Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui child
REBIANA, tu mai vrei?

Da, Child, te rog! Trimit PM!

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutare!
Am lipsit motivat (si probabil voi mai lipsi). Piticii mei s-au imbolnavit, pe rand.
Iulia a avut amigdalita, apoi otita, abia azi am dus-o la gradinita, Andrei a facut doar o simpla rinofaringita iar acum sunt cu bebe, temperatura ii oscileaza intre 37-38, e putin marait, cu nasul infundat si pare sa aiba o sensibilitate la urechea dreapta.
Ne tratam homeopat si cu ceva siropele, picaturi...si-om mai vedea.

Ca tot vorbeati de organizare: eu am un registru al casei, ("Jurnal de control"), acolo am tot felul de foi si liste cu tot ceea ce trebuie facut, incerc sa programez cat pot totul, acum ma bate gandul sa fac si meniu pe saptamana, sa vad daca ma pot tine de el.
Altfel n-as face fata cu 3 copii.
Acum recunosc ca racelile astea m-au dat putin peste cap, dar eu dau vina pe faptul ca s-au stricat niste tevi la apa rece din bucatarie, deci nu pot folosi masina de spalat... si am un morman de rufe murdare. Sper ca diseara sa fie remediata problema.

Gata, plec la pisoi, ne mai auzim (in caz ca nu pic maine in butoi ).


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

vai, vai, sinteti de neoprit cu scrisul

scriu mai multe mai pe seara, dar sa nu uit

CORIMAMI - mie mi-a zis pediatra sa-i dau brinzica calcica facuta din lapte praf pina la un an (desi eu acusi vrea sa-i fac brinza din lapte de capra, asa cred eu ca e mai sanatos :)
Cica sa-i fac din 200 ml lapte pt o portie, si sa amestec cu fructe sau ce vreu eu...

Ou ii dau de la magazin ca mi se pare mai safe, eu cumpar bio (cind gasesc)

MIRIA - buna idee cu oua d eprepelita, nu m-am gindit... multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Am gasit un table cu marimile la incaltari ! Poate ajuta pe cineva

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

VLADI si restul fetelor care vorbesc de branzici.

Din 200ml-250ml lapte iese cam 60gr-70gr branzica, deci e binisor raportat la greutate, varsta si restul alimentelor pe care le mai papa/zi.

Dar sa inlocuisti sau sa adaugi la fiecare masa mi se pare mult saracind restul alimentelor pe care le mai poti oferi si care au si ele aport nutritiv.

Daca bebe papa bine si n-ai probleme cu el indiferent de meniu atunci poate sa manance branzica mai multa decat la o masa.

Am scris cu dorul, sper sa intelegeti ideea ca mi-e lene sa repet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yaia

Tare is curioasa de vrea Ella sa-l culce pe Leo cu soacra-sa!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)



fata il culc dar cu o conditie....sa fie fumator ca lu soacra-mea ii place sa fumeze pipa pacii!!!Acu na sa vina Leo cu pipa din dotare.Fata sa stiti ca ea e babaciune la fatza "pe sitemul din fata muzeu"dar daca o intoci cu spatele e "liceu ".Asa ca Leo nu are de ce sa fie disperat.PLus ca babette e chiar curatzica!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

CHILD, n-am mai trimis PM ci direct SMS.

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramy77

Eu oua ii dau Brianei de la mami,deci cunosc sursa. Asta deocamdata...la iarna cand nu se mai oua gainile...voi vedea, dar cred ca-i voi da din comert, bio.
ANDRA, frumosi papuceii si chiar ieftini, sa-i poarte Ianis sanatos!

Ramona, fericita de Briana-Maria 29.01.2010






Fata daca zici ca maica-ta de incredere sa-mi oua si mie vreo paishpe.[glumaaaaaaaaaaa]

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

INA am vizionat “spectacolul” si pupam cantaretii (ca a cantat si mami, doar)
ANNYA am citit ca mergi la dans si mi s-a parut extraordinar! Ce mi-ar placea sa am ocazia sa mai merg la cursuri cum mergeam inainte!
OANA votat!



Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Mai, fetele, pe mamaie-soacra as intelege-o sa-i placa ideea. Ca se gandeste ca ma pune si ea mana pe-o prospatura, dar pe Leo, saracu' l-a intrebat careva?

O si vad pe ROXANA laudandu-se lui Leo cat de buna e ca-l lasa la femei.

Si-apoi, toate ca toate, dar daca mama-soacra e spargatoare de case si creste Ivan fara tata? Ii zice Leo la intoarcere lu'Roxana sa plece singura la spanioli ca el si-a gasit fericirea. Ee, ce va faceti atunci?

Mergi la inceput