Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

deea...eu nu am fiert niciodata apa pt T la baita..si nici la cea mica nu o sa o fac..direct de la robinet..am ocolit in primele luni sa-i ajunga in gurita si ochi apa doar..
si temperatura din casa imi aduc aminte ca am monitorizat-o tot atunci dupa pria nastere si la 21 de gr mi se parea frig..la noi au fost cam 23 de grade..dar aeriseam calumea de 2 ori pe zi in camera unde dormea bebe!

roxy e important sa scoti aerul ca altfel poate regurgita laptic..bebe nu are forta sa il ragaie singurel..incearca mai multe pozitit..si nu neaparat cu batut pe spate..incearca doar sa mangai spatele in sus..sau pune bebele pe umar calumea..k pe un saculet de cartofi asa:P scuze exprimarea..vezi cum da rezultate..

ina bine ai ajuns acasa!

eu am avut sonda(cred ca tote care facem cezariana vom avea sonda) si nici nu am stiut de ea..mi-au montat-o dupa anestezie imediat si nu am simtit nimic..am simtit cand mi-a scos-o..dar nu usturime sau ceva..pur si simplu ceva anormal pt corp..sper ca si de data asta sa fie la fel!

la multi ani si de la noi!

eu ma simt mai bine..dar este groaznica raceala..a facut si T febra..dar l-am tratat si e bine acum..este tot la bunici!

va
p.s. am schimbat semnaturica:D pe 4 apr suntem programati la nastere-cezariana la caritas cu dr cornel hoinarescu

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12.03.09 si de fluturas fetita]
AMR 4 sapt de

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- deea- la dnul dr. nu era aglomerat, eram 3 persoane,iar eu prima.nu stiu de ce a fost asa scurta eco.probabil, mai sunt asa putine zile,ca n-a vrut sa se mai complice cu alte masuratori. nu pot decat sa sper ca totul va fi bine. am inceput sa-mi repet asta constant,ma leg de aceste cuvinte ca sa ma sustin zilele astea- am intrebat de anestezie, a zis ca in principiu rahi, dar anestezistul va hotari .sper sa nu fac urat la rahi, am avut la operatia de apendicita acum 10 ani, si am varsat si sufletul vreo 4 zile dupa,cu niste migrene ingrozitoare,bleh.( dar a treb sa ma si ridic din pat la 1h dupa operatie,sa dau telefon, sa-mi aduca cineva tampoane, ca-mi venise ciclul dupa operatie).poate ca acum dc nu ma misc cateva ore,o sa fie mai bine

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salutari tuturor si de la mine pe ziua de azi
inca o data.....

BRAVO SIMO!!!!!BUN VENIT BEBE ARSENIE!!!!

eu inca in asteptare...nimic nou,nici un simtamant nou sau altfel decat de obicei...inca 3 zile si avem 40 de sapt si puiutul tot acolo...facem trio iony,simona si eu....si toate fetite....cica se grabesc...nu vreau sa stiu cum e cand nu se grabesc.....tot astept sa simt ceva si nimic...aseara m-am culcat cu asa un chef sa iau ulei de ricin,dar de dimineata mi-a trecut...tot sper ca o sa iasa puiutul singur ....mami meu e supi ca trece timpul si v-a trebui sa plece fara sa se sature de puiut....toata lumea suna sa intrebe....

strumpuleimi pare rau ca nu v-a veni barza acolo unde voiai,dar sunt sigura ca acolo oriunde v-a veni sunt super coditii si cadre medicale...si sunt sigura ca totul v-a fi minunat si exact cum doresti tu oriunde v-a veni barza....
care-i faza cu masuratul burtii???? cm = saptamani???? cum se masoara??? ca am masurat si eu si am vreo 48 de sapt(cm)...

sarbatoritelor!!!! tot ce va doriti

bun venit acasa prospetelor mamicute!!! bebici sanatosi,cuminti,papaciosi


deea si viss mai e atat de putin si vin minunatiile!!!!!

cam atat.....in alte discutii nu-mi introducesc nasul ca nu ma pricep ..inca...sunt discutii despre puiutii minunati si noi suntem inca out of topic.......dar vine si randul nostru curand
va pupacesc dulce pe toate



cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 39+


AMR PUTINE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

fetele ce faceti?
cam liniste pe aici
eu sunt ff obosita...am o stare de somnolenta de nu mai pot...oare ma intreb o fi normala
intrasem si la paranoiaca bebitza doarmea de aseara cu mici misunaturi prin burtica
am facut ff multa treaba si azi
sunt ff suparata pe mine ca ma simt epuizata..mi s-au umflat gleznele de sunt de nerecunoscut
nu inteleg de ce fac toate astea..trebuia un aspirator bagat de sot si gata....si oricum cine vine in vizita apoi sunt sigura ca dupa nu vor mai veni....ca 1/2 sunt fam sotului care oricum nu se derranjeaza cu vizitele....iar soramea nu se uita daca eu nu stersesem praful

multumesc pt raspunsurile date legate de apa temp din camera si perdele
perdeau am bulito rau de tot...se vede naspa..sta e....cred ca greseala a fost ca in loc sa o bag impachetata frumos eu am rasucit-o pe mana si am azvarlit-o in cuva

la mine in camera unde am pus patutul sigur o sa fie mai mult de 22 gr....e o camera pe partea la soare si mereu e mai mult ca la termostatul de la centrala...de aceea vreu ca centrala sa o tinem topt ca acum...ziua 21 seara 22

miki nici nu stii cat m-am bucurat cand am vazut 10 primit de bebelina ta....si de aceea m-am gandit ca a venit dr. cu o alta explicatie.....bine ca totul; s-a terminat cu bine

Pisuc , eu n u am fost la nici un targ..dar a fost fina mea si a zis ca in prima zi era ok..caat de cat lejer..vazuse diferite produse...dar a zis ca sa vina cu sotul cu masina si sa faca cumparaturile...sambata nu au mai reusit sa cumpere nimic...aglomerat si au iesit imediat
o plimbare daca vrei sa faci eu zic ca nu strica....macar faci o comparatie inte ce e pe piata si acolo...de reduceri nu stiu

Viss barbatii astia...uite asa le-as face....off ca nu ai si ei rabdare..
daca stiam iti luam eu o pereche de cercei de la bijuteria aia.......sunt genul care a luat catank....important este sa ii fac gauri sa nu mai patesc cum am patit la stefy de i-am dat gauri la 8l si am fost singura cu ea, de abia am tinut-o

de ion sa nu te indoiesti....ti-am zis ca e un fel de dr. de familie
cumnata internata la 6.45 ...la 9.30 cand am ajuns noi la spital era nascuta...

pup toate fetele....eu deja am o agitatie in suflet...nu e frica..e mai mult o teama ca nu o sa ma pot organiza dupa..imi umbla mii de ganduri prin cap

ps...viss fii pe faza la pm..


------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
2 zile ....amr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

aaaaaaaaaa.....ca am omis....am pus poze cu burtoiul meu urias


spiridusha ce program fol pt colajele cu poze??

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 39+


AMR PUTINE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

mai Stefy, cei graba asta pe tine....i-a stai tu la coada
a venit mama ta?



------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
2 zile ....amr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Felicitari Simona, bine ai venit bb Arsenie!!! Sa fiti sanatosi, refacere usoara, mami laptic din belsug iar bb Arsenie sa fie sanatos, mancacios si necolicos!!!



Felicia,de pui Gabriel (23 Mai 2008) si 18+ cu bulina
Nasterea lui Gabriel
_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

viss.. si rabdare! barbatii nu prea stiu cum a isi manifeste de cele mai multe ori emotiile si o dau in bara..fii tare si spunei cu calm ca te-a deranjat.. inainte de nastere este ca si inainte de nunta..emotii si nesiguranta..

fetelor care fac cezariana..din tot sufletul va recomand combinatia de rahi anestezie cu epidurala..este varianta avuta de mine si a fost perfect! mi-am vazut puiul imediat cum l-a scos din burtica! si asta este cel mai important! si mi-am revenit extrem de bine dupa ce a trecut anestezia..plus ca cu epidurala a fost superb..imi treceau durerile de la operatie in 5 minute dupa ce imi baga calmantul..in timp ce cu perfuzie in vena in jumatate de ora isi face efectul calmantul..ce mi s-a parut destul de nasol..a fost pozitia in care te pune sa stai cand iti monteaza epidurala..pe o parte si ghemuita..o pozitie f nasoala cand ai ditamai burtoiul..si rest..cand iti scoate epidurala nu simti nimic..la fel cum nu simti nimic cand va vor scoate firul operatiei..

va si sper sa fie perfect pt toate!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12.03.09 si de fluturas fetita]
AMR 4 sapt de

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

mai Stefy, cei graba asta pe tine....i-a stai tu la coada
a venit mama ta?



------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....38 s
2 zile ....amr



a venit de vinerea trecuta....si asa teama imi era ca nasc fara ea...si uite ca a venit si buni si puiutul tot la caldurica e

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 39+


AMR PUTINE ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SSABrya spune:

Multumesc fetelor pt urari.

viss nu iti mai face ganduri si nervi din cauza nasilor, si ai mei sunt la fel. sa nu iti spun ca nasul este asociat cu sotul si avem casa de amanet si ei lucreaza cu bijuterii si fata mea n-a primit nmk de aur de la ei, in schimb are 5 perechi de cercei, nici eu nu am atatea.Si acu la bb 2 am schimbat nasii.

alina06 eu am avut sonda si cand i-au montat-o n-am simtit nmk, probabil eram anesteziata, iar cand mi-au scos-o nici atat.

si eu tot rahi peri anestezie voi face, cand am fost acum la control chiar mi-a dat dr si reteta sa mi-o cumpar ca in spital nu este asa ceva.

Acum incerc sa recuperez din capitolul trecut si revin maine.

Noapte buna

Bryanna 02.06.2009 si ...o noua fericire 34+ , adica Ayanna Stefania

AMR max 30 de zile

Mergi la inceput