Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (186)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Niatzaaaa , !

MULTIIII ANIII TRAIASCAAA! CINEEEE SA TRAIASCAAAA? CLEOOOOOOOO sa traiascaaaa!
LA MULTI ANI, draga mea! Sa ai parte de fericire, de implinire , bucurii alaturi de fam ta si fie ca ani ce vin sa-ti aduca si mai multa implinire sufleteasca si realizari!

Simonix - Andra a luat fara probleme Zinnatul . Imi pare rau ca am ajuns sa-l folosim . Ii dadeam ceva dupa, sa-i schimbe gustul si atat. Se stramba la el si zicea ca nu-i place dar ii spuneam ca o ajut sa schimbe gustul dupa cu ceva gustos - eventual ii dadeam, la recomandarea pediatrei, Pikovit ( tocmai in ideea de a mai ameliora efectul antibioticului) care-i f gustos ( plin de toate cele , sa fie gustos si atragator )
Multa sanatate!

Spor la taifas Lumi!

Superb Luxemburg-ul , Gabitza! Emotionanta revederea voastra!

pot naste linistita , bubulina mea a primit de la nanutza cercelusi .


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

MsBB ai iesit din gaoace!!! Bravo, de ci poti naste linistita!!!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela din 14.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Cleo - LA MULTI ANI draga mea, sa fii fericita si implinita langa cei iubiti, sa ai parte numai de lucruri bune Multe de ziua ta :)

Maine e ziua lui barbata-miu si ieri a fost cea a prietenei mele cele mai bune din liceu :) Iar matale te-ai strecurat printre ei

Fetelor, merci mult pentru raspunsuri cu Zinnatul - il voi suna azi pe doctor. Al meu nu se lasa deloc convins sa il ia, nici macar cu coshul de oo Kinder langa Of, greu, il bagam cu forta, e nevoie de doi adulti sa il dam. Azi l-am trimis la scoala desi aseara inca facea febra, dar nu mai am cum sa stau acasa. Dimineata parea ok. Sa vedem.

Gabitza - ce pacat ca nu ai stat si in weekend, poate ne vedeam, dadeam noi o tura pe acolo Vazut poze frumoase, bucurat ca te iubesc baietii asa de tare Si al meu a devenit asa tandru, sare pe mine si ma iubeste, si mai nou zice: Eu plac pe mami. Si pe tati (sa nu se supere ). Initr-o zi ma dadeam cu crema si el bea ceai. si se uita la mine si zice serios: Mami, ce faci? Eu: ma dau cu crema. El: Mami, esti frumos.

A propos de iubire, saptamana asta de stat acasa am dormit numai cu el, l-am exilat pe tati din pat - ce sa zic, se doarme super Sunt odihnita de numa, daca nu am mai facut ture pe la el prin camera. Si daca nu ne dragalim in somn, vine peste mine si se lipeste tare tare, iar dimineata se scoala cu zambetul pe bunze :) Frumos :)

Dar de-abia asteptam sa il dau la scoala, sa mai socializeze nitel, s-a cam rasfatzat In weekend am fost la o familie de tarani fmamanzi. Deci a fost ca in RO la tara - tipii astia au o ferma in mijlocul unui camp si cultiva cartofi. Interesanta experienta, noi ne-am dat in spectacol, Robert a vomat, il alergam cu lingura sau cu seringa sa ii dam medicamentul Astia se uitau la noi ca la urs, nimeni acolo nu sta dupa copiii lor asa. De altfel erau o gramada de pitici acolo, se jucau pe piatra direct, frig si curent pe jos, era si un bebe de 4 luni smotocit de toti :) Ma gandeam ce diferente fatza de cum ne crestem noi copiii...

Magne - felicitari pentru nepotel Cum este mai cu fetitza, totusi? Intreb ca eu mai noi m-am tot uitat la bebelushi fetitze si mi se par tare diferite de baietei, de exemplu faza cu stersul la funduletz mi se pare SF la fete La flacai e asa de simplu...

Hai, ca merg la servis, sa mai muncesc si eu oleaca...

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

Buna fetelor,

dupa mult timp am mai aparut si eu sa ma semnez condica si la M&M

si eu posed una bucata fetita "nudista" ...bunicele sunt inebunite ...v-am mai povestit eu ca eu sunt friguroasa si ma imbrac gros .Va da-ti seama cand aparem copilul imbracat subtire - eventual fara caciula- si io imbracata gros cu caciula si sal .

Beatrice a inceput si ea gradinita-cresa in 7 februarie.A mers cu placere din prima zi ...nu a existat nici un moment de opozitie, de plansete nici atat...nu am crezut ca exista asa ceva .Chiar intr-o dimineata sotzul a mers jos sa incalzeasca masina si eu ii imbracam, Beatrice a inceput sa planga ca sa nu o lase acasa ...ea vrea la gradi.
Cu Norbert in schimb avem din nou probleme de crize de nervi.

Gabi ce frumoasa primire

Doloress la noi este foarte mare gelozie intre frati adica intre Norbert si Beatrice.Sunt tot timpul in competitie si in gelozie.Gelozie mai mult din partea lui Norbert.Desi am folosit si eu toate trucurile si am facut cum am stiut eu mai bine sa le ofer toata dragostea si atentia mea totusi gelozia exista . Idea e sa nu disperi tu daca la voi nu va decurge ca si la altii sau daca metodele nu dau roadele care le astepti tu.
Eu ajunsesem chiar sa o neglijez pe Beatrice pt Norbert si nici asta nu e OK .Beatrice nciodata nu a putut sa aiba un program de masa si somn pliat dupa nevoile ei pt ca trebuia sa mergem dupa Norbert la gradi /scoala sau trebuia Norbert dus la doctor etc. Aelita a dat multe sfaturi bune in urma eu m-am inspirat mult de la ea si evident de la cab psiho.Trebuie timp de acomodare in noua formula.Sunteti superbi in poze Felicitari!!!

Zinnat din nefericire si Norbert a luat la greu (bine noi pt rinichi si chiar era necesar) plus 1 an de antibiotic in doza unica seara...nici nu vreti sa stiti la cate trucuri am recurs sa il ia de fiecare data .La varsta asta cu seringa este cel mai bine pus cat mai spate si introdus in 2 transe si apoi repede ceva de alt gust..in functie de preferinta copilului.Si neaparat biotics sau altceva pt stomacel.

Vreau sa vina odata primavara
Va pup
Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

La Multi Ani Cleo!
Sa-ti fie numai bine si frumos in viata!!! Sanatate, Noroc si Fericire!


Simonixu a mea a trecut de febra si sper ca de virus, fara muci sau alte chestii. Noi am bagat nurofen si perdolan alternativ joi ca tot la patru ceasuri vedeam 40 unde pana miercuri noaptea nu am vazut in viata mea 40 pe un termometru...intr-o zi l-am vazut de 5 ori. Vineri nu a depasit 39.1 si sambata nu a depasit 38.5. Ieri deja mare forma. A pierdut aproape un kil pana duminica, desi a mancat ok...Ieri a mancat de 6 ori portii de om mare asa ca presupun ca e bine.

Noi ca niste parinti denaturati vineri searaam fost la concert Andre Rieu in Dortmund. Ca de obicei la concertele lui am ras de ne-am prapadit, am ascultat muzica buna si am valsat. A fost o chestie destul de neplanificata. Un prieten de-al nostru luase doua bilete si nu mai avea nevoie decat de unul. Ne-a sunat sa ne intrebe daca nu vrem noi unul...noi ne-am uitat sa vedem daca mai sunt bilete, am mai cumparat unul si uite asa am ajuns in trei la concert. Data viitoare mergem la unul in Belgia, in Noiembrie si atunci o sa o ducem si pe Lorelei cu noi!

Am filmat cu camera foto...ca dintr-un motiv sau altul nu m-am gandit sa iau camera video. In orice caz am pus cateva filmulete pe net...unele din cele amuzante si unele din cele la care mi-a placut ce se canta. La cele amuzante udne tremura camera foarte tare sunt eu razand...dealtfel o sa ma auziti si in spate...Din pacate de multe ori e mai amuzant pentru cei care stiu si ceva germana.

Filmuletele 2 si 3 sunt amuzante...cand au lasat zapada pe randurile din fata. Filmuletele 5,6 si 7 sunt filmate imediat dupa pauza cand se ia de cei care au intarziat. Filmuletul 8 este si el unul amuzant cu o tzar de striptease. 9 e Ave Maria, 10 o melodie car eimi place teribil de mult, 11 Don't Cry for me argentina in cea mai misto interpretare pe care am auzit-o pana acum...si zau ca am auzit vreo 12 diferite. In plus e evident vorba de gusturi. 13 Aleluia si "ultima piesa" din ce program, de aici incolo sunt cica bisurile, acu'cine a fost la concerte Rieu ztie ca defapt astea fac la fel de mult parte din program ca si retsul, doar ca fiind asa zise bisuri sala se antreneaza si incepe distractia...noroc ca dureaza un ceas si partea asta. Deci 14 Radetzky, 16 Libiamo ne' lieti calici, 17 Amazing Grace, si pe 23 ne-a trimis acasa .
Imi place opera, imi place muzica simfonica, imi plac valsurile, imi place umorul, si asta e cu siguranta genul de spectacol care le pune cel mai bine pe toate impreuna.

O zi buna si sanatate maxima tuturor,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

La Multi Ani!!!, cleo. Sa fii sanatoasa si voioasa, sa ai numai bucurii alaturi de familia ta frumoasa si iti fie viata numai fericire!

noroc cu tine, ca am intrat si eu putin pe la voi, ca la cataa treaba am.... cam slabe sperante.
si daca tot am intrat... sa va mai zic una alta.

in primul rand tb sa spun ca am vazut toate pozele, cu copii mai mici sau mai mari, dulci de nu se poate, ca am citit povestile cu frati iubitori cu fratiorii/surioarele mai mici, ca ma citit despre intampinarea gabitzei la aeroport si i-am vazut pozele din luxemburg, ca am citit despre copilashii bolnaviori si sper sa le treaca repede. deci, vedeti, sunt la zi cu cititul, mai putin cu scrisul.

eu sunt de smabata singura cu copiii, pana vineri. mai fetelor, in timpul saptamanii mai e cum mai e, dar in weekend.... mai ales ca a fost tare tare frig weekend-ul asta, nu prea am putut sa stam pe afara... asa ca sambata am capiat toti trei in casa, asta dupa ce am servit dimeinata lectia de inot a lui alex si un shopping scurt la sueprmarket. si apoi, dai si lupta pana seara, la ora de culare. am avut o tentativa sa ne ducem la o ferma aici, langa noi, la vreo 10 min de mers pe jos, dar nu am nimerit sa ne intoarcem mai repede, din cauza de fund bocna.

apoi ieri, si mai frig, ba chair a dat si ceva zapada. eu ma gandisem sa ii duc la gradina zoo in rotterdam, dar cand am vazut asta... apoi ne-am dus pana la mare, in haga, la acvariu. dupa ce am asteptat vreo juma de ora afara, in frig, sa intram, am vizitat acvariul in vreo 40 minute. e drept ca nu e mare, dar alex se tot grabea sa ajungem la tunelul pe sub apa, care era aproape de ieshire. asa ca am rezolvat totul foarte repede. nu e bai, ca nici odo nu era prea incantata. a stat tot timpul la mine in brate si era speriata ca de bombe. daca se intampla sa vina un peste catre geamul acvariului, tipa ca din gura de sarpe. cu greu am pus-o sa puna mana, sa vada ca e un geam si ca pestele nu are cum sa ajung ala noi. dar cred ca daca mai stateam vreo juam de ora, incepea sa ii placa.

si sa o vedeti dupa aia cum povestea ca a fost ea la pesti si ca i-a placut acolo. daca o auzea cineva, chair o credea.

apoi au venit cumanta si cumnatul pe la mine, si ne-au gatit si am stat cu totii la masa si s-au jcuat copiii toata dupa amiaza. sa vedeti ce dulce e nepotica mea de un an si vreo doua luni, care il striga pe alex Aleca. e topita dupa el, dar de odo se cam fereste. e drept ca si odo o pupa toata ziua, cum o prinde, ori ii indeasa cana de apa in gura. s-o fi saturat si fata de baut atata apa. oricum, pana la urma s-au pupat amandoua la plecare de nu stiu cate ori.

asa ca weekend-ul, cea mai grea eprioada fara tati, a trecut. de azi in colo o sa treaca timpul tare repede, mai ales ca seara, dupa ce ii culc pe copii o sa am de facut bagaje. si apoi vine vineri si aterizeaza tati din america pe la 10, iar pe la 14 pelcam catre austria, la sky. upi!

asa ca daca nu mai apuc sa intru pana vineri, intru dupa aceea, cu povesti de pe partie sau de la gura sobei si cu poze pt exemplificare.

pupici la toata lumea


Poze
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

La multi ani!!!! Cleo Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai parte de tot ce-ti doresti

Lilly 24+ , mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Dana, imi place mult cum descrii weekend-urile voastre cu copiii, cu tati sau fara tati. Imi place ca aveti multe vizite, musafiri, prieteni.

Cleo, dai si tu acolo, o maslina, o atentie, ceva?
Te mai pup o data si aici, sa fii sanatoasa si fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Cleo, LA MULTI ANI!!!!!!!!

Simonix Sanatate frumosului Robertel!
Gabi, bine-ai revenit !! Am vazut pozele pe fb. Superb!!

Incerc sa va citesc putin din urma si revin..



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

La Multi Ani Cleo! sa traiesti, sa fii fericita alaturi de cei dragi tie

Mergi la inceput