multumiri / 'Atinge o Stea' by Asociatia MAME

multumiri / 'Atinge o Stea' by Asociatia MAME | Autor: alinuk

Link direct la acest mesaj

Copiii care-si pot atinge visul de a fi sanatosi, MULTUMESC comunitatii DESPRECOPII!


Multumim Mirela, multumim Florin, multumim mare comunitate DESPRECOPII!

Proiectul 'Atinge o stea' - derulat de Asociatia M.A.M.E si sprijinit cu multa generozitate de comunitatea desprecopii.com, in scopul achizitionarii unui echograf necesar in Sectia de Pediatrie a Spitalului Fundeni - a facut pasi importanti spre finalizare. Campania 'Trimite un sms la 858' - parte din proiect, s-a incheiat la 24 iulie - data pana la care au fost inregistrate ca fiind trimise, sms-uri in valoare de aproximativ 19.000 Euro.

Pentru ca dorim sa pastram transparenta si pentru ca vrem sa facem public, ca de fiecare data, tot ceea ce realizam, va facem cunoscuta situatia numarului de sms uri transmise in fiecare retea de telefonie mobila: aproximativ 6000 de sms uri in reteaua Vodafone, 2500 - Orange, respectiv 1000 - Cosmote, sumele corespunzatoare vor intra efectiv in conturile Asociatiei in perioada urmatoare, in functie de incasarile facturilor aferente lunilor cand au fost transmise sms urile.In aceste conditii, eforturile de strangere a fondurilor vor continua pana la momentul atingerii bugetului necesar astfel ca, scopul final al proiectului sa se poata concretiza.

Succesul acestui demers ne motiveaza si ne determina sa continuam cu si mai mare indarjire acest drum, sa initiem noi proiecte indraznete, pentru ca niciodata nu vom inceta sa credem in sansa la viata, sa credem ca IMPREUNA, umar langa umar, cu eforturi uneori atat de mici putem face imens bine.
Iar acum stim ca asta depinde de fiecare in parte.
Si de VOI! De voi toti, cei care ne-ati fost alaturi in visul nostru si al copiilor de a 'Atinge o stea'!

Cu permisiunea voastra vom mai bate la usile primitoare ale acestei comunitati cu suflet mare. Impreuna, in parteneriat am dovedit ca orice vis poate deveni realitate.

Asociatia MAME va multumeste si va asigura ca va fi intotdeauna alaturi de copii pentru a le oferi sansa la o viata normala si binecuvantata.
...pentru ca “Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte, cu multa dragoste” (Maria Tereza)
... dar aceste lucruri marunte vor schimba lumea.


Echipa Asociatiei M.A.M.E
www.asociatiamame.com

Alinuk



www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Bravooooooooo!!!!!!!!

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

A fost o placere sa fim alaturi de voi. M-am convins ca sunteti o asociatie foarte bine intentionata si ramanem sa va sprijinim si la proiecte viitoare.
Felicitari voua, in primul rand, Asociatia MAME.



**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Bravo, alinuk,felicitari pentru tot ceea ce faci

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput