Fluturasi de martie-aprilie 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

incerc sa incarc ultimul filmuletz de la eco, dar merge ca pixu'..... cand ajunge putin mai incolo se blocheaza.... si tre sa o iau de la capat....


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ma fetelor, de ce nu-s bune icrele?? eu am mai mancat din cand in cand si icre, dar cumparate. alea ce mai au?? si la nunta am mancat putine ca erau in aperitiv. mie imi plac foarte mult.

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele voi la ce carucior v ati gandit???? mie imi place unul la nebunie, mi se pare fff practic, usor....dar e 1000 euro...zice barbatu'miu ca is nebuna.... sa imi iau gandul.... daca nu varianta chico trio enjoy fun mi se pare cel mai ok, accesibil la pret , fffff usor si ca si greutate si de manevrat si are 3 piese.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

mersi mult yasmi
am reusit sa pun si eu cateva poze, unele mai recente din concediul actual cu ceva burtica si unele mai vechi

Gravidutza fericita 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi si eu vazut carucior super, tot asa 3 piese , roti din alea groase si rezistente si foarteee frumos si cu multe accesorii dar era 8 mil. cum sa dai 1000 euro??? ai inebunit ? eu nu dau atata nici sa fie de aur. pt ce?? nu merita. ia un carucior acolo, oricum toate sunt cam la fel si aceeasi treaba o fac. eu cel mai mult ma uit sa fie asa mai rezistent, ca am vazut si unele asa firave.....si scumpe

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy sa stii ca nu e nici chiar asa....la iasmi am avut 3 carucioare.... nici de unul nu am fost multumita. in primul rand sa te uiti sa fie fff usor, cadru de aluminiu, sa fie practic, sa fie de la 0 luni la 2 ani ,pt asta are nevoie de cel putin 2 piese, landou si sport si sa se faca mic , sa il poti pune in portbagaj usor.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy acesta e cel la 1000 euro (650 euro second) http://www.publi24.ro/anunturi/diverse/articole-pentru-copii/anunt/stokke-xplory-rosu-bordo/730a6575786e63/poze/12750555.html si acesta este chicco trio http://www.babys-mart.co.uk/imagprod/CHI_792740043.gif undeva la 1500 lei nou. doua din prietenele mele l-au avut si au fost super incantate de el. eu la ele l-am vazut.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

primul nu-mi place deloc. este foarte firav si mic, asa mi se pare. exact ca al doilea am vazut eu. foarte, foarte complex era. avea pana si gentuta sa-ti pui tu lucrurile in ea , suport dedesubt, roti grase si rezistente, se strangea pentru pus in portbagaj. se schimba si manerul sa-l vezi pe bebe din fata si din spate.
off, trebuia sa-i fac o poza. era albastru inchis cu bleu,asa mi-a placut. nu stiu daca il mai gasesc ca era singurul asa.

S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

primul este exceptional, rezistent, micut si practic. din pacate nici nu vrea sa auda sotzul sa dam atatia bani pe el. cat despre roti mari si groase nici sa nu aud, dupa ce creste copilul, o sa fie cam greu. am avut la iasmi primul carucior , asa , erau hauck, tip landou si sport, mare, rezistent, cu roti groase, manerul se inorcea pe ambele parti, avea si geanta.....nu l-am putut folosi decat 6 luni... sa nu mai spun cat ne chinuiam sa il bagam in portbagaj...:( nu avem masinuta mica..apoi am luat alta porcarie bertoni care dupa cateva luni s a rupt si apoi in sfarsit am luat unul sport nemtesc de la ABC design care a fost super rezistent!

o varianta mai ieftina si care imi place (nu am vazut insa cat e de rezistent) ar fi acesta: http://www.douceur.ro/Magazin-online-Douceur/vmchk/Carucioare-copii/Carut-510.html am vazut mai multe modele interesante la ei.


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Sa va zic rpd inainte de a fugi....

Sambata ne-am gandit sa ducem mandra la ai mei, sa iesim si noi ca porumbei , sa ne sarbatorim cei 4 ani de la si pe Sofifi a noastra. Am dus-o pe Andra la ai mei si ca niste tineri ce suntem, in cautare de distractie si de adrenalina am venit acasa si am stat ca 2 moluste in pat, ne-am tolanit pt vreo 3 ore si am cujetat io adanc la cat de plini de energie suntem: "ne dam jos?" "aha" ( nici un gest) ...dupa vreo 30 de min..."hai mergem?" "aha" ( nimik )
Ma rog, la un mom dat ne-am impulsionat unu pe altu si ne-am dat jos si am zis sa mergem undeva, sa mancam in orash.
Fiind sambata si nunti la greu marea maj a restaurantelor erau rezervate pt nunti asa ca ne-am dus la un chinezesc. Cand am ajuns acolo dau cu ochii de doctorita mea, ginecoloaga cu care am nascut-o pe Andra si cu care urmeaza sa nasc si acum. Doctorita care tocmai ma vazuse si la spital, cand am ajuns cu durerile alea de fiere si care imi repetase iar cu mai putin de 24 de ore in urma sa am grija ce mananc, sa ma feresc de prajeli si chestii grase ce mi-ar da fierea peste cap. Era acolo impreuna cu mai multi invitati, banuiesc ca-si aniversa ziua sau ceva de genul dar inevitabil ne-a vazut ca eram in aripa ei.
M-am uitat in meniu si mi-am ales ceva ... ce parea inofensiv. Mi-am luat niste pui cu cartofi si ardei. In poza arata intr-un mare fel . Mai si vine comanda - puiul era, ov cors prajit , facut cam ca puiul shangai , iar cartofi, nu erau pai erau niste rondele ( ceea ce mie mi-a facut impresia in poza ca o fi fiert ) dar tot prajite in baie de ulei . Doctorita tocmai isi condusese invitatii catre iesire si io tronam ca o imparateasa cu platou de bombe in fatza .
Ma si gandeam acum , stai sa vezi ca vine la mine si-mi zice vreo 2 de dulce , ca doar cu 2 zile inainte ma dadeam pe la urgente de ceasul mortii si acu bag ca in mine numa prajeli.
Ma rog , sa zicem ca am scapat basma curata , i-am plasat platoul sotului in fatza si am luat ce-si comandase el.
Glumeam apoi ca ar fi misto sa ridic mana catre chelenerita si sa strig suficient de tare incat sa ma auda si doctorita " imi aduceti si mie 200 de vodka ? " si eventual sa-mi bag si vreo 2 tigari in bot sa vad atunci surpriza pe fatza ei
Oricum pana la urma, ca o fi fost de la fiere, ca o fi fost de la sarcina, tot m-am ales cu niscavai greturi ... dar nu suficient de tari incat sa ne strice seara . Mama lor de greturi, abia astept sa scap de ele.

Am fost si la un film in seara aia, o comedie relaxanta, f dragutza si perfecta pt cateva ore de ...hihihih . Vi-l recomand, Grownups. Merita vazut asa ca destindere.

Va si va doresc o zi placuta, fara greturi si cat mai multe vesti placute.


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Am inceput aventura nr.2

Mergi la inceput