tot, oriunde merge. Acum a mai inceput si ea sa fie ok sa iasa numai cu daddy; i-am spus lui daddy luni sa o scoata in parc si eu stau sa fac curat si a zis ca NU, iesim toti 3 si dup-aia strangem toti trei cand ne intoarcem, ca cica nu e corect ei sa se joace in parc si eu sa robotesc... si ca e zi de familie si iesim toti trei, in familie in parc! E greu sa nu ai pe nimeni s ate ajute. Eu de atatea ori m-am tarat din pat bolnava, racita, cu dureri de cap, de masele, cum am fost, ca... pe cine sa sun??? Am sunat-o pe Chelsea o data, avea Victoria vreo 6 luni si m-a refuzat (ca mergea la mall) si de atunci nu am mai sunat-o niciodata sa vina sa stea cu Victoria o ora-2. E greu, dar uite cand nu ai de ales te descurci.

Acu' ma duc sa vad pozele cu printesa ta mica.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



uof, puiule, hai ca mai creste si puteti merge amandoua peste tot.
Mara a mers cu mine si a stat fara sa miste la un tratament cosmetic hipnotizata de ce imi face cosmeticiana, a fo si la electrostimulare, si la coafor, etc.
Dar cel mai greu e la boala, cand copilul e miorlait si nu reusesti sa ii faci pe plac, si mai esti si tu obosita si cu nervii la pamant... io zic ca atunci nu ai nevoie de cineva sa poti sa faci curat singura, ci ai nevoie de odihna; ca dupa un somn viata e mult mai senina.


La multi ani elena, sa fii sanatoasa si fericita si implinita! felicitari Victorita pt minunile din viata ta!

La multi ani pt miine, pt minunile: ELIZA ELENA; SARA MARIA. Sa fiti sanatoase si fericite!!!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

DESIREE imi inchipui cat e de greu... Asta eu o pun la neajunsurile emigrarii, nu ai efectiv pe cine sa suni...
Eu par mai lung n-am avut in viata mea, din august nu m-am mai tuns, fac acusi un an. La botez n-am reusit decat sa ma coafez, ca eram in criza de timp, nu am avut timp sa ma tund, am lasat piticul mic cu sora-mea o ora, pe Patrick cu tati. M-as duce cu asta micu dupa mine, insa nu stii niciodata cand il apuca suptul, plansul. E el cumintel, insa nu sta chiar toata ziua unde-l pui.
Cum mai sta Victoria cu sistemul imunitar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

neata
superbe poze cu fetele de Belleane la tara. sunt f frumoase
Lumi o frumusete s-a facut Cristiana ta! Sa va traiasca!
Desiree ooof, draga de tine, e greu intr-adevar sa nu ai la cine apela. Dar uite ca sunteti mari si deja va fi mai usor!
Alina_anto m-ai speriat. Nu mai face efort
Ali nu mai stiu nimic de tine!
Mirci mi-a racit iar. a tusit toata noaptea.
Vera Ilinca ta ce face?? Am inceput sa-i dau erdomed, nu-l mai las nici o zi fara tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

LA MULTI ANI LIZUCA, PUI MIC, FRUMOS SI ISTET SI PRINTESICA SARA!!! LA MULTI ANI IOAN!!!

Laurita sanatate puilor!!

Maii...noi ieri am tras o joaca de au crapat matzele, la Insula copiilro, la gonflabile!! S-a jucat Robert de a plecat cu ochii rosii, rupt de abia se tinea pe picioare!!!!
Dimineata cam tusea si mi-a aratat gatul si am vazut ca e nitel rosu, de atata ras si tipat si jucat!!!
In afara de aspectul asta, recomand tuturor piticilor >3 ani sa treaca pe acolo. O zi de joaca nebuna promisa!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

LA MULTI ANI ELIZA, SARA, IOAN!!!! [s
monik ce faci, cum merge sarcina?

fetele, multumesc de incurajari! deocamdata sunt in aceeasi stare, inca mai am sangerare, dar ma doare ingrozitor spatele de la statul in pat, nu imi gasesc deloc o pozitie buna
in rest..astept sa fie mai bine
Sara a fost o minune de copil ieri, ma ajuta, ma mangaie, imi aduce apa, mancare, ma ingrijeste, e ajutorul meu!

\lori, ce ma bucur ca a avut Robert o zi grozava!!!!
Sanatate lui Mirci,

si un pup spec

Alina 6+ si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput