Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (190)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Esme,, io stiu ce spui tu de casuta, dar la noi baiul e ca Victoria NU se joaca singura. Cand se mai 'scapa' si se joaca singura cateva minute sunt super-incantata; ea cere atentie non-stop, cred ca nici nu stie sa se joace singura. Pana si cu DSI-ul tre sa ne jucam cu ea... sau macar sa fim langa ea. De aia tare mi-e teama ca ar fi o maaaare risipa de bani... dar iaca luam una, asta e si vedem noi daca se joaca in ea sau nu.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

YLARIIII,Ai repetat azi testul??????????

DESIREE daca nu se joaca singura,cred ca va trebui sa stai cu ea in casuta hihihi...mai bine ia ceva ce stii ca se joaca in doi casutele sunt pt cei care se joaca si vorbesc singuri,ai mei asa fac,mai ales Sofia ,ma goneste daca ma bag peste vorbaraia ei acoloo.
ii aud strigand cateodata cerand ajutor "mammiiiiii,socorrrooo ,oa oa oa " si alerg,"da,mami,ce e?" si pune Andres o fatza:nu tu mami ! mami Sofia !
Adica ei se joaca de-a mama si de-a tata,si jucarelele alea striga la ma-sa,pe vocile lor...si eu alerg!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

YLARIIII,Ai repetat azi testul??????????



Sofia(2ian2007) ,Andres(22mai2008),Miguel(16aug2010)



Da, tot 2 liniutze au iesit, dar ce de test tot pala e, bine, dupa calcule am 4 sapt si o zi, poate e normal, o sa mai fac unul poimaine . Oricum, stau linistita, ca deja am o intarziere de 3 zile!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Edit: nu azi, ci chiar ieri l-am repetat, n-am avut rabdare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui Desiree2002

Esme,, io stiu ce spui tu de casuta, dar la noi baiul e ca Victoria NU se joaca singura. Cand se mai 'scapa' si se joaca singura cateva minute sunt super-incantata; ea cere atentie non-stop, cred ca nici nu stie sa se joace singura. Pana si cu DSI-ul tre sa ne jucam cu ea... sau macar sa fim langa ea. De aia tare mi-e teama ca ar fi o maaaare risipa de bani... dar iaca luam una, asta e si vedem noi daca se joaca in ea sau nu.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!



Inteleg Nadia am sa intaresc atunci ideea ca casuta e super. Daca io ditai balena intru in casuta bashca am si "fotoliu" respectiv una din mingile ei de sarit tie iti va fi sigur mai usor . Pe peretii casutei impreuna lipim "opere de arta", tocmai am redecorat-o astazi. Iar la geam e magazin, eu afara ea inauntru..."vrei mere?" "nu" "ba da vrei mere!" "nu" "ba da, da-mi bani si cumpara mere"...Casuta chiar nu e o chestie cu care sa se joace singura. Am sa pun filmulet sa vezi...numa' sa plece lenea.

Ylari deci pestisor? FELICITARI!!!!

noapte,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

nu am mai avut net saptamana asta, tare nasol e fara. Vreau sa zic doar atat:
Ylaaaaaaariiiiiii!!!!!!!!!! felicitaaari! ah, ce fericita sunt pentru tine, Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:



LA MULTI ANI, MARAAAA,
LA MULTI ANI SARAAAA!!!

Sa fiti sanatoase si fericite, si mamicile voastre la fel!!!

Laurita, Esme, mercic!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani, MARA !!!
La multi ani SARA !!!

Va doresc o aniversare minunata, dragutele mele! Cadouri frumoase, veselie multa! Si anii care vin sa fie plini de lucruri bune, iubire, ocrotire si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Niatza la o cafea , cafea ce o asezonez cu o urare asa :
Mara ,sa cresti mare, mare,mare, sa ai parte de iubire, sa ai parte de noroc, sa traiesti in fericire, cu tot neamul la un loc! La Multi Ani!
Tie, mami, un mare buchet de , multi si sa fii mereu fericita alaturi de cei dragi!

LA MULTI ANI si pt Sara - sanatate multa , fericire si o copilarie plina de veselie!





Eu am intrat in linie dreapta catre botez - acum ca se apropie ma iau emotiile
Ma enerveaza la culme vremea asta . Noi initial pe 6 mai am vrut sa facem botezul dar mai apoi am hotarat sa o asteptam si pe soacra sa vina de peste mari si tari. Macar am scapat de weekend-ul asta . Sper sa se indrepte vremea si sa vina odata primavara-vara ...ceva



Poate vine Cleo si ofera un si apoi imi vindeti mai usor un pont . Intrebare intrebatoare , raspundeti-mi , pliz , ca doare . Cum reactionati voi, mamicile cu 2,3 copii, cand cel mic este altoit?
Eu am incercat diferite variante - sa stau in calea "crengilor zburatoare", ca din greseala ,sa prind obiectele trimise cu lansatoare termice, am incercat sa-i explic ca orice contact cu un obiect dur se lasa cu AU , la fel si palma ei pt Sof , am incercat sa apelez la coarda ei sensibila, sa-i explic cat de mult o doare pe Sof, cat de mult Sof o iubeste si se bucura cand o vede.
Am incercat sa nu ma enervez dar recunosc sincer ca morrrr cu zile cand vad cum incearca sa o pishte, sa-i scape cate o palma .
De multe ori cand era Sof la mine in brate si ea ii mai scapa cate una reactionam ca si cum eu eram cea lovita si ma "suparam" pe ea - si ea zicea so what? , ori o trimiteam pe canapea sa se gandeasca la ce a nemultuimit-o de a dat in ... "mine" , vb vine, ca tinta e Sof. Oricum ideea e ca nimic nu tine. Vine apoi la mine si zice "este foarte urat" " nu mai fac asa" ... dar
Weekend-urile se lasa cu dureri de stomac pt mine .
Dar - trece, nu-i asa?


Va

Semneaza subsemnata , indragostita lulea de cele 2 , mAndra zgubiloasa si martisorul Sofifi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

vreti sa ? atunci cand cititi aici, bagati si o , pt amatori, dar mai ales !

In fiecare an recitesc cu mare drag odiseea noastra si perioada 8-9 Mai, cu lacrimi in ochi! Am petrecut alaturi cele mai dragi clipe din viata noastra.



P.S. Sper ca voi fi la fel de vrednica si sa o sun pe Alina Anto la 12 juma, sa ii zic la multi ani pt printesa.



Noi am sarbautorit de vineri incepand. Pt mine e o perioada f. emotzionanta - am dormit cu pitica in brate si ea m-a tinut de gat ....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:


La multi ani Mara draga, sa cresti mare, esti o minune de fetita si aduci numai bucurie!!


La multi ani Sara, scumpete creata cu gene lungi, iti doresc o viata superba, o zi plina de cadouri si bucurii!!



Cleo ce bine ca ai zis de chiloteii de antrenament, i-am luat si noi de la mothercare si ... sunt optimista!
MsBB mai, zic in soapta, noi nu avem problema asta, nu stiu ce as face, stiu ca teoretic pedepsirea "lovitorului" nu face decat sa-l starneasca. Dar, repet, nu stiu! si spor la pregatiri de botez!

Ylari eram sigura!! Bravoooo!!!!! Sanatate si sarcina usoara? Preferinte? Cuc, pasa?

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011



Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput