Fluturasi de martie-aprilie 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu citesc cu spor si sunt cu moralul la fel

apropo de carucioare,fetelor fitzi foarte atente ce alegetzi ca nu-i asha de simplu..numai faptul ca nu are 2 pozitii de mers mie mi se pare tragic sau ca nu are cosh,sau ca nu se regleaza manerul pe inaltzime sau nu are landou sau ca nu sunt husele in capse sa le potzi spala sau rotzile pivotante sau Doamne fereshte nu se inchide dintr-o mishcare sau are si vreo 20kile sau in cel mai rau caz nu incape in portbagajul mashinii

eu am un carucior de la chippolino, gemma se numeshte ...a fost super si are tot ce v-am zis,problema este ca e de un roz orbitor,iar dc va fi baiat tre sa gandesc cum sa schmib husele,pt moment nu intra in calcul un carucior nou,dar cine shtie ce idei imi mai vin



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 13+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

aia spuneam si eu anaxena. sa fie usor, cadru de aluminiu de preferat, practic, rezist si usor de inchis si de pozitat in portbagaj.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor am vazut pozicile bnoi ce le-ati pus. sunt foarte frumoase

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

la carucioare ma super pricep ,m-am interesat pt fel si fel de prieteni de-ai mei si am ales mereu varianta corecta..acum depinde de buget

tre sa ma imbrac sa ma duc la salon..uff cata lene

mi-a crescut o burta !!!eu vreau o burta mica sarcina asta,dar se pare ca nu am succes



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 13+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma prega sa plec la mall la o cafee....
ne auzi mai tarziu!!


PS: EDIT: las filmuletul de la eco inainte sa plec. pup


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi asta este chiar frumos si cred ca si bun.
eu nici nu ma gandesc sa dau atatia bani pe un carucior. da' ce are?? cristale ?? fac si eu ca snobii astia de la tv, cica vedete sa dau 1000 euro pe carucior si 1000 euro pe patut? nici nu ma gandesc. si numai pt ca scrie o firma pe ele? de banii aia iau lucrusoare la bebe.

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

MsBB super tare

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi, anaxena o sa iau in considerare ce-ati zis cu cadru metalic, huse care se pot spala si maner reglabil.
bb_yasmi plimbarica placuta
anaxena asteptam pozici cu burtica

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inainte sa plec.
ama imi poti da cateva detalii despre spitalul athena??? desi eram 100% hotarata pt spitalul de stat incep sa ma gandesc parca din ce in ce mai mult la cel particular. offffff ce se mai schimba ideile pe parcurs....


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Rpd rpd si apoi chiar fug ...

Roxy cam asa e cu carutzul. Cum zic si fetele, trebuie puricat din toate incheiturile pt ca risti sa-ti faci numai nervi cu el.
Io de data asta am zis ca ma duc intai si imprumut un bb si fac proba la carutz . Imi amintesc cand plangea Andra si trebuia sa o duc si pe ea in brate si sa imping carutzul care o lua prin balarii , cat de obositor mi se parea sa-l duc cu fatza.
Eu am cautat, tot asa, cum zic si fetele, sa fie f usor ( sunt multe ochioase care iti rup schinarea in 65585 gol fiind, daramite cu un bb ), sa aiba bara rabatabila, sa-l duc si cu fatza si cu spatele in functie de vant, de ploaie, de dorintele stapanei, mai multe pozitii, sa oferi in functie de varsta ceea ce are nevoie bb. Plus mandra mea a avut grija la un carutz sa-i rupa plasticul de sustinere de jos, copertina si materialul de bara, centura ( cam distructiva, stiu ) dar ma gandesc ca poate la unul mai de calitate n-ar fi avut tot la fel de mult succes.
De data asta as vrea sa-mi iau un Chicco, am vazut unul nu f scump la Metro care mi-a placut mult si cred ca si culoarea (mov cu visiniu) se va potrivi acum daca tot e sa fie fata. Am sa ma uit dupa el sa vad daca mai este si cat mai costa acum.
Prietena mea cu care ieseam zilnic in parc avea un Chicco si era pur si simplu o placere sa-l conduci. Se dirija dintr-un deget si era f comod si pt bb.

O zi usoara, Anaxena!
Si iesire placuta la mall, Yasmi!

Fug, a sunat si tel si mi-am rupt firul... gandirii . Va


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput