Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (191)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Vai, Alysh, horror ce vi s-a intamplat!!! eu cred ca muream de inima langa el; bine ca ai avut prezenta de spirit!!! bravo!
asta a fost groaza mea permanenta cat a fost Cristi mica si baga tot de pe jos in gura; din fericire nu s-a inecat niciodata!!!


Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Of, Nadia bietul pui drag!!! Abia astept tea-party-ul ala!!! Abia il astept!!!!!!!!!!!!


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela




Ah, mie-mi spui?! Si dupa 'huge tea party' urmeaza Disney Cruise prin Caraibe; sa se joace si ea cu copii, ca acum o tinem departe de copii.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Alysh, Aelita, ce sperieturi; Victoria s-a innecat o singura data, ca-i daduse Daddy pizza cu tot cu coaja, sa 'molfaie' la ea. Sa va spun ce l-am certat? Eu ii dadeam, dar miezul ala moale si el
Saptamana trecuta Victoria s-a impiedicat in sufragerie si a 'zburat' pe latimea sufrageriei si di-a dat cu barbia (sub barbie, de fapt) de coltul mesei ei aia de plastic. Bine ca fiind usoara masa, a alunecat pe covor, dar tot i-a sangerat gurita, nu stiu de unde, ca nu m-a lasat sa ma uit. Sa nu va spun ce m-am speriat cand am vazut sange, mai ales ca inca faceam injectiile de anticoagulant... dar a sangerat f putin, vreo 2 minutele sa zic asa... si nici nu s-a facut ditai vanataia, cum ma asteptam, s-a invinetit putin doar.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

eu am avut noroc ca totusi nu s-a inecat,mai mult m-am speriat eu apoi la gandul ca DACA se ineca,daca i se ducea pe gat...
Alish a patit mai rau,saraca..

vai,Victoria,ai cazut tu ,printesa mica !!!DESIREE,cred ca de la buza a sangerat,a crestat cu dintisorii in cadere.manca-o-as eu de scumpa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

RARES SEBASTIAN

Alysh, Aelita ufff ce sperietura zdravana ati tras. Ma bucur mult ca ati trecut peste cu brio!!!!!!

Sunt groaznice momentele astea. Din pacate si noi saptamana trecuta am avut o cumpana imnesa. Sapt. trecuta ne-am dus la mama la bloc cu Tiberiu in ideea de a ramane acolo cateva zile ca sa mai mergem la gradinita pt acomodare si sa il vada educatoarea. Asta este conceptul de la gradinita asta de care am ramas cam dezamagita. Eeeee am ajuns la mama la lift... eu am urcat scarile catre lift, cu Tiberiu de mana si al meu sot fulll de bagaje. Am apasat sa vina liftul dupa care m-am intors o fractiune de secunda catre sot in ideea de a ii lua din bagaj sa il ajut. In secunda doi m-am uitat catre Tiberiu care bagase manuta cu totul intr-o gaura din usa liftului (mijlocul usii e prevazut cu geam care de la jumatate in jos nu mai exista), liftul fiind angajat in coborare. Nu stiu cand l-am tras, pur si simplu am reactionat dupa care l-am tinut strans in brate si tremuram toata utindu-ma la lift. Au fost cateva zile in care nu am fost om, acum mi-am mai revenit, macar nu mai am cosmaruri noaptea. As vrea sa uit momentul asta oribil pt totdeauna. Tot in seara aia am coborat si am lipit un carton in locul gol si am pus mult scoci ca sa astup acolo in ideea de a face ceva provizoriu pana cand se trezesc cei din administratia blocului sa repare si mai ales pt a nu se putea intampla vreo nenorocire. Dimineata cand am coborat cartonul nu mai era, il si rupsese. Am relipit si am pus afis si inca o scrisoare lasata in cutia de la administratie in care am scris ce nenorocire se putea intampla. Nu l-au mai rupt. Maine (ca deja ne-am intors acasa de luni) cand se intoarce mama la ea acasa, la bloc, sunt curioasa daca cei de la administratie au facut ceva! Imi vine si acum sa urlu de nervi la tot blocul ala, in care desi locuiesc copii, nimeni nu s-a gandit ce dezastru se putea intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna fetelor,

Multumim fetelor pt cuvintele voastre, intr-adevar experienta cu inecatul a fost traumatizanta pt mine. Multumim Gabitzam pt material, acum stiu sa fac metoda Heimllich, dar Doamne ajuta sa nu mai avem evenimente de-astea.

Aelita, groaznica intamplare ati patit si voi. Bine ca ai vazut obiectul la timp. Brrr.

Andrada, oribil si la voi ce s-a intamplat, cum e mai posibil ca in zilele astea sa mai fie lasate lifturile alea vechi si atat de periculoase de izbeliste. Bine ca macar tu ai luat o masura. Off, traim in tara lu' Papura Voda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Ali, Aelita, Andrada brrrrrrrrrrrrrrrrrr, dragele de voi, prin ce ati trecut, Doamne fereste!
Ali scumpa, suntem colege de suferinta, nu am mai plecat, mama cu operatia etc, asa ca am stat acasa, sunt cu amandoi. Bogdan se intoarce vineri seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!
Doamneee ce patzaniiii...

Andrada, verisoara mea nu a fost asa norocoasa, ce o fi fost in mintea ei, a bagat mana acolo si ... brrrrrrr... noroc ca tocmai o tragea cand a ajuns liftul asa ca s-a ales "doar" cu o taietura oribila........... cica ea vroia sa vada daca se simte curent, daca vine liftul. Din pacate e muuuulta indiferenta prin administratiile de bloc. Mult succes!
Aelita si Alysh, pupici si voua si puiutilor!

Eu am o stare proasta... cred ca hormonii sunt de vina. Nu mai am rabdare pana luni cand sunt programata la eco si sunt foarte ingrijorata ptr ca ... n-am greturi, nu nimic... Abia astept sa merg sa vad ca e bebe unde trebuie sa ma linistesc...

Desiree, draga de Victoria ce draguta cu "huge tea party"

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ylari da' tzatzucile?? Dor, sunt tari, umflate? hai, fruntea sus ca o sa fie bine

M-ati speriat cu povestile voastre cu lifturile, bine ca stau in bloc fara lift, ca Robert e dis-pe-rat dupa lifturi.


LA MULTI ANI RARES SEBASTIAN


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Ylari da' tzatzucile?? Dor, sunt tari, umflate? hai, fruntea sus ca o sa fie bine

LA MULTI ANI RARES SEBASTIAN


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


ma doooor, la Eva nu m-au durut DE-LOC! Da' sunt io cu capu' azi la birou imi venea sa plang aiurea asa... nici nu stiu ce vreau, ce mi-e eco maine, ce mi-e luni, dar mi-e mie frica aiurea

Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela



YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput