Fluturasi de martie-aprilie 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Yasmi draga ce vrei sa stii?

Eu stiu ca nasterea naturala e undeva la 1000 euro (cezariana 1200), in asta e inclusa spitalizarea pe 3-5 zile parca si tot ce ai nevoie. Adica nu ai nevoie nici de pijamale cu tine :))

Au sala si de nasteri in apa, pe mine ma tenteaza dar inca nu am discutat cu doctorul meu despre asta.

Ce pot sa iti spun din experienta mea personala e ca eu am facut chiuretajul in mai la ei si am fost super multumita. Pijamale, papuci de casa noi, lenjerie de pat roz si curata. Asistenta m-a tinut de mana pana mi-au facut anestezia si m-am trezit ca ma mangaia pe mana si ma intreba cum ma simt. M-am trezit pusa in pat, cu chilotei trasi pe mine si tampon (erau ale lor!) pus, invelita in plapuma. Ca o printesa ;)) Am vazut si salile de interventii usoare (chiuretaje in cazul asta) super utilate si curate, vedeam cum intra asistenta si schimba tot dupa fiecare chiuretaj.

De asemenea intamplarea a facut sa ajung in zona de sali de nastere si am ramas uimita cum arata si cat sunt de utilati! O mamica tocmai urma sa nasca si era asteptata in sala de doctorul ei si o armata de asistente. Ei o asteptau pe ea...:) si erau asa incantati, vorbea doctorul ei cu doctorul meu ca abia asteapta, ca e nastere gemelara si ce incantat e. Si se felicitau unul pe altul (Cioata si Simedrea) de zici ca nu aveau ditamai experienta in spate.

Na, in concluzie mie mi-a placut mult si mi-a placut atentia fata de tine. Si nu am stresul cat trebuie sa le dau sa fie multumiti!

10+

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

MsBB si eu m-am uitat la carucioarele de la CHICCO si mi-au placut. si da, preturile sunt normale.uite si asta chiar mi-a placut.
http://www.chicco.ro/produse/nou-nascut-2/plimbare-7/promotie-carucior-trio-enjoy-fun-asia-1262.html
cred ca pentru astea o sa optez si eu.


S-a intamplat minunea mult asteptata16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua!! (dimineata inca la mine )

Eu ieri eram mai bine dar aseara dupa ce am ajuns in pat, da-si si tuseste , stranuta, sters nasul si parca aveam ceva in gat si ma gadila si nu puteam respira ...
Am dormit pe sponci, adica din juma in juma de ora trezit, dus la baie la pipi ca bausem mult ceai cu lamaie si miere apoi foit iar in pat sa readorm, si tot asa pana azi dimineata cand dupa ce a plecat sotu la munca la 7 si un pic am readormit ceva mai bine si cand odata pe la 7.45 aud matza jos in bucatarie urland , nu stiu ce naiba o fi vrand, m-am ridicat si direct afara am poftit-o si motanul era si el pe scari si pe el tot afara l-am invitat ... si am mai dormit un pic de la 8 pana pe la 10 fara alte treziri, Slava Domnului!!!

Am citit tot din urma dar nu mai retin mare lucru, cred ca e de la raceala

scrish, ai spus ca ai pus poze? eu nu te vad nicaieri?! sau deja le-ai sters?

Salo_sama, uitasem sa iti spun ca ai fost o mireasa superbbbaaaaa si nu te mai gandi ca la 66 kg esti grasa, ba deloc, ca eu am multtttt mai multe si fac haz de necaz ...noi sa fim sanatosi si bebe , ca restu se remodeleaza dupa

MsBb
, deci asa... ai dus copilul la bunici si tu stai cocotata in varful patului ca o printesa, macar ti-a facut sotul un masaj ceva?? O capsuna, o minciuna? Cat despre meniu, bravos... si la mai mare si nu, nu am stat la usa frigiderului si nici dezvelita nu m-a tinut soatza, dar cred ca este un virus si cum m-am plimbat eu joi si vineri numai prin oras pe Oxford street cu mii de turisti pe langa , cred ca m-am tras cu vreun virusel ceva ... Sper sa imi treaca pana joi dimineata

madutza, distractie placuta si sa te intorci cu bateriile incarcate !!

Yasmi, ce de porumbei si ce fete frumoase printe ei ... aici peste tot in zonele turistice unde mai sunt porumbei scrie sa nu ii hraneasca tusristii ca cica vor sa scape de ei, au si cumparat niste pasari de alea mari rapitoare ca sa ii manance, acvile sau somi nu stiu de care naiba... ca cica sunt prea multi si ii costa foarte mult curatenia dupa ei prin piete si parcuri, la cat cacaretz fac si se mai si erodeaza tabla pe cladiri pe unde mai stau , deci big problem pentru ei.

bulina_mica, te-am admirat in pozici ... si spui ca ai fost la Londra in august ? Deci stiam eu ceva ca vine cineva in Uk in toamna asta, sau poate ca mai sunt si nu mai imi aduc eu aminte ??

Roxy, hai repede cu pozele sa vedem daca s-au depus prajiturele si sarmalele Tu sa tot mananci o zi si o noapte ca la tine nu se cunoaste

Ama, azi cum te simti? Greturi ceva sau mai bagi o ratza pe varza ?


Cam atat imi aduc aminte, daca am omis pe cineva, oppss... raceala asta e de vina

Ma duc sa mai fac un ceai si sa mai sug ceva bomboane de alea pentru gat




BB on board!!! 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

draga strumphitza am fost la Londra in mai, cand bebele era in faza de proiect, nu stiam eu de forum pe vremea aia

Gravidutza fericita 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Salutare burtici, eu incerc sa pulc pitica care de cand cu raceala asta s-a dereglat tare cu somnul. Am bagat 2 masini de rufe si am facut curat pe jos + un compot , acu tre sa fac si mancare pt bb.

Vad ca vb despre carucioare eu nu cred ca mai cumpar din lipsa de buget asa ca voi folosi carutul care il am la Naty ,este un Peg prego si e destul de ok zic eu.




18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Stumphitza ai grija cu raceala ca si eu am fost racita vreo doua saptamani de tuseam intruna si vreo 3 nopti nu am putut dormi deloc din cauza tusei. Eu am fost si pe antibiotice o saptamana.
Dar tot nu m-am invatat minte si ieri am luat o inghetata ca mi s-a facut pofta. Cred ca e ultima pe anul asta ca dupa aia se face prea frig.
Miercuri voi avea si eu prima ecografie la 13 saptamani si 4 zile pus analizele de sange. Sper sa nu am gemeni ca deja am luat carut.
Eu am luat unul de la Silver Cross second hand cu 130 de lire. Nou costa cam 600 de lire. Imi mai trebuie scaun special pentru masina care si ala e cam 100-200 de lire. Scumpe si carucioarele in Romania -1500 lei pentru un carut. Mi se pare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am un soricel in casa!!!!

Acum l-am vazut ca rontaia la mancarea uscata a matzelor din farfurie ca nu stiam ce se tot aude si cand ma ridic de pe scaun el a fugit sub mobila de bucatarie

Matzele nu-s acasa, iesite de dimineata , dar astea oricum sunt numai de bibelou si mananca numai mancare cumparata

Am inchis usa la bucatarie sa nu se duca in casa dar acum cine stie la cat era de micut poate trece si pe sub usa





BB on board!!! 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

ufff strumfi! :(( asta e nasol! lasa ca vine sotul acasa sa se ocupe el de vietuitoare. eu am avut zilele trecute in casa un broscoi, nu stiu cum naiba a si intrat in casa. am tipat ca o femeie isterica cand l-am vazut ;))

10+

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am revenit!!!

mi-am cumparat sarmale!!!!!!!!!!!! pacat ca nu sunt asa de bune.... dar de pofta mareeeee merg!!! :(

ama eu stiam ca nasterea naturala e undeva la 1300 euro-1500 euro.daca ar fi 1000 e ar fi ok. la president clinica de nasteri e 900 e nasterea naturala din cate stiu. doar ca dr meu e si el al athena. ma gandesc ca aici nu mai se da nimic pe langa banii astia, nu?? adila bani la dr...asistente....


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

MsBB si eu m-am uitat la carucioarele de la CHICCO si mi-au placut. si da, preturile sunt normale.uite si asta chiar mi-a placut.
http://www.chicco.ro/produse/nou-nascut-2/plimbare-7/promotie-carucior-trio-enjoy-fun-asia-1262.html
cred ca pentru astea o sa optez si eu.


S-a intamplat minunea mult asteptata16+


roxy pai exact despre acest model vb eu!!


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput