Licurici de ian-feb 2009 Felicitari Carmen!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

LA MULTI ANI NARCISA!!

Ioana, multa sanatate sotului!! Ce bine ca o ai pe mama ta langa tine!

Noi am terminat cu cumparaturile de Craciun, mai trebuie sa iau niste maruntisuri pentru cumnata (produse scotiene gen potato scones, shortbread) dar pe alea le luam joi, sa fie cat mai proaspete. Trenuletul Thomas al lui Mister inca nu a ajuns, dar mai e vreme. Maine terminam de facut curatenie, seara sper sa reusesc sa scriu felicitarile pentru colegi (restul le-am trimis deja), mai raman cadourile de impachetat si bagajele de facut ... pana vineri ne-om descurca noi. Numai sa nu fie probleme cu avionul/aeroportul inzapezit... oricum in privinta asta nu am ce face, deci nu are rost sa ma agit. Inca mai tusim, si eu si tati, dar suntem pe drumul cel bun.

O duminica frumoasa va dorim

Multa sanatate la toti bolnaviorii!!





Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Neata!
Eu daca nu intru acum, nu apuc in timpul zilei.
In primul rand:

La multi ani Ana-Maria si David!!! Sa fiti sanatosi si fericiti! Multi pupici si mamicilor vostre care va cresc cu dragoste si rabdare!

La multi ani Oana! Sanatate multa si sa fii dericita alaturi de cei dragi!

La multi ani Narcisa de Just!! Sa cresti mare printesa si sa fii sanatoasa!

Scuze de intarziere..nu apuc sa scriu deloc....O am pe Ioana racita cobza, n-am vazut atatia muci in viata mea, dar ne tratam. Problema e ca sta nas in nas cu Filip (nu-i pot desparti nicicum) si el a fost f racit saptamana trecuta. Sper sa nu pasam boala asta de la unul la altul pana la vara...

Am avut si noi serbarile Ioanei, a fost ff frumos, poate apuc sa pun poze...am facut bradul...parca e mai frumos ca niciodata...copiii deja au primit o parte din cadouri de la bunici, eu le dau de Craciun.

Eseea, multumesc pentru linkul cu scrisorile de la Mos Craciun, am primit raspunsuri si pentru Filip si pentru Ioana. Bineinteles Ioana a fost fascinata si tot imi pune intrebari ce si cum...cum de are Mosul dosare pentru toti copiii, etc...

Ariya, mesajele tale parca-mi dau putere mereu. Chiar ai copii mari, sa fie sanatosi!

Micola, imi pare rau de treaba cu jobul....o sa gasesti tu ceva, sper si mai bun...numai ca e un sentiment nasol sa te vezi dat la o parte...

Nu mai stiu ce vroiam sa va spun...oricum n-am apucat sa citesc tot din urma..

Va imbratisez cu drag pe toate!




Mami de Ioana, Filip si 28 S


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Bun gasit mamici si licurici! Multumim ca ne-ati fost alaturi si ne-ati felicitat!
Noi am venit acasa vineri, suntem bine, avem usor icter.Pana acum bebelina este o mancacioasa, face scandal daca nu gaseste sfarcul...

Stefan a fost incantat de ea, voia sa o ia in brate sa stea cu ea in patut.. o sa vedem cum ne vom descurca... de maine il am acasa..

Doresc tuturor licuricilor nascuti in aceasta perioada multa sanatate, o dezvoltare armonioasa si LA MULTI ANI!!!

Va pupicesc pe toate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Narcisa

Ioana, imi pare rau de vestile proaste. Sper sa nu fie nimic grav la sot.
Aryia, imi pare rau de necazurile Aneimaria.

Stiti vorba aia "ai grija ce-ti doresti ca s-ar putea sa se indeplineasca"? Cam asta mi se intampla mie acum.
De aproximativ 2 luni la gradinita la Tudor e epidemie de varicela.
Cand am auzit, m-am gandit ca ar fi bine sa ia si ai mei (nu le-am facut vaccin) sa scapam de o grija, mai ales acum cat mai sunt si eu acasa. Ei bine, vineri Tudor a inceput sa se simta rau, febra, dureri de cap si aseara au inceput sa-i apara bubite. 2 saptamani trebuie sa stea in casa. Tocmai acum de Craciun si Revelion. Sunt tare suparata. Nu putem merge nicaieri, nu vine nimeni la noi.
Si astea dupa ce Tudor a avut o bronsita tratata de 2 ori cu aerosoli si o otita, iar mucii parca nu i-au trecut deloc tot timpul asta (de la scurt timp dupa sf. Mihail si Gavril).
Saptamana trecuta au inceput si la Ilinca simptomele de bronsita. Pana acum scapase. Si evident ne asteptam si la varicela.

Sanatate tuturor si Sarbatori fericite!
Noi o sa avem parte de unele linistite.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009


Delu Prichindelu'
Prichinduta

Speranta si incredere pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani sanatosi Daria!

La multi ani,Narcisa!
Sa cresteti mari si sa fiti sanatoase.


Ioana,multa,multa sanatate sotului..imi pare tare rau.


Va multumim din suflet pt urari,am scris la sub dedicat..pun si aici link pt cine nu citeste acolo...
http://family.webshots.com/album/579333678DbQYfI

Andreea,sanatate multa copiilor si tie multa putere.
Uite k si eu am comandat vaccinul ala pt varicela..si ma chinui de nu stiu cand sa i-l fac si am cam fost dezamagita de diverse persoane/farmacii...zici ca-i din aur asa stau sa-l caut..

Va dorim un weekend frumos in continuare,sanatate multa si numai bine tuturor.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

oh fetelor, da asa-i, este epidemie de varicela / si la gradi la Teo era un caz

sa zic, sunt cat de cat linistita caci amandurora le-am facut varilrix ul / sincer, am tinut sa le fac acest vaccin pt ca eu insami nu am facut boala si-mi tremura ..vorba aia ..de frica

Ioana sper sa nu fie nimic grav cu sotul.

andre_ea eu ma gandesc ca nu e usor bolnaviori, va doresc sanatate... dar e o varicela, trece, aveti apoi imunitate pe viata
daca nu aveati planuri cu banutzi dati pt vacanta... e mai simplu
Sanatate multa tuturor!




Alinuk
mama de Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

un ALTFEL... de Craciun



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Narcisa Sa cresti mare si sa fii sanatoasa!

Multa sanatate bolnaviorilor!

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

La Multi Ani Daria, David, Oana, Narcisa, Ana Maria!!
Felicitari Carmen!
Si pt ca nu am cum sa fiu punctuala, zic de pe acum LMA tuturor ce se sarbatoresc.
Ariya LMA pt Amedeo! Si eu ma uit cu teama la viitor:)
Patri, frumoase poze. Le-a facut sotul?:))
Si noi tot cuminiti tare, de eu ma mir cand vad copii care stau pe langa parinti. Noi doar o smuceala si insurubare.
Miere pup buba. Te-ai dosit de mine:((
Tre sa plecam la o petrecere. Nu stiu cand mai apuc sa va trimit si eu o poza ceva...

Bag seama ca pupu ne tradeaza sistematic

Noroc ca Davidutu e baiat frumos si cuminte, ne dam la o parte
Deh, daca ne-am carat pe meleaguri asa indepartate
frumosii licurici

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!!
la multin ani fericiti Daria, Narcisa, David, Eva Maria!! sa fiti sanatosi, norocosi, plini de bucurie!!!

Citat:
citat din mesajul lui Daiopri
Bag seama ca pupu ne tradeaza sistematic


doamna nooo... nici gand. Pupu e tare scarboasa cu David (ca cu toata lumea de altfel ). fidela-fidea deci
Ioana sanatate multa sotului tau!
Andre_ea, sa treaca usor varicela si sa scapati de bube cat se poate de repede!
Carmen, bine ati venit acasa!
Anuc, sanatate Ioanei, sa scapati de muci rapid.
ma intorc la munci.. o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI si pe aceasta cale lui DAVID!

LA MULTI ANI, DARIA!

LA MULTI ANI, NARCISA!

LA MULTI ANI, EVA!


Sa cresteti mari, sa fiti sanatosi!

LA MULTI ANI, OANA!

asparagus sper sa fie OK sotul. Multa sanatate!

carmen bine ati venit acasa! Poze?

andreea imi pare rau de varicela aparuta taman acum! Pup bolnaviorii mici.

Si eu i-am facut Ioanei Varilixul, i-l voi face si Nadiei, dar mai astept un pic.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput