Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (190)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

Ylari, tinem pumnii stransi pt tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Ylari,si eu sunt cionvinsa 100% ca ai un samburica mic acolo,in cuibusor,in burtica.Sa fie intr-un ceas bun,si s avi si tu cu vestea 100% sigura
legat de replici,Am certat-o pe Sara intr-o seara inainte de culcare si a mers pe hol.A adus-o tat-su inapoi,ca eu eram cu Daria la tzatza,si ea tragea de usa,sa iasa afara.O intreb ce faci Sara,unde mergi?La care ea:lasa-ma in pace,sa merg sa ma supar .Am crezut ca ii mananc gurita aia peltica.
cand vine de la gradinita,ii spune Dariei:micuta...ce faci,micuto?


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Relax&Tone....hainute si jucarii,toate noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

desiree, zic ca e mai buna ideea de casutza de plastic- la iarna o puteti muta in basement, sa se mai joace cu ea putin, pe cand trambulina....

In plus, mai vazusem eu o bucatarie acum cateva luni, super faina, de inaltimea copiilor(tot de plastic, gen casuta, cu usa, geamuri etc) si pret acceptabil in america - parca luase Cenia la puii ei.

io is in priza, dupa ce vorbii cu Adriana la tel. juma de ora, si mi-a adoremit fifi in brate, am strans pe jos, am dus gunoaie, am strans farfuriile de la pranz si spalat vasele, si facut mancare (paste cu mozarella si niste rosii fierte 10min la microunde) si acum mannanc cu voi . Sau nu, e 22 si ceva, nu va dau si voua [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Cleooo,da si mie ca mi-e o foameeeeeeeeee....azi am mancat asa...jumate de googoasa cu ciocolata,2 strudele cu mere,am baut un chiococino(jumate fierbinte,jumate rece,ca am fost plecata0,o banana si am gustat niste ciorbita de vita .Si tot sunt cat Chinaaaaaaaaaaa

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Relax&Tone....hainute si jucarii,toate noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Cleo, bucatarie are de vreo 2 ani; in acesti 2 ani s-a jucat vreo 2 ore :( adunate asa fiecare minutel...

Alex@Sara am incercat sa-ti scriu acum cateva zile, dar tot imi zicea ca parola e incorecta :( ) imi pare tare rau ca Daria trece prin atatea, micuta. Fii tare. Stiu ca e greu.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Mda, n-am somn... ce sa fac?
M-am trezit ca faceam pishu pe mine, logic, si acum stau si ma benoclez pe pereti...
La noi bucataria a avut mare succes luni intregi, pana a descoperit ca se si demonteaza si a apucat-o desfacutul, de gaseai piese peste tot. Prin urmare i-a desfiintat-o si abia acum vreo 2-3 saptamani i-am dat-o iar. M-am jucat si eu cu ea, ca deh, s-o incurajez, si de atunci se joaca cu ea. Bine, Eva se joaca singura fara probleme daca nu e pasionata in ziua aia de cantecele pe youtube.
Alex@Sara,ce scumpa Sara... Eva cand e suparata zice: "nimeni nu e sora meaaaa", prin urmare, evident, cand are ea drag de cineva ii zice "soooraaaa meaaaa"! Imi vine sa o pap!
Daca tot imi venea sa fac pishu am mai bagat un test si tot pala a iesit linia de test. Eh, dar macar a iesit, stau linistita de acum, uratzii nu au venit, etc.
Oricum azi e o zi grea, Eva mai are si azi o petrecere (cu copii) ptr ziua ei si o sa am foarte multe de pregatit...

Va pup, ma duc sa mai bag nani (sper ca nu o sa ma uit pe peretzi)

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

'Neatza :)

Nadia daca doctorul zice ca mai bine fara trambulina atunci asa este, oricum pe trambulinele mari scrie ca nu e voie copii sub 6 ani...nu ca ar conta pentru parintii denaturati ca noi. Pana atunci sigur se refac oasele Victoriei, asa ca este timp. Noi avem casuta de anul trecut, e absolut geniala (a noastra e de lemn) pe langa ca se joaca la greu in ea ba de-a magazinul, ba de-a doctorul, ba e de somn, ba de umbra...cand face cate-o pictura rupestra care ii place si-o lipeste pe peretii casutei .

Eu am trimis invitatia pentru ziua fetei, si am cerut ca daca vor musai sa ii aduca ceva sa fie haine sau lego. Dupa care imi intreb fata ce vrea de ziua ei.."cadou", bine bine, da' ce sa fie in cadou..."cadoua". Dupa tras de limba catev aminute a venit si continutul..."sa fie rochita", zic ok, am bifat e normal asta vor fetitele..."si,si,si ciocan, si trenulet,si McQueen, si o sina rotunda (adica curba ca nu ne iese configuratia cu sinele lui thomas ca lumea)" ... totul ok, da' CIOCAN??? ..."si o bucatarie" zic pai ai, "stiu, o bucatarie sa am doua bucatarii".

