Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (190)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Ylari, si eu zic ca e o fratioara acolo Doamne ajuta sa fie cum iti doresti tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Ylariiiiiiiiiiii eu zic ca e sigur cu ochisori. LA fel mi-au iesit si mie testele la ambele sarcini la inceput, a doua linie f pala, dar daca e inseamna ca e Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun, stiu cat de mult ti-ai dorit! Mai fa un test in doua zile si confirma-ne. Puuuuuup, cat ma bucur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Ylariiiiiiiiiiii eu zic ca e sigur cu ochisori. LA fel mi-au iesit si mie testele la ambele sarcini la inceput, a doua linie f pala, dar daca e inseamna ca e Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun, stiu cat de mult ti-ai dorit! Mai fa un test in doua zile si confirma-ne. Puuuuuup, cat ma bucur!

ALI, mami fericita deVlady si Luca- doua minuni de la Dumnezeu


Deci credeti ca eeeeee?
Si eu zic la fel!!! La Eva chiar mi-a iesit mai pala decat aceasta la primul test!!! am zis ca mai repet o data duminica!
Sunt tare-tare fericitaaaaaa!!!!!!!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Ylari, sa-mi stea cafeul in gat!!! Bravoo!!! Felicitari, Doamne ajuta, eu zic ca e! Asa a fost la Robert pala, palida si iote ce baietoi; la Ana a fost hotarata, super bolduite ambele linii



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Ylariiiiiiiiiiii eu zic ca e sigur cu ochisori. LA fel mi-au iesit si mie testele la ambele sarcini la inceput, a doua linie f pala, dar daca e inseamna ca e Doamne ajuta, sa fie intr-un ceas bun, stiu cat de mult ti-ai dorit! Mai fa un test in doua zile si confirma-ne. Puuuuuup, cat ma bucur!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Ylari sigur e un bebe mic acolo!!!!!!!!!!!!!
Pot sa pariez ca esti gravidutza!!!!!!!!!!!!
Bravoooooooooooooooooooooo! E minunat!Dorinta voastra s-a indeplinit chiar de ziua Evei!
Mai sigur decat testul poti face o determinare de HCG in sange , simplu, se face in orice moment al zilei la orice laborator. Asta e 100%
Sanatate maxima iti doresc!


Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Multumesc feteloooor!!!
Ah am uitat sa va zic, oricum sunt in ziua 28 a ciclului, deci nici nu mi-a intarziat, daca e s-o luam asa, deci de aia zic eu ca e. La Eva cand l-am facut in ziua in care ar fi trebuit sa vina uratzii a iesit negativ, abia peste 3 zile a iesit muuuult mai pala ca asta
Magne si in cat timp iti da rezultatul? Ca daca dureaza zile, atunci mai astept si fac tot unul de-asta cu pipi Apropo de pipi, din 30 in 30 min imi vine sa fac!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Ylari si eu zic clar ca este cu ochisori!!!! Oau vad ca nu numai Eva a primit cadouri ci si tu!!!! Bravooooooooooooooooooooo!Doamne ajuta!

Alex@sara pup ochisorii ei mici, uff prin ce ai trecut. Oricum multumesc lui Dumnezeu ca exista medici care pot rezolva astfel de cazuri, asta e cel mai important ca ea va fii bine si veti trece si peste urmatoarea interventie cu brio. Pupici multi multi si curaj!

Fetelor eu sunt in goana dupa gradinita. Luni il inscriu la gradi din Romana insa nu am nimic cert. Urmeaza sa mergem iar in vizita si o sa vorbesc cu educatoarea cand mai trebuie sa venim. Intre timp am mai vorbit cu alta fata care isi inscrie fata acolo si careia i s-a explicat ce si cum. Se depune dosarul dupa care se duce cu fata la gradi la inceput sta si mamica acolo 2-3 ore si tot asa pana ajunge sa stea cat mai putin ca in final in ultima zi sa o lase toata ziua. In timpul asta copilul este evaluat de educatoare si functie de asta este primit sau nu. Acum, educatorea mea mi-a spus sa vin cu el dar nu mi-a explicat toate astea si in acelasi timp nu am nici un da concret dar nici un nu. Am ajuns prin cineva la ea........oare de asta sa nu imi fi zis exact ce si cum sau poate ne accepta dar in acelasi timp trebuie sa urmeze principiile gradinitei. Ufff sunt asa stresata ca am impresia ca ba imi fac eu ganduri aiurea ba ca nu...............Acum ieri am aflat ca ma poate ajuta cineva si la alta gradinita pe la Victoriei, tot de stat. Insa nu pot sa ii spun persoanei respective sa vorbeasca pt mine si apoi sa ii spun "pai stii am fost acceptata la cealalta". E aiurea si nu e stilul meu dar cu cine am vorbit , toata lumea colegi de serviciu, prietene mi-au spus ca ei si-au inscris copii la mai multe gradi ca sa fie siguri! Uffff sunt tare incurcata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Andrada, la ce gradi din Romana l-ai dat, ca si Eva tot prin zona are gradinitza, or fi colegi???

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Ylari, scumpa mea HCG ( human coriongonadotropine) este un hormon care este prezent numai in sarcina.El se gaseste atat in sange cat si in urina(testele de sracina se bazeaza pe un agent care detecteaza acest hormon in urina), insa cantitatea lui e mare in sange , de aceea cand faci testul datorita presentei reduse de hormoni in urina, a doua liniuta este mai palida.Pe cand in sange, chiar daca sarcina este la inceput, el poate fi detectat imediat.
Oricum cred ca esti si tu la inceput probabil 5-6 sapt.
sfatul meu este sa mai faci un test si sa faci si o det de HCG la orice laborator , rezultatul cred ca se da intr-o zi sau doua, poate chiar in aceeiasi zi zic eu.Poti incerca la Medlife si sa le rogi pe asistente sa te treaca urgenta!!!!
Iti doresc numai bine si ma bucur nespus!!!
Dar asa ca intre noi, SIGUR E BEBE MIC ACOLO, AI SA VEZI!!!!Nu e nici un dubiu, liniutza 2 se vede clar!!!

Mami de Bogdanici Pogonici

Mergi la inceput