Flut(173)-Hai salo,Deea,Danielle!Bv,Shihana,DanaMi

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

hello

ne-au externat si pe noi azi
avem un pic de icter si suntem somnorosi; altfel insa, mananca, eu am lapte...si o ragada mica dar asta e, rezistam.



38 +

Mai avem 9 zile




Bine-ati venit acasa !!!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

[size=4][red]
Fetele cu cezariana, ati avut si sonda pusa? Eu n-am avut niciodata. E deranjanta?

in S 33+ cu minune de sanatos si fortzos!!!
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

AMR 7 saptamani


E nasol cand o pune, dupa anestezie nu o simti si nici senzatie de facut pipi. Prima data mi-a pus-o inainte de anestezie, acum au asteptat sa-si faca un pic efectul anestezia si nu am simtit nimic.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor cu bebei, eu nu reusesc sa-i scot aerul afara dupa masa. o tot bat pe spate si nimic, nu iese nici un aer. trebuie neaparat sa iasa aerul?

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Eu o bat pe spate si ii si masez spatele de jos in sus, alternativ...asa mi se pare mie ca scoate mai bine...

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Madutule, ce faci??
m-am tot uitat sa vad daca ai mai pus poze cu comorile tale si nimic
hai mai pune cateva sa-i vad ca tare mi-s dragi


fericita 40+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_3b spune:

miki, felicitas, ina.click bine ati venit acasa!

catank si ssabrya LA MULTI ANI! sa fiti sanatoase si sa aveti nasteri usoare

Felicitari Simona, bine ai venit bb Arsenie!!! Sa fiti sanatosi, refacere usoara iar Arsenie sa fie sanatos, mancacios si necolicos!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

leeloo, eu am stat in fund cu capul aplecat cand mi-a pus epidurala. Si eu o recomand cu caldura

Yasmi, roxy, mandreeac, sunteti asteptate la Aspirante cu pozici ale bebeilor

Am rezolvat cu botezul Va fi pe 15 mai la Restaurant Riviera . sunt super fericita ca reusim sa-l facem acolo. Tot acolo l-am facut si la Cristi. Restaurantul este in parc, putem tine bebelusa in biroul directorului care e fff mare cu ff multe canapele si fotolii, si pt ca va fi cald vom putea iesi si pe afara cu fata.

...sa va spun ce sperietura am tras azi , am simtit ca nu mai am aer sa respir. Au venit in vizita niste verisori sa vada fata. i-au adus si lui cristi niste masinute si i-am poftit in bucatarie sa si mancam ceva. cristi statea mai mult cu noi si fata in living in leagan, dormea. Cristi tot facea ture living-bucatarie si se juca cu masinute...cand apata in usa bucatariei cu fata in brate , am luat-o repede, am controlat-o e totul ok, dar cum a putut sa o ia? M-am speriat groaznic, ea nu a plans, nu a zis nimic, nimic. otinea de subtiori cu fata in afara..iar nu stiu cum a ajuns sa o tina asa...Doamne ce se putea intampla.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui IONY_82

Madutule, ce faci??
m-am tot uitat sa vad daca ai mai pus poze cu comorile tale si nimic
hai mai pune cateva sa-i vad ca tare mi-s dragi


fericita 40+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE


iony, m-am laudat la Ally ca le mai fac poze dar nu le-am facut . U|ite acum iti promit si tie, si sper sa ma tin de cuvant de data asta ca le fac maine pe zi si vreau sa-i fac si fetei la baita, sa vedeti ce copanele si fundulet si manute si burtica pap eu in fiecare seara de-aia nu mai reusesc eu sa slabesc

Povestea nasterii

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Doamne Madutza, te cred ca te-ai speriat
bine ca nu s-a intamplat nimic
Cristinelu' crede ca e papusa
este o papusa ,dar nu de jucarie
astept pozele , cand ai timp


fericita 40+ cu Sara Maria
AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

catankssabra, sa fiti sanatoase, fericite si sa aveti copii sanatosi, necolicosi si nororcosi!
madutza, n-am recuperat cu cititul.. , tu cand ai aflat de diabet? la celelalte sarcini n-ai stiut?
scuze fetele, azi am avut musafiri, maine am altii , vin sa ma vada inainte de internare parca plec in pampas nu la spital saptamana viitoare.... poate luni povestim....
sotul meu mi-a zis azi ca burta mea o luat-o in jos[flo.....

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 36+ cu dodoloatza frumoasa

AMR maxim 11 zile
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

madutza, am recuperat cu cititul..
eu sunt incadrata la borderline cu diabetul, in sensul ca am hemoglobina glicolizata 5,1, glicemia a jeun in jur de 78-80, reactia naspa a fost la testul de glicemie provocata...
eu avand in vedere ca am pierdut acum trei ani un copil in saptamana 37 de sarcina acum am tinut regimul pe care mi l-a dat dr, stabilit de nutritionist, care includea si paste si paine si toate formele de carbohidrati, dar acntariti...
eu am fost la monitorizaj la fiecare trei saptamani la spital unde imi faceau un profil glicemic, adica imi luau sange din trei in trei ore pentru a stabili niv glicemiei...azsta 24 de h...Multumesc lui Dumnezeu au iesit bine, dar cu sotul si fetele din forum drept martor am fost f stricta...
Eu nu am mancat nici zahar, nici miere, nici cioco nici nimic. interzis de dr......
Frica de a se intampla ceva cu bb sau sa-l fac diabetic de mic... m-a speriat..
si am preferat sa tin regim acum 4 luni decat toata viata dupa...
astept sa nasc sa vad cum evolueaza, dr.spuna ca odata cu eliminarea placentei, care trimite inf gresite la pancreasa, ar tb sa revina si org la normal...
ramane doar sa sper
te pup si iti doresc multa sanatate
noapte buna fetele!

mami de printesa de 7 ani si ingeras(2008) si 36+ cu dodoloatza frumoasa

AMR maxim 11 zile
69/11

Mergi la inceput