Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(19)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Am venit de la vaccin! Doamne, ptiu pe ea de fetita cuminte, a plans cat a simtit acul, dupa care, cand o imbracam, asa gangurea si zambea... (desi de dimineata tare ma plangeam ca nu-mi zambeste). Are 5100 gr si 60 cm!! Ne-am plimbat prin oras (noi stam in "suburbie") in marsupiu (Simo, eu sunt minuscula, am 1.56, si ma cam doare si pe mine spatele, dar ma mai hodin pe ici pe colo... cu caruciorul nu ma pot urca in autobuz si masina e la musiu), a fost vreme tare frumoasa. Am vazut multi bebei in oras, deci nu numai eu sunt inconstienta care isi scoate copilul sub radiatii. Dar prea era cald si frumos! A, cand sa ma astept la reactii adverse. Deocamdata e bine, gangureste (adica acum se agita ca e ora mesei), zambeste si nu are febra. Vaccinul l-a facut pe la 2... Poate Thuja ajuta si la noi, da Doamne!
A, Simo, pe unde vrei sa te muti? Haideti si mai catre mine, ca mor de invidie ca voi va puteti intalni, eu nu am pe nimeni aici A, si eu sunt beneficiara fericita a programului "prima casa", dovada vie ca exista si functioneaza (bine, cu un dosar de n-spe degete grosime).
Si: multumesc mamicilor cu mai mult de un copil, de pe acest forum, ca au tot zis ca ne va fi dor de aceste momente, chiar daca acum ni se pare greu , deprimant si epuizant... Asta m-a facut sa nu mai fiu atat de inchistata si nervoasa si deprimata si sa ma bucur de micuta mea... Si, implicit, sa rezist mai usor la colici. Dar nu garantez ca nu mai cedez cateodata Am voie asa, din cand in cand, nu?

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Asta m-a facut sa nu mai fiu atat de inchistata si nervoasa si deprimata si sa ma bucur de micuta mea... Si, implicit, sa rezist mai usor la colici. Dar nu garantez ca nu mai cedez cateodata Am voie asa, din cand in cand, nu?

Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)




Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Vasilasanita;ce scump e bubu tau

Simo;du-te la un dermatolog..si incearca Alopexy 2%..mie mi-a fost tare de folos anno..acu inca bat in lemn nu e cazul+mi-a dat sedatif pc homeopat..

Am fost la plimabarica..lunga.Chiar si la un suc pe o terasa



----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

ce fac mamicile????? ce ofticata sunt ca nu am iesit azi afara ca a fost asa de frumos, am stat cu geamul deschis in camera strumfitei toata ziua, ne-a cam fost frica de radiatii; mi-au sosit si mie sosetele lamaz si centru de joaca; le-am spalat si abia astept sa pun copilul acolo;
Roxx cand ne pui poze de la botez???? vreau idei ca la capitolul asta sunt cam varza, nu prea am fost la multe botezuri;


Roxana mami de Maria-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lorich,


Andutza- cu pisicuta Miruna-Georgiana (26.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui andri31

buna fetele

ieri am fost cu dl. sot la film... a fost suuuper. am lasat pasarica la socrii si am zbughito nitel. Am vazut LIMITLESS... SUP{ER FILMUL inre comand cu mare caldura.


bravo!si Eu vreau la cinema
-------------------------------------------------------

Pentru cei care alapteaza
-ce folositi pt contraceptie?
mie mi-a zis ca pot sa optez la sterilet insa voi avea ciclu ff abundent de la Ea..si gen Mirena(care reduce cantitatea)..numai dupa ce nu mai alaptez


----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004


Multumesc pentru sprijin si ajutor- tie Sfinte Doamne si Sfintei Fecioare Maria de la Sumuleu ...sa nu ne parasiti niciodata!

AMR 6!KILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

hai ca tre sa ma si plang.
copilul meu e plin de energie(desi bolnavior), dar nu prea vrea sa pape. nu stiu ce sa-i fac ca azi abia abia a mancat ceva. maine mergem la medic din nou, sa vad ce zice. daca ii dau san, molfaie de 2-3 ori si apoi se plicti, daca ii dau bibe la fel. cum il fac sa manance?



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

o intrebare pt fetele care s-au inspirat de la Doloress cu invitatia de botez. am pana acum vreo 3 variante de invitatii (printre care bineinteles si faimoasa coperta de revista - btw, Doloress poti sa incepi sa taxezi drepturi de autor pt ea :), dar nu mi-e clar cum ati printat-o voi.
format a4 sau mai mic? a4 ma gandesc ca ar aduce mai mult a coperta, pe cand format mai mic aduce mai mult a invitatie...
deci?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

hai ca tre sa ma si plang.
copilul meu e plin de energie(desi bolnavior), dar nu prea vrea sa pape. nu stiu ce sa-i fac ca azi abia abia a mancat ceva. maine mergem la medic din nou, sa vad ce zice. daca ii dau san, molfaie de 2-3 ori si apoi se plicti, daca ii dau bibe la fel. cum il fac sa manance?



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)



Laura,
si sophic manca mai putin si mai haotic la raceala. eu incercam sa ii curat nasucul cat mai des cu apa de mare si batista bebelusului, ca sa ma asigur ca nu asta o impiedica sa suga, iar in rest o lasam sa pape dupa voia ei.
ma gandesc ca e normal sa aiba apetit diminuat la boala;
sa treaca raceala mai repede lui stefanel.

mama, ce prolifica sunt la mesaje azi; se vede ca buni se ocupa de plimbarea de dupa-amiaza, iar eu, in loc sa spal frigiderul, asa cum era in plan, ma tin de forumit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

A incercat si asa, dar tot nu are chef, ca sa nu mai zic ca nici dee somn nu prea are chef. Daca ar putea sa stea sa se joace continuu.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput