Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna

multu de cafa..

Zumzu;ai pus poze noi cu jinerica?fug sa le vad

Sherbi;asa mama..baga-te in discutii..ne-a f dor de ele..

Si noi avem colici..deja a 3-a seara..tipa fata nu-i de gluma.Aseara am last o ora cu mama..in 5 min a trebuit sa vin acasa..facea urat.
Sambata am patit la fel..sper sa-i treaca.Ce-i interesant cand vin acasa se linisteste in 5 min cu picaturi..sau fara?|cert este ca nu mai urla asa in prezenta mea


----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

buna dimineata....
va multumesc pt complimente, Clara stie....

am vazut si am admirat la bebelusi frumosi si mancaciosi pana acum...imi vine sa ii mananc si eu pe ei, ma mir Clara cum a scapat pana acum ca de cand o amenint ca o pap...

vreausi eu o cutie de Camilia daca se poate...dar nu stiu ce o sa fac cu ea, ca de cand cu miile de picaturi anticolici, printesa refuza si Vigantolul, se stramba toata, imi da ciocanelul la o parte, la fel Nurofenul il tine in gura si il scuipa sau inghite si isi face sila pana vomita...n-am mai vazut asa sensibiloasa...

bebelusa mea a baut compot de mere, supa de morcov cu pastarnac si nu a comentat pana acum..dar sa vezi cand om trece la piureuri..ca are numai fitze in cap..gura, ma rog..
noaptea papa pe la 4-5 lapte cu cereale si pana pe la 10 nu mai vrea nimic spre disperarea mea...am inceput sa ii dau si putina apa sau ceiut...

ziua e foarte activa nu stiu ce sa ma fac ca nu doarme, se freaca la ochi de somn dar nu mai doarme legat doua ore, numai asa 15 minute, 30 eventual in brate la mine si imediat e fresh cu ochii mari si curiosi...

astept retete de la voi care deja sunteti veterane in diversificare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Tunde..asa facea si Edu....urla afara,in masina.peste tot.
cand intra in casa era numa zambete.
acu i-a trecut,e ok peste tot.
in parc mai urla cand ii este foarte somn si nu poate adormii.

Pup fetele

Aaa..referitor la intalnire.
eu nu suport aglomeratia din Herastrau.
si a doua prob..toata luna iunie o am planificata deja.
ma duc la tara dupa fata pe 18..voi pleca seara cand adoarme edu si ma intorc pana a doua zi..raman baietii singurei,am ceva emotii dar stiu ca tati se descurca.
apoi week urmator plecam la mare cateva zile,am facut deja pregatiri,cumparaturi.
azi astept comanda la patut si carut.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

noi ne pregatim de parc..cine mai vine ?
zumzu?magnetism? deea?

pana acu suntem : Lavinia,Laura si Ana. pe la 12 suntem acolo.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Maria casa de piatra, am vazut poze foarte frumoase!!! Sa fie intr-un ceas bun si cununia si botezul!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

buna fetele..o intrebare am si eu..bebele meu doarme numai pe burta ca daca il pun pe spate se trezeste si se foieste toata noaptea..el doarme dar noi nu prea..v-ati mai confruntat cu asa ceva?va multumesc

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!

Simo, sar'mana de cafea!

Adri, eu cred ca a prins-o un curent...stai linistita, trece...ser, aspirat si trece...Multa sanatate!!!

Si a mea urla daca nu sunt prin preajma, dar nu cred ca de la colici...probabil ca e obisnuita sa ne vada doar pe noi si cand vede doar pe altii se panicheaza...Sper si eu sa-i treaca...

Simo, la mare?? waw!! super fain!!...Eu am un var in Ct...sta la o vila ditamai, e o gazda si o pers super primitoare si el si sotia, dar sunt eu asa o fira naspa ca nu vreau sa deranjez pe nimeni asa ca astept sa ploua cu bani...Distractie maxima sa ai ca in privinta copiilor stai linistita la ce copii cuminti ai!

Ptr fetele ce vor sa incerce un sampon nou...tot ma tin sa va zic ca eu folosesc de vreo 3 ani acelasi sampon de la farmacie, e frantuzesc si se numeste Petrol Hahn...Cui i l-am recomandat a fost multumit, asa ca cine vrea sa incerce eu il recomand. In Bt e 12 lei si sunt mai multe sortimente.

O zi frumoasa va doresc ca in Bt vantul nu se mai opreste!


AMR:6 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna dimi fetele !

ei bine , un puf cu apa de mare si suntem deja mai bine. nu am bagat aspirator doa cu batisoaRELE DE NAS NE-AM REZOLVAT. sunt happy. mandra mea e iar vesela si zambitoare toata. a dormit de m-a rupt de aseara de la 8 pana de dimi la 7. a mancat si acum doarme iara. astept sa se trezeasca.

la noi ploua cu tunete de azi dimi. nu pupam iesit afara. e umed si rece.

asa ca voi fi arround all day long.

o zi cu soare va doresc.


Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Zumzu;n-am vazut poze noi

Fetelor;tot am gugalit si am citit..si am gasit f multe articole in legatura cu polipi..si anume tratament homeopatic de 2-3 luni cu granuleXY..CICA DA REZULATATE!Micsoreaza volumul polipilor..Am gasit si un dr homeopat la Sfantu Gheorghe..cam 90 km..da m-as duce cu MARIO..Intr-o zi..Si acum ma gandesc ca poate ar fi ceva si pt epilepsieAsa ne-am hotarat cu tati ca dupa controlul de Tg M. care va fi cam peste o luna nu ii mai dam medicamente!O sa spun la tanti dr..incercam si fara..deja a mancat cam 500!de tablete..e mult mult mult

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angieangie

buna fetele..o intrebare am si eu..bebele meu doarme numai pe burta ca daca il pun pe spate se trezeste si se foieste toata noaptea..el doarme dar noi nu prea..v-ati mai confruntat cu asa ceva?va multumesc

cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011




angie asa doarme nepotica mea de 8 luni de cand avea numai 4 luni.
o lasa pe spate , ea se intoarce pe burta si da-i somn.
daca la inceput aveau emotii ca se sufoca peste noapte ei bine fata stie ca trebuie sa stea cu capu' intr-o parte si da-i nanic. Altfel nu a fost chip ! nu dormeau niciunul cu noptile.



Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput