Incendiu la maternitatea Giulesti

Incendiu la maternitatea Giulesti | Autor: ruxandra_sb

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

La terapie intensiva.
Se pare ca nu e nimeni ranit.

http://www.mediafax.ro/social/o-explozie-s-a-produs-la-maternitatea-giulesti-din-capitala-6912868/

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Se pare ca a izbucnit un incendiu dupa explozie.
Explozia a fost la ATI, la neonatologie, acolo unde sunt galmacele premature, la incubator. Off. Doamne, sper sa fie bine pana la urma. O televiziune titreaza ca s-ar evacua copiii pe geam. Sper sa fie doar bomba de presa si sa nu fie nimic grav.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:



Ce situatie aberanta! Mamicile stau in pijama in curtea spitalului si se intreaba cu lacrimi in ochi unde le sunt copiii. Cum e posibil asa ceva? Fiecare mama trebuia sa plece impreuna cu copilul ei, acasa sau in alt spital. Banuiesc ca exista printre acele femei si unele care au nascut in urma cu cateva ore...e normal sa stea in picioare in curtea spitalului? Asta e evacuare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:




Spital fara rampa pentru carucioare...

Ma astept ca intr-o zi buboiul asta numit sistem sanitar sa explodeze. Presiunea e prea mare deja. Nu inteleg ce mai trebuie sa se intample.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Accept, daca copii erau la incubator si mamele in saloane, nu prea aveau cum sa le scoata odata cu copiii. Normal ca nu e normal o asa evacuare, dar o explozie in spital nu e niciodata ceva normal.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Doamne ajuta sa nu fie nimeni ranit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui accept92




Spital fara rampa pentru carucioare...





Acum am vazut si eu ... spital fara rampa, masina parcata fix in fata, in dreptul scarilor, nimeni nu comunica nimic parintilor.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


asa sper sa nu fie chiar nimeni ranit..

au inceput sa evacueze bebelusi cu ambulantele (direct la pro tv)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

E vorba de bebelusi din reanimare, inteleg eu. Nu ca ar fi fost raniti, ci ca reanimarea nu mai este corespunzatoare acolo, din moment ca nu mai au curent si este/a fost fum.

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

la Grigore Alexandrescu au ajuns deja 3 bebelusi de 1 zi cu arsuri pe 30% din suprafata corpului.

mi se face rau


_

mami de pic
Being a full-time mother is one of the highest salaried jobs in my field, since the payment is pure love. ~ Mildred B. Vermont

Mergi la inceput