Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (191)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Mai fete dragi, nu stiu daca v-am spus vreodata cat ma impresioneaza semnaturile voastre si cat le apreciez. Sunteti minunate!
Eu anul asta nu am invitat multa lume la ziua Victoriei si la anul mai putini de ziua ei ca facem (citat din Victoria:) "Huge tea party when treatment done!" (adica in iulie 2012).
Am uitat sa urez pe cineva de cand au inceput aniversarile? Nu de alta, dar io-s aiurita raaaaaaau; ieri ne-am dus sa cumpar culori si fondant ptr. torturile Victoriei si am plecat cu rosu doar (acum vrea Barbie cu rochie rosie ), si mai imi trebuie si verde si galben ptr. Tink... + tava ion forma de Tinkerbell. Nu am luat nici macar Barbie! Cat sunt de aiurita, asa ca acu' i-am dat listuta lui daddy cu ce mai trebuie. Sa vad cu ce vine el acasa.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Of, Nadia bietul pui drag!!! Abia astept tea-party-ul ala!!! Abia il astept!!!!!!!!!!!!


Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Apropo de "din 5 in 5 minute", Robert merge la gradi fara pampers, totul ok acolo, acasa ajungem uzi. Hmm...zic ...e prea mult drumul, hai sa incepem "sa facem la copacel"...mamaaa mi-era rusine, dar azi scoatel putzy la un copacel retras din drum...ok, face, plecam. La urmatorul copac "vei pishuuuu la copaceeel"...am pishat toti copaceii...mamaaa se usuca toata floraa

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela



nuuuuuuuuu, noi dimpotriva, spunem ca acolo unde facem pishu creste copacelu', floarea', iarba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Am avut aventura in seara asta. Le facusem peste dorada la cuptor cu piureias. A papat si Luca cu pofta nebuna. Apoi l-am trimis cu ta-su la plimbare si l-am hranit pe Vlad cu povesti si acelasi meniu. El papa singur asa ca eu dadeam la manivela cu povestile, cand, la un moment dat s-a inecat, si iar, si iar, si iar...a inceput sa se inroseasca, l-am scos repede din scaunel, l-am batut pe spate, nimic, tot mai scotea bucatele de peste dar dadea senzatia de sufocare, incepe sa se invineteasca la fata la un moment dat, tot tusea, incerca sa scoata, nimic, am inceput sa urlu isteric, m-am indreptat catre usa sa strig sa cheme cineva salvarea dar chiar inainte de a o deschide l-am intors cu picioarele in sus si capul in jos si l-am scuturat bine de cateva ori si a iesit mancarea cu un os, Doamne, a fost cumplit!!! A treia aventura cu Vlady (dupa cazatura pe scari si comoda care s-a prabusit peste el). Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,


Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Of, Alysh, mi-a stat inima cand am citit, chiar ca brrrrr, ce intamplare! Si eu i-am dat odata un os, dar era mai mare, de somon. L-a scos frumos cu limba, eu sa lesin cand am vazut! Noroc ca e tare meticulos la mancare si mesteca de o suta de ori pana inghite. De atunci ii iau mereu somonul la verificat, bucatica cu bucatica desi aparent n-are oase.

Chiar a propos de mancare, eu cred ca am descoperit de ce mananc mereu pe fugarite, nu mestec cum trebuie, mananc din picioare... (asa cred). Pai cand vedeam cum il hraneste mama pe Patrick. Deci nici bine nu ii dadea o imbucatura ca si ii pregatea alta si incepea imediat cu Hai Patrick, hai mesteca, hai mai repede, hai mananca. Mai eu ma enervam la culme cand vedeam. Eu il las sa mestece cat vrea el si numai cand are gura goala complet ii dau alta imbucatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Uffff, Alysh, ce spaima !!!! Cand ajung la servici o sa fac un upload pe net la un document primit chiar zilele trecute, cu manevra Heimlich, pt adulti si pentru copii. Ai facut bine ca l-ai rasturnat cu capul in jos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Alysh am pielea gainii!!!!! Asta e o mare si veche frica de-a mea, stiu de la o dr. c anu e timp de ambulanta, Gabi asteptam docomentul, eu am tot studiat, pt ca vreau sa incep diversificarea de fifi cu BLW, adica s-o las sa pape bucati mari. Deci...treb studiat bine cu inecatu'

La multi ani ALEXIA NICOLE!!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Uitati fisierul aici:
http://www.4shared.com/document/fps4RlbY/ManevraHeimlichmi-asalvatviata.html

E bine de stiut, si pentru adulti si mai ales pentru copii.

Daca va cere parola la download, este "taclale".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

DESIREE cand am citit iulie 2012 am cascat ochii gandind cum asa tarziu,nu se termina in 2 ani????am uitat ca suntem in 2011 ,sunt cu capul ...si cand am realizat,asa am rasuflat a usurare,gandind ca desi mai e un an greu pt ea,totusi nu e as amult cum imi suna mie la inceput.Of,ma topesc cand ma gandesc la Voctoria,cea mai curajoasa fetita de la M&M si cea mai incercata !Draga mea draga,o iubesc asa mult !!! cand am realizat ca face si Andres 3 ani,m-am gandit imediat la voi si lafaptul ca a trecut un an atat de greu pt voi...Esti o mamica puternica !

nici noi nu cred ca facem ziua lui Andres...sau facem mai tarzu,nu stiu...Azi noapte a avut febra,cam 39jumate sub brat,abia a scazut...iar tati munceste si weekendurile si eu nu mai pot!
Azi mergem la pediatru cu baietii,unul la revizia de 3 ani,altul la cea de 9 luni(implinite ieri)-nici nu-mi amintesc daca e vaccin acum sau nu..vedem acolo.
nici cum ma cheama nu stiu daca ma intrebati repede:)

asa ca ma iertati daca nu am spus tuturor La multi ani!
va doresc tuturor puisorilor care au facut 3 anisori ,sa fiti sanatosi in primul rand,ca asta e cel mai important,sa cresteti mari,sa fiti fericiti !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Am avut aventura in seara asta. Le facusem peste dorada la cuptor cu piureias. A papat si Luca cu pofta nebuna. Apoi l-am trimis cu ta-su la plimbare si l-am hranit pe Vlad cu povesti si acelasi meniu. El papa singur asa ca eu dadeam la manivela cu povestile, cand, la un moment dat s-a inecat, si iar, si iar, si iar...a inceput sa se inroseasca, l-am scos repede din scaunel, l-am batut pe spate, nimic, tot mai scotea bucatele de peste dar dadea senzatia de sufocare, incepe sa se invineteasca la fata la un moment dat, tot tusea, incerca sa scoata, nimic, am inceput sa urlu isteric, m-am indreptat catre usa sa strig sa cheme cineva salvarea dar chiar inainte de a o deschide l-am intors cu picioarele in sus si capul in jos si l-am scuturat bine de cateva ori si a iesit mancarea cu un os, Doamne, a fost cumplit!!! A treia aventura cu Vlady (dupa cazatura pe scari si comoda care s-a prabusit peste el). Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr,


Va pup

ALI, mami fericita deVlady si Luca- doua minuni de la Dumnezeu
doamneeeee,ce spaima !!!

sa va spun si eu,zilele trecute cu Miguel.
eu mereu sunt atenta sa nu fie nimic pe joc,cum el de 2 luni merge de-a buselea,baga tot in gura..
da semne de somn si ca vrea tzitzi,il pun la san,suge un pic,se ridica,plange,tuseste,da sa vomite,casca ochii...nu ma lasa sa ma uit in gura,plange ..si atunci vad ceva albastru in gura,mult inauntru,spre gat,inchide gura si nu ma lasa,incerca sa inghita,il pun cu fata in jos sa nu i se duca pe gat ,el dadea din cap in semn de nu nu nu ,pana la urma da iar sa planga si pot sa ii scot cu grija sa nu imping -era un colt ca un triunghi de plastic rupt din ceva,ca un fel de colt plasticat de carte,l-au rupt copiii de la ceva si aruncat pe jos.
va dati seama ca el cu ala in gura si eu ii dadeam sa suga???????????
de unde sa stiu,sa il controlez inainte in gura,mai ales ca nu deschide gura de cand e cu dintii,nici acolo nu ma lasa sa ma uit macar,prind asa cand rade sau cand plange sa mai bag un ochi...
Nu va spun ce sperietura!nu ajunsese sa se inece rau,sufoce,doar ii venea sa vomite cand i se ducea mai jos..
bai,si daca nu ma uit mereu pe jos,si le spun si copiilor sa nu lase nimic nimic...

Mergi la inceput