Pufi iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 (148)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

neatza,
Dastefa ms de cafea, f buna!
Felictari pt dintisorul scupei Miru

Danasor, unde mai exact in carfur? La ce raion?

Bubu, ca mi-am amintit , multi ani impreuna ianinte!

BF, cum suc din frunze? cate frunze tre sa pui sa iasa niste suc?

Bea, mamica muncitoare! vine iarna si n-o sa mai ai atata treaba

MP ?


Azi ma duc sa-i pun cercei bobitzei..
wish me luck

have a nice day everyone!


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

cine intreba de www.emedonline.ro/medicamente/view.article.php/article=2402" target="_blank">pulmex?


www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza fetili....multam de coffe dastefa...

am recuperat...of, dragele mele, cati pufuleti bolnavi......va dati seama, la cat ne-am chinuit fiecare dintre noi cu alimentatia...totusi ce imunitate slaba au? nu pot citi despre antibiotice....auzi tu...augmentin...mi-e groaza....MI-E FRICA SA AJUNG LA UN DOCTOR....da..bine zis, ca dau medicamente ca pe bomboane....n-au inima, efectiv....sau li se rupe...si de tre sa pleci de la ei cu o reteta...daca as sti caeste unul care mi-ar oferi variante...as da oricat, pe bune....
sper din tot sufletul sa nu ajung cu jiji in cazuri din astea....

eu sunt disperata cu tt....nu stiu cand se odihneste el...efectiv asta noapte ii scoteam tt in guRA.....el incepea sa maraie si daca vedea ca nu o gaseste cu gura incepea sa puna mainile inainte...a gasit sfarcul...l-a luat inte degete..si a adormit asa...evident pt juma de ora..si iar...si iar.....sunt varza./...si de supt nu suge pt ca dimineatza pampersul nu-i f plin, ba chiar rezonabil....asa ca pt el tt repr cred ca sigurantza...nu stiu...


azi vine socrelul...asa ca voi fi destul de ocupata...cu mancarea si toate eclelatte

bea....draga de tine..cat muncesti....ne-a fost dor de tine...

LML.....MARA.....sa cresti frumu si sa-i bucuri pe parinti..

am uitat ce-am vrut sa mai zic....
gata....fug la treaba...dimi fac cea mai multa ca e jiji ok pana la 10....am de calcat ...cris.m

sa aveti o zi superbaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui danyelana

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

noi acum am venit de la primarie,am fost sa platim impozitul ...am luat indemnizatia,dar zboara banii astia...offf nicio valoare nu au
l-am tuns pe Mario ...
akm chiar ma apuc de calat k mami o culca pe alexa,iar Mario coloreaza

va pup pe toate




Sa-i fie de bine tunsoarea lui Mario iar tie spor la calcat.
Am si eu o gramada ca azi am reusit sa calc doar ale lui Arthur.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman






multumesc!
am terminat ieri de calcat TOT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

neata fetele!

multumim de cafeadastefa si felicitari pt dintoc!

beacat ai de munca....offff.....lasa ca vine ea iarna.....si stai la caldurica cu ivanelul si sotiorul.....trece si perioada asta.....ce mandra as fii daca as avea gradina ca tine si as strange toamna bunatatile.....pentru mamica harnicuta!

decenuela.....pentru tine.....ca esti toata pentru jijelul....cu titi...lasa ca nu vei calca pe elesi el melcul......foarte bine poate asa a fii si in viata relaxat si parca e mai bine decat sa se agite pentru tot felul....succes cu socrelul cu mancarica

lorex pupam bobita sa nu sufere si sa fie frumoasa cu cercelusi!

offff sanatate pufilor bolnaviori....si mie imi e urat la dr....imediat cu antibiotic.....

lml ema

nu mai stiu...ma duc sa beau cafeul.....o zi frumoasa sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata...
multam de cofe dastefa si felicitari ptr dintisor
micky...pofta de calat zici?.... multa sanatate micutului Andrei ... off... ff tare bancul
ratusca si la mine au zacut o perioada in sufragerie,dar ieri am reusit
bea m-am bucurat enorm sa te citesc...ceea ce povestesti tu akl a facut si mama mea zilele astea ...cu porumb cules,muraturi,si restul
lorex muulta bafta azi sa nu plange bobitza scumpa aa si eu sunt cam ca soacra ta cu treaba

mai zic catre cv dupa aceea .... akm merg cu alexa la dr k aseara i-au aparut niste bubitze...adica e ca o iritatie ...nu stiu...dkt pe burta si spate.....sper sa fie ok....revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

neatza

dam si noi cafelutze, mai fitzoase, asa, moccacine, a la BF, irish, cum imi place mie, adik un pic de baileys in ea, sau ceiutzuri fine pt amatoare. plus cookies langa.facem 9 luni!ema, mai ales. dar si io, cica redevin femeie, 9 months after. daca nu ar fi noptile a la jiji, cu 4-6 treziri, as zice ca am bebe mare.

btw, decenuela, ii mai dai bibe cu lp seara?ma tot gandesc ce sa mai incerc...sunt nopti cand nu mai pot, o ia adi cik sa dorm si eu, o leagana si incepe sa urle si sa se arcuiasca.bag tzatza, liniste...

Cris, mami de Ema, my lucky 13 si Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Neatza si de la noi!
Piticania e bine, ieri in sfarsit a papat si el mai bine. Si noi avem parte de treziri dese in ultima vreme, cam 1 data la 2 ore. Nu papa decat o data (cred ca eram zombie daca trebuia sa fac bibe la 2 ore), dar vrea sa il iau in brate, sa stam nas in nas, sa il mangai si adoarme inapoi. Ii dau si 2 dintisori, probabil il doare burtica de la medicamente, sper ca va trece. Un buchet maaaare de mamicilor care rezista asa de 9-10 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

LML ema sa cresti mare si sa bucuri pe mami si tati

alexandra are pojar.....akm k a erupt o mai tine maxim pana maine...a zis dr...aproape ii trec bubitele si a zis sa nu-i dau cu nimic.... doar dk mai face febra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

neatza,
Dastefa ms de cafea, f buna!
Felictari pt dintisorul scupei Miru

Danasor, unde mai exact in carfur? La ce raion?

Bubu, ca mi-am amintit , multi ani impreuna ianinte!

BF, cum suc din frunze? cate frunze tre sa pui sa iasa niste suc?

Bea, mamica muncitoare! vine iarna si n-o sa mai ai atata treaba

MP ?


Azi ma duc sa-i pun cercei bobitzei..
wish me luck

have a nice day everyone!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

www.arboreleanului.ro/voteaza.php" target="_blank">VOTATI TEIUL LUI EMINESCU (a doua poza din concurs)


good luck!



Mihaela, mami de Florin Cristian (sagetator din 2009) (povestea nasterii)


... cea mai fericita mamica si sotie ...

Mergi la inceput