Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Revin ca am reusit sa incarc filmuletele aici si aici




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
filmulete Sebi


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR ... inca 3, daca se poate







Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

nu am calcat ptr k nu a stat deloc...plange continuu...cred k ii iese un dintisor k are si temperatura

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
o printesa grabita...

varsta Alexandrei




Sper sa ii treaca repede!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

neatza si de la noi....sarumana de coffe bubu...

la un moment dat am citit un articol despre siropurile de tuse pt copii....nu stiu ce contin..o substantza park cancerigena...

ma intrebam..daca scobim o ridiche neagra si presuram putin zahar brun....si dam siropelul ala....sau ma rog stoarsa si amestecata cu zb....n-o fi mai bun?

ma gandeam aseara...cand s-a trezit jiji...n-am vrut sa-i dau tt....l-am luat in brate lugu-lugu....nu frate...urla mai tare, n-a mers nik..pana cand n-a simtit tt...a tacut instantaneu...si park e din ce in ce mai inversunat cu tt...asa ca...pt fetele care nu ma cunosc....daca la un moment dat...veti vedea pe strada....una bucata femeie...cu o privire drogata...si calcand pe tt....EU SUNT

in ritmul asta...viitor de aur...mi se intrezareste..:))

ma duc sa mai citesc ( l-am pus pe oala ..a fc kk...si acu se joaca..pana se plicti)

sa aveti o zi superba...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




DA DA DA DA DA cat de adevarat povestesti tu acolo! Parca il descrii pe Kiti care plange isteric pana se ineaca, tuseste, nu mai are aer...de zici ca e sfarsitul lumii...si apoi la titi cat numeri pana la 10 e adormit...





Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

am pus cateva poze mireasa ca in sfarsit le-am primit si noi...imi pare rau ca nu a mers filmuletul al toata lumea.....tot asa l-am primit...aaa mai avem videoclipul postat pe site-ul lor www . reflektimage . com oana si mircea scrie la portofoliu video si pozele sunt pe cont comun



frumusica si nici nu zici ca ai nascut!


imi place f mult ultima poza cu bunicii. e muuuult prea frumoasa de zici ca-i din reclame!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia1980

neata!

noi am lipsit trei zile...ieri nu am avut o zi intreaga curent(au schimbat cei de la eon nu stiu ce)...si eram in mae dilema cum ii ac la bender mancare...noroc de aparatul lui tati care face curent (o baterie de masina cu nu stiu ce magaoaie)..ca altfel si dai si lupta si dai si lupta...pana sa-i fac mancarea....


Azi vrem sa fim harnici si sa punem gogosari in sos.....abia astept...si sa facem mustul...adica tati..noi ne uitam si degustam...poate ne imbatam...


Am citit doua capitole in fuga (ca indata se scoal ingerasul).si am vazut pufisorii bolnavi...sa va faceti sanatosi cat mai repede...Urat e cand se imbolnavesc...esti gata sa stai si-n cap numai sa-i vezi bine!Pe noi ne-a ferit Doamne, Doamne...inca


Simplicity- ai o mandrete de fata..ti-o petesc pt al meu golan






Mami fericita!


Ce harnicuti sunteti! Bravo voua!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Sa va mai povestesc si despre noi.
Lui Tudor ii mai dau cel putin 2 dinti jos. Am reusit sa ma uit ieri in gura lui (cu o lanterna ca nu ma lasa altfel, asa l-am pacalit un pic si am avut si lumina, dar nu cat as fi vrut eu ca sa vad tot. Dar am vazut gingia alba, umflata, mi s-a parut chiar sparta (arata asa ca o afta), chiar si o liniutza. Sunt incisivii laterali.
Rooade tot ce prinde, mai ales daca are arici este perfect. Ieri seara ii "pilea" un dinte mai avansat cu ariciul de la bavetzica. Are si o lingurita preferata. Cred ca din acest motiv nu prea a manact in wk si nici cu laptele nu se mai omoara.
Dar este cumintel, nu da semne prea mari de neliniste. Totusi azi- noapte s-a mai vaitat in somn, saracutzul .
Am reusit sa vad si o imagine a dintzilor de sus. M-am speriat cand am vazut o gingie cam asa . Parca avea 4 abcese.

Poate sa faca eritem fesier de la dintzi? A iesit putin mai moale, dar este ok. S-a tot inrosit in ultima perioada; poate este si de la fructe, dar inainte nu facea. L-am rezolvat cu neopreol.

In rest, vrea direct in picioare (fundul greu la 4 labe), s-a indragostit de premergator si umbla prin toata casa si alerga motanul. Stie deja cum sa ia viraje printre obstacole.
Iar astazi de dimineata, ne-a facut cu mana cand am plecat la servici.


varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



Da poate sa faca eritem de la dintisori. Si Kiti a facut si am inteles ca posibil, nu obligatoriu, dar e normal. Si putina febra si kk moale sau diaree. Noi doar usor moale si eritem. Asa am patit la unicii 2 dinti pe care ii are (inca).
sa aveti zile senine si fara maraieli de la dintisori!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Buna dragele mele,

Imi pare rau ca nu am mai intrat dar am ramas fara net, si de abia azi am remediat problema.
In primul rand vreau sa multumesc pt raspunsurile ref la scaun de masina, am observat ca cel mai popular este Britax-ul, cred ca o sa ma orientez si eu catre firma asta.


Azi facem cinste mare, mare, mare ca am facut 9 lunitze , asa ca va invitam la gratarel de pulpe dezosate si garnitura de dovlecel prajit in unt , bruschete cu somon afumat, si tort de mere, ca e sezonul lor, cu multa frisca deasupra, iar de baut marguerita pt mamici si suc de fructe pt bebici.
In plus sarbatorim si prima zi fara febra de vineri

pui mic


Multmim de cinste!
LML si muulta sanatate si "ptiu, sa fuga raul de la voi!"




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

a....fetili...mai sunt pufuleti care nu beau apa, ceai? sau jiji a ramas ultimul....nu m-ar mira....de asta sunt streSAta si-l las ca tt cat vrea...sa nu se deshidrateze....


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...



Buna ziua!

multam de coffee! buna buna

Si dl Kiti papa titi. Apa nu. Abia azi am reusit sa il fac sa ia O PICATURA de apa din canita... De obicei ce ii dadeam cu canita fara cioc, adica direct, asa cum bea Jiji, doar isi clatea gura...



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...


nici a mea nu se omoara cu apa sau ceaiul, tot titi e baza hidratarii, dar acum la febra i-am dat fortat cu seringa , ca titi nu prea putea trage prea mult de la mucisori

pui mic


Ms ptr idee!
De retinut pt viitor!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

micki ai fost superba,ti-am lasat un comentariu la poze,chiar in ziua nuntii,cand a pus Miremia niste poze cu voi


O zi frumoasa va doresc


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Fericirea nu este determinata de nivelul de prosperitate, ci de caldura relatiei dintre inimi si de modul in care percepem lumea. Ambele atitudini sunt in puterea noastra … Fiecare din noi este fericit atunci cand decide sa fie fericit si nimeni nu ne poate impiedica."



Multumesc pentru aprecieri! Abia aseara am apucat sa citesc. Asa cum zicea Dece...nu am apucat sa citesc mare lucru in sapt nuntii si in aia de dupa...

In acea zi am simtit ca imi plezneste pielea de fericire! Chiar sunt o mamica si o sotie fericita! Doresc fiecarui om sa aiba parte macar de fericirea si implinirea pe care o avem noi acum.



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...


FELICITARI!

la cat mai multe momente de fericire

pui mic






Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Micki sanatate finutului.

Noi suntem mai bine. Am fost la dr si ne-a spus senina ca e viroza, dar cum are gatul rosu sa il trec pe augmentin.
Unde am gasit-o? Dupa ce ca imi prescrie antibiotice la viroza, mi le si schimba cu unele mai puternice pentru gat rosu. Daca se complica cu o bronsita ce mai ii dadea? Nu o sa ii dau augmentinul, cel putin deocamdata, o sa termin tratamentul cu Ospamox si apoi astept o saptamana si facem un exudat.
Sunt asa furioasa pe medicii astia care prescriu antibiotice ca pe bomboane si apoi cand chiar e cazul de antibiotice se mira ca nu mai au nici un efect.


Multumesc! Si voua multa sanatate!

Nu imi surade a bine atata antibiotic! Si e totusi destul de mult ptr el. Mie la vezicule si usor rosu in gat mi-a specificat muuuulte lichide (adica titi la greu, la noi), sa tin febra in frau, eventual impachetari daca se agrava, si cam atat. Nici vorba de antibiotic. Sper sa scapati fara augumentin!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput