Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (190)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Mama ce trece timpul!!! O vazui pe MSBB pe forum si uite ca Sofifi mic are deja 2 luni si un pic!!
Cand a trecut timpul asta!!!
Ca sa nu mai zic de faptul ca in curand ne mutam la alta odisee mai e mai putin de un an!!!
ca sa nu mai zic ca fiu-mi face la toaleta cere singur, fara colacel reductor ca nu ii place!!!Parca mai ieri era o bigilicanie mica acum e mare!!
Idei de cadouri de copii de 3 ani, eu o sa-i iau o gonflabila mare cu topogan, si o trambulina cu palsa in jur pe care sa sara pana nu mai poate, am gasit una pe la 600 de Ron pe care pot sari 4 copii odata.M-am scos!!!
Simonix cum e Robertzel dupa operatie!! Sper ca sunteti bine!!
Esme PLS nu m-ai uitat si pe mine cu cartile alea de Quilting si patchwork de pe net !!Daca ai gasit ceva

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Ylari - si eu zic ca este, mai ales ca faci pipi des Mai asteapta putin si refa testul, apoi baga o analiza si o sa stii sigur :) Astept cu felicitarile mai incolo :D

Si eu am teste slab pozitive la activ o gramada ... chiar si azi, peste ciclu hmmm... Am o intarziere de 12 zile, sangerare maronie in zilele cand trebuia sa vina ciclul, apoi test slab pozitiv cam ca al tau - din pacate mi-a venit ciclul, dar azi am mai facut un test, pentru ca ma intriga totusi, demareaza foarte greu ciclul. Testul este si mai pozitiv decat cel de acum doua zile si ciclul a venit abundent, ma doare destul de rau burtul. Asa ca eu cred ca pierd sarcini pe banda rulanta, asa mi se intampla la fiecareciclu, nici nu stiu ce sa fac, nenea m-a pus ultima data sa imi fac curbe de temperatura dar evident ca nu am reusit, in schimb am facut teste de ovulatie si am prestat in zielel in care au fost pozitive, deci nu prea aveam cum sa scap negravida Problema e ca nu stiu ce se intampla dar se elimina la inceput de tot hmmm...

In fine, poate ca mai bine ca nu e luna asta, caci azi ma duc la radiografie la plaman Am o durere in spate si gajai, doctorul suspecteaza o pneumonie atipica, din care eu mai facui in tinerete, nu tusesc, nu am febra, ma simt ok, dar nu ne explicam durerea si gajaiala - deci o sa pozam. Si imi faceam probleme ca cum sa fac poza cand nu stiu daca sunt gravida sau nu. Voila ca nu

Magne - S-a recuperat minunat Robert, am si uitat ca l-am taiat Are somnul beton de atunci, doarme singuuur nu mai sforaie, este sublim Mananca normal, se joaca, e plin de voiosie :) I-am vazut tuburile din urechi, am fost la doctor si i-a bagat ceva in ureche si ne-am minunat cu totii in fatza unui ecran maaare, era ca in filme Deci am scapat :) Asteptam cu interesuri toamna, sa vedem cum gestionam virusii

Fetelor, am tone de trebi la servis, imi pare rau ca nu poci sta mai mult, va pup pe toate si le urez sarbatoritilor de zilele astea LA MULTI ANI

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

iar tu Magne trebuei sa-ti schimbi semnatura!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Gabitzam sa stii ca si fimiu mai face pe el. Am observat ca trebuie sa fiu eu atenta sa il pun la toaleta ca daca e dupa el face putin pe el si abia apoi in ultimul moment vine si imi spune, asta daca nu are ceva fffff important de facut si atunci normal face pe el ca deh ..... Dar eu cred ca daca am sa fiu si eu si mama consecvente, in timp se va obisnui, cel putin el asa reactioneaza. Daca il bat la cap m-ai rau se enerveaza si se ambitioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Simonixul cauta-te si la doftori de bebei, de bebei in burtici, ca daca iti iese un test "usor" pozitiv e bebe mai! ca hormonul ala nu exista nici cat negru sub unghie daca nu e bebe; in fine, tu stii asta, oare de ce pierzi???? sa nu fie vreo insuficienta d eaia de hormoni? Progesteron, nu mai vb ca s-ar putea sa vb aiurea. Pup si bafta si cu palmanii, sa nu fie nika.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

ylari felicitari!!!! Si eu zic ca e bebe.Mai fa un test peste 2 zile.Eu cand am vrut sa-mi fac hcg mi-au zis ca dureaza cateva zile, asa ca m-am lasat pagubasa, dar probabil ca in bucuresti sau la alte laboratoare fac analiza mai repede.
Am vazut pozele de pe FB.Frumoasa foc printesa de 3 ani Mi-a placut f mult rochita rosie.
Pana la urma m-am inspirat pt cadou de la voi si i-am cumparat astazi role cu echipament de protectie.Is reglabile, dar de la 27-30.Julia are doar 24, dar daca is prea mari mai asteptam, si la anul sigur ii vor fi bune.Va mai primi si carti, puzzle, o papusa,un joc magnetic cu forme, deci eu zic ca am exagerat, dar daca m-am vazut singura la cumparaturi si fara stres, am dat iama in jucarii.Macar acum stau fara grija cadoului.Ceva din ce i-am luat astazi ii vom da din partea fratiorului cand va veni acasa.

magnetism si eu i-as cumpara trambulina, ca toata ziua ar sari pe trambulina, dar daca n-avem casa cu curte...Am putea mai in vara sa-i luam una mai mica si sa o ducem la bunici la tara.

simonix du-te la un doctor sa-ti faca analize si vada de ce pierzi sarcini.Nu e ok.

Miercuri am luat-o pe Julia de la gradi pe la amiaza sa o duc la pediatra sa o mai vada (i-a reaparut dermatita atopica) si sa-i vada si analizele de sange.Se pare ca analizele is ok, se observa doar o alergie si restul analizelor care nu erau bune erau pt ca ea a fost racita cam toata iarna si era recomandat sa-i fac analize cand era sanatoasa tun (cam greu sa prind momentul asta).Si in timp ce eu povesteam cu doctorita si Julia se juca cu ceva jucarii o vad cum sta mai ciudat si-apoi picura pipi Ea nu a mai avut accidente din ianuarie, dar se pare ca intr-un mediu nou, ocupata cu jucariile a uitat sa-mi zica ca de obicei imi zicea cand avea nevoie de olita/baie.Si ieri cand venea spre casa cu tati, m-a vazut in geam si a strigat "mami, astazi am plans dupa tine".Cica ea a crezut ca ma duc iar dupa ea la amiaza si-a plans, si i-a zis ingrijitoarea sotului ca Julia ii spunea "stelge-mi laclimile ca plang".Cand am auzit, imi venea si sa plang de tristetea Juliei, dar si sa rad de replica ei.
Vroiam sa va intreb daca copiii vostri inca nu-l spun pe R, ca Julia tot la stadiul de L in loc de R e.
Cam atat de la noi.

Va doresc un weekend placut.

Lilly 34+ , mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Ylariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ... FELICITARI !!!!!!!!!!!!!

Sa fie intr-un ceas bun, sa ai sarcina usoara si bebe sanatos, te asteptam cu vesti sigure. cu drag noua

Si la mine a fost ca la Lori, la Vlad pala-pala a doua liniuta, la Andra inchisa si groasa de la inceput, a fost hotarata fata mea !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Ylari, sa fie intr-un ceas bun!

Noua ne-a zis dr. sa NU luam trambulina ca-s oasele slabe (osul mare de la pelvis) si poate face fractura. Alte idei??? Ma gandeam la o casuta ptr. curte, din-aia de plastic.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

LA MULTI ANI ANTONIA MELISA !

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Ylari, sa fie intr-un ceas bun!

Noua ne-a zis dr. sa NU luam trambulina ca-s oasele slabe (osul mare de la pelvis) si poate face fractura. Alte idei??? Ma gandeam la o casuta ptr. curte, din-aia de plastic.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



Multumim, Desiree!!!


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput