Incendiu la maternitatea Giulesti

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

Sunt noua p aici si nu as fi vrut ca prima mea postare sa fie in legatura cu un astfel de subiect,insa este tragic ce se intampla,nu prea imi gasesc cuvintele...astazi am fost acolo sa iau rezultatele unor analize,am vazut proaspete sau viitoare mamici fericite...
ma gandesc ca peste ceva timp voi da nastere unei minuni acolo,unde alte minuni s-au stins stupid si cred k voi ramane zguduita de ceea ce s-a intamplat azi...nu am cuvinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

dr Enescu a venit cu avionul din concediu.
Ministrul tine telefonul inchis.

Rusine.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris_gal spune:

o persoana care a fost acolo spune ca neoficial ar fi 18 bebelusi morti. doamne fereste, sper sa nu fie adevarat :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Adevarata tragedie, m-au trecut toti fiorii, nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul parintilor care nu cu mult timp in urma sarbatoreau venirea pe lume a prichindeilor. Si se pare ca mai sunt inca 4 bebei in stare grava, intubati si cu sanse minime de supravietuire. pentru ei !

Nu mai pot sa vad tragedii dintr-astea!


R_ocsy , mami de Sofia ( 19.05.2010 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

offf ce nenorocire, numai sa ma gandesc si deja imi vine sa plang, nu mai zic cate senitmente m-au incercat cand am vazut stirea, groaznic

dc naiba se intampla la noi??? stau si citesc diverse subiecte printre care si despre alte spitale din strainatate, alte conditii

pentru bietii bebelusi

mamicilor greu incercate, ce sa le zici... putere multa si sper sa aibe pe cineva alaturi de ele in aceste momente

sper ca ceilalti bebelusi sa supravietuiasca

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

am un ghem in stomac si un nod in gat
degetele imi sunt amortite...abia mai pot scrie

Doamne tine-ne limpezi si lucizi sa putem trai astfel de momente


...ce poate fi in sufletul unei mame, care abia a nascut, care si-a dus in pantece cu mii de vise si mangaieri copilashul / la o asemenea tragedie....????????????

nu sunt capabila sa diseminez intamplarea asta...

chiar am o durere in toata fiinta mea...




Alinuk


la doar un pas...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

dr Enescu a venit cu avionul din concediu.
Ministrul tine telefonul inchis.

Rusine.


Nu am cuvinte sa spun cat de socanta este atitudinea ministrului. Sper sa nu aiba tupeul sa se intoarca la minister nici macar cat sa-si stranga boarfele. Sa isi dea demisia prin email si sa dispara.

Nu poate exista un accident mai sinsitru si mai infiorator decat acesta.

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Nu imi vine sa cred, si eu am nascut acolo

Cei 8 bebelusi sint stabili la Gr Alexandrescu
www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-7697917-update-explozie-maternitatea-giulesti-trei-bebelusi-murit-alti-opt-sunt-stare-grava-maternitatea-evacuata-complet-cateva-mame-lesinat.htm" target="_blank">Explozie la Maternitatea Giulesti

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique spune:

Cutremurator! Emoticonurile sunt nepotrivite in aceste circumstante tragice, nu-mi gasesc cuvinte suficient de relevante pentru sentimentele de groaza, neputinta, rusine, frica, panica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Inaioana, din pacate la noi in tara nu ai sa vezi asa ceva, toata lumea implicata in acest accident ar trebui sa isi dea demisia... chiar sunt curioasa ce se va intampla? ce masuri vor lua?

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput