Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Fetele, sunteti la plimbarica??
am ramas singurica

fericita 40+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

nu chiar singurica Iony, sunt si eu pe aici...
Zici ca bebe nu da nici un semn? poate - poate daca scot motatele...

???


32 +

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

uff ce liniste azi aici!unde ati disparut toate?
la multi ani catank si ssabrya!
eu ma simt foarte raaaausi am baut 1000 de ceaiuri si am papat lamaie cu miere si am in continuare senzatia aceea oribila cand iti vine sa stranuti si nu poti si mi curg lacrimile efectiv
na ca m i am varsat si eu oful


37 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

lauriciu_25 o baita calduta si un paracetamol ai incercat?

sa te simti mai bine!

32 +

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

Lauriciu_25, Iony ati disparut si voi?

ma lasati sa singurica?

ma duc sa pregatesc si eu ceva de papa si incerc sa mai intru mai tarziu.



32 +

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauriciu_25 spune:

ioana,baita am facut dar degeaba si paracetamol nu am in casa,dar nici nu vreau sa iau pastile,am eu un fix asan am luat nimic sarcina asta...asa ca stau si indur...cred doar ca o sa o chem `pe mami mea sa mi faca niste lapte de pasare,ca eu nu sunt i stare,ca asa mi a venit o poftaaa

37 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 3 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauriciu_25

uff ce liniste azi aici!unde ati disparut toate?
la multi ani catank si ssabrya!
eu ma simt foarte raaaausi am baut 1000 de ceaiuri si am papat lamaie cu miere si am in continuare senzatia aceea oribila cand iti vine sa stranuti si nu poti si mi curg lacrimile efectiv
na ca m i am varsat si eu oful


37 saptamani de fericire cu baietel scump si drag
AMR- 3 SAPTAMANI




m-am mai gandit la ceva...pentru ca spui ca nu vrei sa iei pastile...
daca ai incerca o infuzie si sa stai acoperita putin cu un prosop deasupra oalei in care fierbi?
poate trece senzatia de stranut...
sau daca trece cu laptele de pasare facut de mami, atunci profita



32 +

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Mie mi-a facut foarte bine inhalantul. Asa se cheama: inhalant, se gaseste in farmacii.
Am mancat azi o tona de lapte de pasare, Lauriciu, suntem pe aceeasi lungime de unda.

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), din nou 35+, bineinteles tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor.
- la multi ani, sarbatoritelor de azi.
- bine ati venit acasa mamici cu bebici - ina, felicitas
- eu sunt intr-o stare de rau permanent,greata, varsaturi si lipsa de aer.azi dimambaut lapte 1 cana, cu 2 crenvusti..ilterior ma varsat.am tinut-o pelimonada cu lamaie,am mancat la 3 un ecler, apoi la 5 jumate eugenie.intre limonada.
- fusei cu sotul dupa cercei,mi-au placut unii care semanau la pietre cu aia pe care nu l-am lasat eu sa-i cumpere din obor,acum 3 zile,ca nu am stiut ce inseamna siclam.astia vazuti aveau incuietoarea naspa, n-am gasit nici in toata unirea.l-am intrebat dc sa mergem in obor, n-a avut chef,sa mearga el in alta zi-cica nu, sa mergem in victoriei- nu,a facut figuri in tot magazinul..ca parca mergeam sa-mi iau eu haina de blana sau diamante.asa ca strumph- tu ai bocit ieri,iar eu azi..si inca eu m-am abtinut.
- alta faza, acum 2 zile, aflu ca mama nasului care e sora soacramii, a intrebat-o pe a mea soacra la tel. dc e obligatoriu ca nasa sa cumpere cerceii?auzi obligatoriunu e nimic obligatoriu,toate sunt traditii, si decat sa nu mi le ia din suflet,mai bine nu le ia deloc.obligatoriu?parca ar treb scrisa o ordonanta in monitorul oficial.sa nu zici cami- ca iar judec oamenii, nu-i judec doar sunt dezamagita. iar nasa m-a sunat personal sa-mi spuna,ca ptr ca pe mine o sa ma externeze din spital in timpul saptamanii,nasul munceste- ca alte sute mii de oameni din lumea asta, si nu poate lipsi de la servici la pranz, asa ca ei nu vin la scosul copiilor din spital- traditie pe care tot ei au spus-o acum 2 luni, dar sa stau linistita ca-mi aduc punga cu haine, ca vin sa ma vada a 2-a zi.imi venea sa-i zic ca ma pis pe punga aia cu haine, dar m-am abtinut normal.sunt o dleicata doar,nu? continuarea ei- ca doar vine sotul sa ma scoata, nu? categoric.si dc stau sa ma gandesc bine,dupa ce m-a suparat azi,.dc nu vine nici el,ma externez si singura,ca doar nu sunt handicapata
- dc nasii astia nu ar fi rude cu barbatul - as avea tupeu sa-i refuz, sa aleg pe altcineva, ca am oferte, dar asa nu vreau sa fac scandalnu mi-e de mine, dar as fi vrut ptr copii,persoane carora sa le pese de ei, sa fie in preajma lor mai mult, doar un pic mai multdar na,oricum sa fie sanatosi, ca am sa le tin eu loc de toate.am la dragoste cu carul,pe care de-abea astept s-o desert
- off,la mine or fi hormonii de sarcina, dar la el?o avea si el hormoni de stres..
- intrebare, dc nu iau cercei pana atunci,imi poate face gauri, si sa-i pun ate? sau sa-i pun niste cercei de-ai mei mari,ptr cateva zile?

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 5 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- acum macar sa schimb si eu semnatura de azi- sa ma incant si eu cu ceva

36 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 3 zile

Mergi la inceput