Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(43)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Buna seara, gagici!
Frumos, frumos in week-end...ne-am plimbat ne-am aerisit! Cu odihna stau mai prost, mandra mea nush ce are, de cateva nopti se trezeste iar de 2 ori pe noapte, ca pe vremuri asa..sper sa-si revina rapid ca-s chioara de somn...

SHERBI, blogul e scris de mine (Felicitas) si de sot (Praemonitio) - e semnat fiecare articol in parte, d-aia l-am botezat "Blog in doi". Surse de inspiratie...hm, greu de spus - citim presa, ascultam stirile, dezbatem amandoi...si ideile vin. Ne place mult sa scriem si ideile curg...cam asa!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina
Botezul Catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu nu am somn. prima oara cand mi se intampla asa ceva de cand s-a anscut darius:). Frumoase pozele Halip, deosebite..chiar se merita.
Trebuie sa mai pun si eu niste poze cu piticul meu, ca l-am mai chinuit la o "sedinta foto". Dezavantajul este ca eu nu prea am poze cu el, ii fac lui multe si lui si lui tati.

mai e cineva prin zona?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Haideti la

Zumzu...foarte frumoase fotografiile. iar baiatul minunat.


Sa aveti o zi frumoasa!



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Roxx..aici www.omnisresidence.ro/ro/domnesti/familia" target="_blank"> case domnesti
trebuie sa aflu mai multe detalii..care este stadiul lucrarii,cand este finalizat complexul.
la una din ele ramanem



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:


Neata!
Simo, mersi de !
Ieri am avut parte de o noua criza de colici (asta ca sa ne mai amintim cum era)
Gabi, tu parca intrebai de legumit eco. Si eu as fi curioasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi






mamica implinita de fetita si baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Gabiiiii o galea' de apa???????????? Doamneee, sincer as fi facut la fel, chiar daca te doare sufletul.

Mamutz sub cu pompele e unul ciudat - poti face SZ, poti face orice, fiecare pompa se muleaza sau nu pe "sanul individual". Eu ingros randurile celor de zic ca aia avent e bestiala si geniala, mi-a scos lapte din piatra seaca, m-a salvat de furie si m-a salvat cand a treb sa pelc cateva ore. Daca ai avea posibilitatea sa testezi una...cand o fi cazul.

Adri sunteti mai bine? Cred ca toata lumea era afara mami. Deci ser, ser si ser si iara ser. Osciloccinum, dar daca e virus nu te astepta la minuni mari. Ochiul sterge-l mumos cu Iridum, cum zice GABI, dar el e infundat de la nasucul infiundat, canalele comunica pe acolo -ochi, nas, urechi. Deci s anu pui alte pic in ochi deocamdata. Aaaa si cu aspiratul..doar daca curge ca la robinet, altfel, daca e doar infundata ajunge serul. Sanatate!

bb yasmi la multi ani fericiti impreuna!

Irinuka si eu ma gandeam la nectarina, ca aluneca...daca ii lasi jum de pielita, ca la banana, sa aiba ceva adevrenta? Aaaa..ceva despect ce am vazut/citit undeva- fructele/legumele alunecoase le daddeau mamicile prin niste cereale macinate, ceva permis la varsta lor, (chiar si daca e orezul de la nestele sau altul)...si stratul ala il ajuta sa tina fructul mai bine in mana. Avocado cum l-ai fat? Fasii?

Carmen bafta la dr, eu asa stiu ca hemangioamele cresc pana la 2 ani si scad (singure) dupa. Stiu o mamica cu o fetita superba si avea unul la nas, si crestea, crestea, crestea...o mamica pe care o admir pana la Dumnezeu si inapoi, ca uite a refuzat sa -i dea ce i s-a recomandat (cortizoane si super cortizoane) si uite ca dupa 2 ani (cand ajunsese mariceeel) a scazut si acum la 3 nici nu s emai vede. Of...

zumzu misery loves company...am citit ce ai scris si m-am mai linistit, un pic doar. Ca sunt cam ofticata cu Ana - 100g in 2 sapt...si nu vreau sa-i bag cereale...of, papa putin si rar.

Si Shines multam de ...fara cofeina pt tine, da? cuscrela.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Lori..fi blanda, jumate cu cofeina jumate fara,merge ?

apropo..copii nostri cred ca s-au ''telepatizat''..doarme Edu de vreo 3 zile numa cu patura pe cap..eu ma chinuiam sa il adorm cate o ora..el vroia doar sa adoarma singur.
cum plec din camera,isi trage paturica pe ochi si se culca..asa in ciuda.
ii zic sotului''asta doarme ca gagica-sa'' si el cazut in cap ''ha?? avem gagica deja?''



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

beyyyy..un nou tabel de slabit???? ca voiam sa declar pt ieri 100 abdomene si 3 ore plimbare???Pen'ce le fac daca nu ca sa ma laud??

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Daaaa...Ana numai asa adoarme, deja port un scutecel de finet in parc cu mine, in patut numa' cu paturica in nas, de treb s-o verific, si asa a fost din ziua1, stiu ca se baga cu nasul in peretele landoului...o fi ceva, amintire din uter. Hai, bine o lingurita de "cu cafeina", dar numa' virtuala.

Roxx va trezita-ta???

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput