Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Salutare,

intru repede sa arunc o bomba si ies. Detaliez mai pe seara. MENINGITA finului meu e VIRALA, si este infectie INTRASPITALICEASCA, din pacate. Nu stiu daca au inchis maternitatea de la Sf Pantelimon, dar o vor inchide in curand. Se pare ca mai sunt 2-3 maternitati inchise in Bucuresti (nu stiu motive) dar daca aveti amice burtici, sa le anuntati. E mai bine sa evite posibile neplaceri.

Cum e finutul meu mai sunt inca alte 10 pitici (aprox).

Piticul Andrei botezat sambata, e bine si in drum spre bine dar mai sta min 21 zile in spital (in total).

Nu dati cu oo in mesager!





Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...


Sanatate multa finutului si sa scape din spitalul ala nesuferit.
Cata suferinta pe bietii micuti din cauza conditiilor proaste. Off....

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman






Multumesc mult!

Sper sa se refaca 100%. Si e bine ca mamica lui e fff optimista! Chiar surprinzator de optimista!

Si asta apropos de raportarile din sist medical de la noi! Incercau sa ii bage in cap ca e din cauza ei... Si cand colo la antibiograma piticului se cauta sensibilitatea la alta infectie decat ce a avut mamica lui... Asta ca sa iasa ei basma curata. Am inteles ca sunt 12 mamici in situatia asta si ei nu zic nimic. Nimic la stiri, nimic informari. Nimic. De aceea am si zis. Poate cineva va beneficia macar de o informatie, macar sa verifice inainte. Prefer sa primesc oo+rosii in freza decat sa mai treaca cineva prin asa ceva.



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Micki mica,
eu te invidiez...nu-mi amintesc sa fi plesnit de fricire vreodata asa cum povestesti tu.Esti onorocoasa.Aaa, ba am fost f fericita cand mi-a iesit un rezultat bun la o analiza in urma unui tratament indelungat, daca se pune..
Ma uitam la pozele tale frumoase si marturisesc ca mi-au dat lacrimile la poza cu kiti in care comentariul e ca mami si tati s-au cununat in sfarsit, sau ceva de genul..nu stiu de ce m-a impresionat asa...
Ma bucur ca Adrei e mai bine.Se recupereaza complet? Sper ca nu ramane cu urmari..


_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


Asa sunt eu mai ...imi place sa ma bucur de momentele bune cu fiecare por al meu. Cred ca viata e prea scurta si e pacat sa ne innegrim sufletele cu suparari tinute (si eu ma mai supar, ca orice om, dar imi trece repede). Si mi-am dorit copilul, familia, linistea pe care le am si ma bucur tare mult. Pt ca stiu ca vor veni si vremuri mai agitate si ne va fura strsul zilnic. Cel mai bun exemplu e sotul meu. El cum a iesit pe usa de la firma e alt om. Pur si simplu. Zice "e doar un job", chiar daca ramane cu durere de cap de la chestii de pe acolo.

Si eu sunt convinsa ca suntem 2 jumatati care s-au regasit.





Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

nu asa am vrut sa incep..dar am trimis repede, ca de obicei, din greseala.........................:(((

buna seara, sa salut si eu omeneste...............

asa-s de obosita ca nu mai pot........abia mai vad ecranul
merg sa facd us si sa dorm.daer nu stiu cand ca ivan a dormit o ora de la 7-8 asa ca nu stiu cand doarme..dar il als cu sot si eu ma bag la somn ca nu ami pot si la 5.20 suna ceasul.................

of offfffff.................



acu am mai citi cateva..noroc ca lorex a nominalizat lumea, asa mai aflu si eu cateva chestii despre unele din voi...................


ma bucur ca deja bobita doarme.................
si alexxutza se muta??????????????
of offffffffffff

is in urma rau de tot.....................

ratusca tu inca sterilizezi????????????
aoleu..........acu' mi-am adus aminte eu tre sa spal si biberoane...........ioiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iar se face 1 pana dorm............


eu nu mai serilizez de la 4 luni................5.............



mno noapte buna sa aveti

mersi de intrebari.......................

pupam nora.........si pe toti ceilalti


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...





Doamne cata treaba! Harnicuta harnicuta!
ptr imbarbatare!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui dastefa

ayanna si eu stau la casa si ma streseaza cam aceleasi chestii
dar daca te consoleaza cu ceva nici nu ai sa ai casa curata inca cativa ani(sper sa nu arunci cu rosii in mine)
deci mai bine te relaxezi
faci cat poti si cand poti
sunt tare la teorie ,nu?
dar oricum si daca ai avea un copil care sa nu te solicite prea mult ,ceea ce nu cred ca iti doresti tot nu ai avea timpul fizic pt a le face pe toate
singura solutie e sa fim cat de cat organizate si cam atat
sa nu zic ca mai vrem sa facem cate ceva si prin gradina



Mihaela si frumoasele ei Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei



eu fac curatenie mai aprofundata o data pe luna, in sensul ca scot covoarele le scutur, etc... in rest incerc sa pastrez ordinea cat de cat si sa fac curat doar acolo unde mi se pare ca e necesar de facut, dar mie mi se pare ca la casa e mai usor de pastrat curatenia mai ales daca e caldutz petru ca multe lucruri le poti face afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

La multe lunite sarbatoritilor!!!!
Si mamicile sa fie sanatoase!!

Noi suntem bine, bebe a inceput sa urce scarile, bine, cu noi foarte alaturi de el, nu cumva sa cada. Mai nou, l-a invatat mama mea sa si coboare, asa cum coboara el din pat.
Am facut teste cu el, el in pat, eu jos, il chem la mine, se intoarce pe burta, se trage cu fundul la marginea patului si se taraie pana ii ajung picioarele jos, apoi vine la mine. E absolut adorabil, il pup incontinuu.
Asa face si pe scari, se uita in spate si apoi isi lasa cate un picior incet pana atinge treapta inferioara. Noi ne hlizim, dar ne e si teama ca apoi sa nu cada daca cumva scapa nesupravegheat cateva minute.
In rest, ma bucur ca a mai iesit soarele si poate mama sa il scoata si pe el afara din casa, ca sapt trecuta numai in casa l-am tinut.

ma intorc la munca.
va pup.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


dupa ce am citit mesajul tau am pus-o si eu pe Anastasia pe burta la marginea patului si a reusit sa se dea jos, era mandra tare dar e cam slabita mititica de la viroza.

ti-am citit mesajul din urma referitor la viata implinita si imi place cum pui problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Gata ca aproape l-am gatat!

Cris.M mi-ai facut dor de calcat.

Miremia printesa! Sunteti mai bine?

Alezutzzza ce mai faci?

Nik0le traim in RO...

Decenuela m-ai omorat cu melcul tau! Esti de belea!

...

Baietii dorm de mult dar am vrut musai sa va scriu.

Un banc dragut...

In mijlocul apei uni lac, o femeie se īneaca. Un barbat pe mal īncepe sa strige dupa ajutor. Un pescar aflat īn apropiere vine īn goana si-l īntreaba ce s-a intimplat. Barbatul īi spune:
- Omule bun, īti dau 100 $ numai sa o salvezi pe nevasta-mea, ca se īneaca!
Pescarul accepta, se arunca īn apa si scoate femeia teafara pe mal.
- Acum da-mi suta de dolari, spuse pescarul.
- Pai cum sa-ti spun, am crezut ca-i nevasta-mea, dar m-am īnselat, iar tu ai salvat-o pe... soacra-mea!
- Asta mi-e norocul, spuse pescarul scotind portofelul. Spune-mi cit naiba īti datorez...

NB!




Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Edit ca am zapacit bancul cu "diacritica lu'peste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Micki sanatate finutului.

Noi suntem mai bine. Am fost la dr si ne-a spus senina ca e viroza, dar cum are gatul rosu sa il trec pe augmentin.
Unde am gasit-o? Dupa ce ca imi prescrie antibiotice la viroza, mi le si schimba cu unele mai puternice pentru gat rosu. Daca se complica cu o bronsita ce mai ii dadea? Nu o sa ii dau augmentinul, cel putin deocamdata, o sa termin tratamentul cu Ospamox si apoi astept o saptamana si facem un exudat.
Sunt asa furioasa pe medicii astia care prescriu antibiotice ca pe bomboane si apoi cand chiar e cazul de antibiotice se mira ca nu mai au nici un efect.


exact asa as fi facut si eu; de ce nu incerci cu albastru de metil pentru rosu in gat? sau daca nu te lasa inima cu spray tantum verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui danasor

de unde ai luat organix?




Exista sigur in Real, help net si sensiblu.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg





noi real nu avem, la help net am intrebat dar aveau doar petit de la nestle. mai incerc la sensiblu


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

inca nu dorm, stau si ascult cum respira Anastasia, of ce ti-e cu boala asta, multumim pentru urari
Lorex multi pupici tie si Bobitzei si felicitari pt urcatul scarilor ; dati-mi si mie de stire daca va vedeti
Dastefa bine te-ai gandit la o mashina de spalat vase fetele frumoase
Nikole nici mie nu-mi place sa dau preventiv medicamente, sper ca sunteti bine cu totii
Xela dragutza tare A., sanatate multa lui C, ce e zyrtec?
Bubu ai fost o mireasa tare frumoasa
BF ce combinatzii curajoase la suc
Tomaca poate sa faca eritem si de la dinti; a mea face din mana cand te vede, te saluta
Cris.M ce mai face Alexandra? e mai bine?
Lorex bicuiti hipp gaseti in carr4, sper ca i-a trecut maraiala bobitzei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

va las o
si tre sa ma laud si eu cu dintisorul nr 3....pe care il astept de vreo 2 luni( adica de atunci orice moftureala,scaune proaste sunt de la dinti)

fug sa o trezesc pe Daria sa mergem la gradi


Mergi la inceput