De ziua ei nu ii fac tort, ca e inca nu e mare fan si vreau sa fie ceva ce ii place...ce ii place dintre dulciuri? ciocolata? nu! frisca?nu! bomboanele? La greu! Asa ca snoeptaart va fi, adica tort de bomboane, dar eu din ala nu stiu sa fac prin urmare am comandat, dupa care o intreb. Ce tort vrei de ziua ta, de bomboane? (ati remarcat ca incaer sa o influentez), ea se uita in ochii mei "Da...NU...de inghetata, cu bomboane!" zic "Nu de bomboane si inghetata separat" ea "NU de inghetata si cu bomboane pe el." Acu' sa vedem ce parere o sa aiba si sa speram ca va tine vremea pentru un party afara ca d enu o sa stam unul peste altul la cat de multi sunt invitati si sper ca vor veni.

Noapte buna!

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aldaesme

'Neatza :)

Nadia daca doctorul zice ca mai bine fara trambulina atunci asa este, oricum pe trambulinele mari scrie ca nu e voie copii sub 6 ani...nu ca ar conta pentru parintii denaturati ca noi. Pana atunci sigur se refac oasele Victoriei, asa ca este timp. Noi avem casuta de anul trecut, e absolut geniala (a noastra e de lemn) pe langa ca se joaca la greu in ea ba de-a magazinul, ba de-a doctorul, ba e de somn, ba de umbra...cand face cate-o pictura rupestra care ii place si-o lipeste pe peretii casutei .

Eu am trimis invitatia pentru ziua fetei, si am cerut ca daca vor musai sa ii aduca ceva sa fie haine sau lego. Dupa care imi intreb fata ce vrea de ziua ei.."cadou", bine bine, da' ce sa fie in cadou..."cadoua". Dupa tras de limba catev aminute a venit si continutul..."sa fie rochita", zic ok, am bifat e normal asta vor fetitele..."si,si,si ciocan, si trenulet,si McQueen, si o sina rotunda (adica curba ca nu ne iese configuratia cu sinele lui thomas ca lumea)" ... totul ok, da' CIOCAN??? ..."si o bucatarie" zic pai ai, "stiu, o bucatarie sa am doua bucatarii".

De ziua ei nu ii fac tort, ca e inca nu e mare fan si vreau sa fie ceva ce ii place...ce ii place dintre dulciuri? ciocolata? nu! frisca?nu! bomboanele? La greu! Asa ca snoeptaart va fi, adica tort de bomboane, dar eu din ala nu stiu sa fac prin urmare am comandat, dupa care o intreb. Ce tort vrei de ziua ta, de bomboane? (ati remarcat ca incaer sa o influentez), ea se uita in ochii mei "Da...NU...de inghetata, cu bomboane!" zic "Nu de bomboane si inghetata separat" ea "NU de inghetata si cu bomboane pe el." Acu' sa vedem ce parere o sa aiba si sa speram ca va tine vremea pentru un party afara ca d enu o sa stam unul peste altul la cat de multi sunt invitati si sper ca vor veni.

Noapte buna!

Esme


mara a cerut tort mov cu negru. Ieri, am luat tel. la rand sa sun la cofetarii sa caut tort mov cu negru.. pana la urma, de la ALice, au zis ca ne imbraca un tort tiramisu in martzipan mov si i-au pus si floricele
Noi i-am luat deja cadou: trotineta. E f. incatata, ieri s=a jucat cu ea in casa, apoi am iesit in IOR, si a cazut o singura data, deja e as in ale trotinelii.

apropos de ce mai fac copiii nostri, ieri dupa parc am fo la un tiramisu - unde mara s-a plictisit, si-a luat punga cu rochitza cadou primita de la prieteni, si-a pus-o pe trotineta, si a plecat cu trotineta. O intreb, ai uitat ceva, Mara? NU! am cadoul!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Esme sa stii ca mi-ai dat o super idee. Tiberiu nu e asa incantat de torturi, tot bomboanele il atrag si mai ales oul kinder. L-am intrebat legat de tort ce vrea si mi-a spus ca il vrea pe Spencer si Diesel 10. Cred ca ii fac un tort cu poza in care sa apara cele doua personaje si cu multe bomboane pe langa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

torturi... hmmm. Victoria se razgandea de 3 ori pe zi, in fiecare zi in legatura cu tortul; ba vroia Barbie, ba Tinkerbell, ba broasca (cum i-am facut anul trecut). Pana am luat invitatiile, la alegerea ei cu Barbie si i-am zis ca acum tema va fi Barbie, ca si invitatiile. Asa ca va fi tort Barbie.. sa va spun ca imi cerea broasca mov? Bine, ca i-as fi facut eu si broasca mov, ori ca o fac verde ori mov, tot aia imi era. Dar acum vom face Barbie. Culoarea o decidem cand il facem. Ca altfel, vom schimba 20 de culori pana in 22.
Am dus-o la masinute, broscute, etc. E super-incantata! De cand se trezeste ma intreaba "Mami, rides open?" Ieri 2 ore am dat-o in de toate pana s-a saturat ea si a cerut sa venim acasa.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput