Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

WOWWW OANKA ce frumusete ai tu acolo.e superba domnisorica ta.si ce rochita frumoasa o adevarata printesa

ATB vz si flacaii tai superbi.si acum mi-am adus aminte, ca la inceput cand am intrat pe forum si am vz poze cu Cristian am ramas uimita de cat de frumusel este si vorbisem ca il insuram cu fiimea.si in tot acest timp incercam sa imi aduc aminte(ca, dee, neuronii is dusi) al cui era baietelul ala frumusel si blond si cu niste ochi superbi
gata, acum l-am gasit dar si Denis e superb si ce haiosi sunt impreuna.sa va traiasca ,aveti doi baietei minunati

ELLANIKO vz si pe gineri-miu shukaru iar comentariile tale sunt un deliciu si fii-tu la fel

BRAVOO tuturor mamicilor toate avem pui frumosi care mai de care
am vz si pe Bumbitzica si pe Tanya de Bluekiddo si pe Ricardo si pe Mara


toti, toti, sunt superbi

eu va pupik....
abia astept sa va citesc iar maine.
maine sper sa pun si eu poze noi cu printesa mea dulce.

nb

CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Freedelia, majoritatea probioticelor au fost extrase din lapte (sunt bacterii vii ce se gasesc in lapte) si acum companiile farmaceutice fac multi bani din ele. Nu spun ca medicul respectiv era platit de vreuna din companiile farmaceutice, ca nu am de unde sa stiu, dar nu-mi inspira obiectivitate parerea lui. Poate ma insel, dar asa simt eu. Ce spune el suna cam asa: "luati lapte UHT complet steril cu probioticele astea (adica bacterii extrase tot din lapte si crescute in laborator) si faceti iaurt, ca e mai bun decat cel facut prin metoda traditionala (adica laptele care are deja bacteriile in el si lasat la prins". Hmmm...

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Buna dimineata,

Iar am avut o escapada de 2 zile, de data asta la munte la cabana la sora mea. Este o zona frumoasa aici cu un lac superb de acumulare, si e foarte aproape-50 km. (Colibita).

Codrin vad ca se adapteaza oriunde mergem.ca si Cezar al Castelanei.

Castelana, imi pare tare rau pentru pierderea imensa, iti doresc sa gasesti puterea sa treci cu bine peste acest incident nefericit!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 4-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Andra pai te miri ca zice lumea ca ai fetita?? Pai cum ii prinzi parul si ce carlionzi are E de-a dreptul adorabil! Pup Ianisu' cumintel!

Elba multumim de aprecieri!

Bumbitza, felicitari pt dintisor!!
Dianami,ma bucur sa te vad activa la noi, si sper ca ai scapat de soricel! Cat despre bebe 4, de ce nu ,daca se poate !Inca un baietel??

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 4-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata fetele!

Multumesc din suflet pentru toate mesajele, nu vreau sa va intristez sa stiti, asa a vrut cel de sus.
Nu va nominalizez, imi este teama ca uit pe cineva si nu e drept.

voiajul meu a fost presat cu tot felul de senzatii sa stiti, unele mai puternice decat celalalte.
in mare cam asa a fost vacanta mea: am plecat la drum cu inima foarte stransa, zborul cu avionul pentru mine a fost cumplit. Baietelul meu nu a avut nici-o problema a dormit pana la destinatia finala ( am avut zbor cu escala, total 15 ore de voiaj). In Europa el si-a revenit in 2-3 zile la ora europeana. In mare graba am pregatit botezul Cezarelului meu, situiatia mamei mele se inrautatea pe zi ce trecea... am inteles cu totii ca trebuie sa ne grabim si ca ea nu va putea sa vina la botez (speram in asta toti) . In fine am anticipat botezul si ca un facut in ziua botezului la 5 ore bupa ce micutul meue era crestinat si sarbatorit mama mea s-a inaltat la ceruri.
Cumplit de greu pentru mine.
A doua zi aveam oricum bilet de venit acasa sa o vedem...
In fine a venit, am vazut-o si cum e traditia la noi plina de practici, nu ai timp de prea multe ganduri...trebuie sa te ocupi de pregatiri, cumparaturi, de te trezesti dupa o saptamana cand au plecat noianul de rude si prieteni singur si cu gandul ca poate am visat si nu a fost adevarat.
Eu inca obosita dupa voiajul de venit, de grija alaptatului ( alaptez inca exclusiv la san, fara fir de apap fara nimicuta), de grija copilului, multumind totusi lui Dumnezeu ca mi l-a dat si ca ma ajuta mai mult el pe mine decat invers.
Tot acest timp am stat cu tata sa-i facem zilele mai suportabile...
In fine dupa 3 saptamani am plecat din Roomania mai mult teleghidata.
Dupa episodul mama mea a inceput cel al mamei soacre care nici ea nu sta pe roze, moartea mamei mele a despabilizat-o si mai mult si facand-o sa cada si in depresie. Deci alta munca sa o ridicam din "butoi".
Saracul pui al meu a crescut in timpul asta singur, nu l-am auzit plangand, protestand sa stiti, copii au asa o putere de adaptare incredibila, sa nu va fie frica sa plecati cu ei asa mici la drum, mai ales la mine cu alptatul a fost floare la ureche.
In tot acest timp m-a sustinut incredibil sotul meu si asa am incalecat pe o sa si v-am spus povestea mea ( din pacate adevarata, de obicei povestile sunt fictiune)

acum ma lupt sa-mi revin cu ora normala, azi noapte am stat cu puiul meu pana la 4 dimineata prin casa ( in tara era ora 9-10 seara)
in fine dupa studiez si eu planul de diversificare.

p.s. pentru a mia oara va rog imi mai dati si mie parolele d epe contul comun?
sa va mai vad si eu puiutii crescuti si dupa ce ma dezmeticesc promit sa pun si eu poze cu puiutul meu cuminte.

va pup si scuzati-mi povestea, nu vreau sa va intristez, Dumnezeu sa stiti iti da puterea sa treci mai departe.

va pup si o zi buna!


castelana fericita mami de Cezar
luni am deschis ouletul nostru de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

neata fetelor. dau eu azi cafeaua eu deja am baut una mare ca sunt zombi. piticul nu a mai urlat dar s-a frichinit toata noaptea nu si-a gasit locul. eu las aerul conditionat deschis in camera cealalta deci nu e de la caldura. alta e problema si nu ii dau de cap.
child ceva reactii la chammomila ca e singura mea speranta...
dianami scuze ca ti-am mai trimis parola dupa aia am vazut ca o primisei deja. ma bucur ca esti din nou activa. intotdeauna au fost foarte bune sfaturile tale si chiar daca nu scriu le citeam cu mare interes.
castelana am trimis parola.
vladi am vazut si eu pozele. floricica mi se pare ca are fata de barbatel e foarte bine conturat.
fetelor vroiam sa intreb de la ce varsta ii putem pune in premergator. pe al meu il trag de maini sa stea in fund iar el isi intepeneste picioarele ca sa il ridic in picioare si e tare fericit cand sta pe piciorusele lui asa ca ma gandeam dc il pot lasa cateva minutele pe zi in premergator sau e prea devreme inca.
o s pun si eu azi cateva poze de la mare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Hop si eu la , dupa ce am hranit bebeul, spalat ca facuse kk, schimbat de body ca era fleasca, dat iar cu spray cu apa de mare, dat oscillo si adormit pruncu, spalat biberoane si pus la sterilizat..offf..acum un pic de respiro si o cana mare de cofea. Fatza de noaptea trecuta asta a fost parfum! Ne-am trezit si eu si sotul de vreo 4 ori ba sa il aspiram si sa ii dam in nasuc cu ser/apa de mare..Nu stiu dc chamomilla a fost de vina, cert e ca a fost mult mai linistit desi nu respira deloc bine (mi se face rau cand vad ce cantitati de mucisori ies din nasucul lui). Eu i-am dat 4 granule de Ch9 aseara

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Castelana ai avut o vacanta plina de evenimente!!
Incearca sa te recuperezi ca imediat incep noptile sexi la Cezar:) cum zic fetele pe aici!!

Ella luna in retrograd fu la toti bebeii!!
a mea baga febra pana in 38.3 de 2 nopti incoace!! am fost cu ea la doctor, nimic infectios, nici un dinte!!

Ramy am pus pe contul comun una din pozele de la Sighisoara in care ne vedem si noi balenele si fetele cucuietele!!

Briza ai fost harnica tare de dimineata! sa stii ca trece repede nasul daca numai ala e! eu prima data la Joy i-am curatat nasul o saptamana! vezi numai ca daca se amelioreaza sa pui numai apa de mare! eu am un spray de la nivea baby care desfunda foarte bine! ideea la ala cu aspiratorul e ca se produc tot si tot mai multi! parca una din fete zicea si de picaturi cu vitamina c? oricum stai linistita, sa vezi cati muci produc pe la 2 ani! am fost cu o gasca de pitici la munte (5 ani, 3 si 1,5) care umpleau inclusiv tubul care face legatura cu muci! daca sunt incolori sunt ok! sa nu fie verzi asa copti sau cu sange!.. am aberat si nu pricepe nimeni nimic?

La noi azi again e zi administrativa. Am primit peste de la Dunare, l-am bagat in congelator si tata pregateste unul pt amiaza! in rest, spalat... intins.... o GRAMADA!!!!

Dianami asa ma bucur ca ai inceput sa scrii din nou! eu ti-as trimite matzele mele . sunt breze rau dar sunt la Sibiu:) am niste specimene de matze de nu trece nici pasarea pe deasupra casei mele! cat despre lilieci daca te consoleaza cu ceva si pe la noi sunt si sunt absolut terifiati dragii de ei de orice om! si nici nu sunt asa urati cum le merge vorba:)

Doctorul la care am fost ieri e naturist tare:) drept urmare am venit acasa si am gasit tabletele naturiste ale celor de la Weleda .co. uk
ati folosit careva?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neata' fetelor!

Raportam si noi o noapte mai buna. Dupa o zi de cosmar, de ma simteam ca lovita de tir, Ricky a dormit de la 22.30 pana la 5.30 cand s-a trezit cu o foame de lup. a papat si a mai dormit pana la 8.30 . peste noapte a plouat si s-a racorit in sfarsit asa ca sper astazi sa fie o zi mult mai linistita. mai ales ca pe la pranz ajunge acasa si sotul si in doi e floare la ureche

CASTELANA - sper sa-ti revii repede dupa aceasta poveste trista si din pacate adevarata. dar ce sa faci?! asta-i viata!

Si eu, desi suntem ocupati pana peste cap cu noua casa, ma grabesc sa ajung in tara ptr ca vreau ca bunica mea sa apuce sa-si vada stranepotul. are 89 de ani, nu e bolnava dar la varsta asta sunt toate subrede si nu se stie niciodata! mi se rupe sufletul cand vorbim la telefon si imi spune ca ii e dor de mine. desi ar putea sa ma vada pe skype nu vrea, zice ca ii vine sa planga! off off!abia astept sa o vad!

Am de calcat asa ca ma duc sa o fac pe nevasta harnica ( de cand ma stiu nu mi-au placut activitatile astea casnice..)

ELLANIK - mama...esti de coma! cum sa te vada Geo ca pe un san urias?! Riccardo mereu ne studia fata cand ne apropiem de el si de cateva zile...cand stau aplecata deasupra lui, ma studiaza ca de obicei dar a inceput sa intinda manutele si sa-mi atinga fata! E uimitor cat evolueaza de la o zi la alta!

Cat despre olita...mama mi-a zis ca eu am stat pe olita de la 6 luni ( si am sfincterele ok! ) dar asta multumita bunicii care cu maaaare rabdare m-a invatat (se aseza si ea pe o olita ca sa-mi arate cum se face) dar nu stiu daca noi avem rabdarea asta si mai ales ca asa mici, nu vorbesc si nu stiu sa se ceara la baie...asa ca mai bine asteptam pana pe la un an jumate' cum zicea DIANAMI.

O zi frumoasa tuturor!


Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Neatza!!

Nafi - le-am vazut!!!
Binenteles ca m-a depasit tehnologia . Eu cautam cu disperare un album numit "Maldive", si pe urma m-am prins ca de fapt pozele sunt in albumul piticului.
Suuuper! Mi-am ramas gandul acolo... si wow, cum aratai in 5 luni! Ziceai ca faci reclama la costume de baie, fara gluma!

I-am facut si eu baitza piciului, si acum doarme, ca are ea un somn de la 10 pana la 11-12.


Maine iau picii mari acasa, am avut vacanta 2 saptamani. Intre altele, Nati mi-a spus miercuri la balet ca masina Mazda e fetita si e draguta, masina Citroen (cea de serv) e baietel si ca lu' masina Citroen ii place de masina Mazda .
Le-a dat raportul bunicilor ca mami si tati se pupa pe gura (ma pupa tati cand pleaca la servici, e singurul moment, dar vad ca nu-i scapa nimic ), iar Irina, care e ciupita toata din parc, i-a spus bunicii ca "tantarii s-au indragostit de ea" .


Vroiam sa mai zic ceva, dar evident am uitat...

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput