Incendiu la maternitatea Giulesti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

E ingrozitor!!! nu pot spune mai mult...nu am cuvinte

" SALVEAZA-L PE SILUAN!!! TU IL POTI AJUTA!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Eu nu mai am Tv de ceva timp si...am aflat de aici ce s-a intamplat. Nu cred ca as putea suporta sa vad imagini de acolo.

Doamne, da-le putere puiutilor mici care sunt acum suferinzi! Fa-i sanatosi din nou, Doamne! Iar parintilor....ajuta-i Doamne sa nu-si piarda mintile...inimile si le-au pierdut deja!


Am plans azi mult...si abia acum realizez ca nu trebuia sa vars nici o lacrima din motivul pe care il aveam. Acesta din seara asta este motiv de plans...

Nu va faceti iluzii! Ministrul va da cateva declaratii de presa pompoase, va face cateva demiteri si gata! Denizel si Marina...aveam eu gandire fatalista, fetelor?

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei
**************************

Siluan, randunel de pe DC, are nevoie de ajutorul nostru pentru a trai! Nu-l refuzati!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Isis_23 spune:

Dar de ce nu a reactionat nicio asistenta cand s-a produs explozia?au spus k incendiul a fost pe 20-30 mp...d c nu a reactionat niciun cadru medical in timp util,sa-i scoata pe micutzi de acolo???
e totusi o sectie de terapie intensiva....adik bebelusi care necesita o atentie deosebita....unde era toata lumea?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

ministrul ar trebui sa se bage intr-o gaura si sa nu mai iasa de acolo.
au trecut 5 ore si el e invizibil.
sunt absolut dezgustata.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Este trist si groaznic ce sa intamplat.
Sunt suflete nevinovate.

Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

nu putem sti ce-a fost....unde era toata lumea.....

dar daca ma intrebi pe mine une erau asistentele cand eu m-am ridicat prima data dupa cezariana pt ca nu au vrut sa ma ajute sa arunc un pet de 2 litri gol, ci mi-au indicat baia, si am lesinat pe drum...iti spun eu unde erau, pe culoar la o cafeluta, le-au strigat celalalte mame...



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

putem face ceva pt cineva???

nu stiu ... poate e o intrebare tampa...doar asta imi vine in minte acum


are cineva nevoie de vreun ajutor care poate fi dat neconditionat? ce ne sta in puteri...

cineva care are legatura cu ce s-a intamplat acolo, poate e pe strazile spitalului ...


Alinuk


la doar un pas...multumim!


www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelynna82

Inaioana, din pacate la noi in tara nu ai sa vezi asa ceva, toata lumea implicata in acest accident ar trebui sa isi dea demisia... chiar sunt curioasa ce se va intampla? ce masuri vor lua?

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica


Eu cred ca nu se va lua nici o masura...ca intotdeauna...vor spune ca a fost un accident regretabil si nefericit, apoi isi vor vedea de ale lor.
La bietele mame nu se va gandi nimeni, nici la micii ingerasi...
De cand intamplator am vazut stirea stau numai cu ochii pe televizor si nu pot crede ce aud, parca totul este un cosmar urat.

Ma rog la Bunul Dumnezeu sa le tina in putere pe mamele care intr-o clipa au trecut de la extaz la agonie, ma rog ca in Marea Lui bunatate sa aline suferintele micutilor si ma rog ca bietele sufletele luate prea repede sa vegheze asupra parintilor distrusi.



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.


Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu


BAZAR DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneline spune:

S-au oprit sirenele ambulantelor... De la 7 pana acum s-au auzit in continuu si salvari si masini de politie. Le auzeam mergand in toate directiile. Aveam asa o strangere de stomac la fiecare salvare care se auzea...ma gandeam doar la sufletelul mic care era in masina aia si la familia lui, la ce era in sufletul oamenilor alora. Au fost 116 persoane transportate... aproape jumatate copii :((

www.asociatiamame.com" target="_blank">Doneaza online si poti ajuta la achizitionarea unui ecograf pentru copiii bolnavi de leucemie internati in sectia de Pediatrie a Spitalului Fundeni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Doamne fetelor ...ce tragedie!

Nu-mi vine sa cred!! de la " nu sunt victime" s-a ajuns la 3-4 bebelusi morti si 8 care sunt cu semnul intrebarii!!!!

Ce nenorocire s-a abatut pe capul bietelor mamici care in decurs de ore trebuie sa treaca de la extazul nasterii puiului lor la agonia decesului a tot ce aveau mai de pret!

Din pacate nu cred ca putem face altceva decat sa ne rugam ptr aceste mamici si tatici care trec prin tragedia vietii lor!

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput