Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

'Neata!

Andra, Anca, as mai face copii, pe cuvant. Macar 1. Din pacate, nu mai am voie, riscul sa pierd sarcina si riscul de praevia sunt extrem de mari. Ma bucur din tot sufletul ca m-am apucat de copii de tanara, ca nu stiu daca mai puteam tine sarcinile acum.
Eu am uter bicorn, PCOS si alte cateva "maruntisuri". Asa ca nu pot decat sa-i multumesc lui Dumnezeu ca am 3 copii. Medical nu mi-a dat nimeni sanse.
Dupa ce termin alaptatul voi incepe un tratament pt. ca altfel intru in menopauza precoce si problemele pot fi mari (n-am decat 28 de ani...).

Oricum, sunt intr-o mare, mare dilema, dintr-o alta perspectiva a lucrurilor, pe care n-o s-o scriu pe forum. Nu stim totusi ce ne aduce ziua de maine.

Gaby, asa pisici zic si eu. Cred ca am scapat de soarece.

Irina, multumesc de PM.

Castelana, .


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Aaa, da!

Eu pariez pe Gaby, Oana sau Bumbitza (sper sa nu va suparati careva pe mine).

Delia - uite, mi-ai dat o idee cu locul de joaca de la Mall, o sa le duc si eu in AFI. E singurul care e mai mare, si am vazut ca aveau si niste barcute cu apa, cred ca o sa le placa mult.

In rest, la inot nu le-am mai dus, pt ca intr-o saptamana plecam la mare, poate din oct incolo, daca o sa mai vrea Irina.

Le-am schimbat gradinita, le-am inscris vizavi de noi. E o fericire, traversez strada si au ajuns. Costa mai mult, ca e particulara si ele sunt doua, dar asta e, imi e cea mai la indemana varianta, mai ales tinand cont de piciul mic.

Vreau sa va spun ca intr-o dimineata am vazut venind la gradinita triplete! Mi-a confirmat apoi directoarea ca au 3 fetite, triplete, niste haioase, obtinute prin FIV. Si cica ii spuneau parintii ca ei nu inteleg parintii care se plang, cu un singur copil, pt ca ei daca ar avea unul singur l-ar lua si ar fugi in lume, vazand cu ochii .
Adevarul e ca nu-mi imaginez ce-o fi fost la ei in casa in primul an...

Gata, ma duc sa mai zburd prin casa...

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

La multe lunici iepurasilor : Tudor Florian de vladimirescu; Stefan Daniel de selina-d; Sara Natalie de emiliapop !

La multi ani si bunicii mele !

Care azi implineste o frumoasa varsta, dar starea ei nu e foarte buna, mai ales din cauza diabetului avansat si sunt foarte fericita ca a apucat sa o vada pe Gia, pe care o iubeste la nebunie , de o viseaza si noaptea. doar e strabunica.

asteropipan – multumim frumos si Asteropi e frumoasa v-am admirat de multe ori in filmuletul din marea curate si in poze.

Castelana – sincer m-au trecut fiorii cand am citit. Imi inchipui prin ce ai trecut si ai noroc de un copil cuminte ca Cezar, sunt si copii care la tensiune reactioneaza cu agitatie, tipete si plans in continuu. Inca odata imi pare rau de pierderea suferita, insa sincer eu cred ca daca este adevarat ca la botez fiecare copil primeste un inger, ingerul de la botez al lui Cezar este acum mama ta. Ea o sa v-a vegheze mereu.

Mami de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira
Vreau sa va spun ca intr-o dimineata am vazut venind la gradinita triplete! Mi-a confirmat apoi directoarea ca au 3 fetite, triplete, niste haioase, obtinute prin FIV. Si cica ii spuneau parintii ca ei nu inteleg parintii care se plang, cu un singur copil, pt ca ei daca ar avea unul singur l-ar lua si ar fugi in lume, vazand cu ochii .
Adevarul e ca nu-mi imaginez ce-o fi fost la ei in casa in primul an...

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)


Corect . Si eu ma uit "ciudat" la cei care se vaita de un singur copil . Pai imi amintesc ce timp aveam cu Iulia bebe. Si eram si studenta in anul IV .


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Diana - si eu la fel
Ma uit ce organizare imi trebuie acum - cu unul cred ca as fluiera...

Mamaaa, erai si studenta? Si medicina... bravo tie!

Pe mine nu m-au tinut puterile, eram la master cand cu Nati, si pt ca am stat in pat, evident nu am dat pe acolo un an. Asa ca am facut 3 ani din 2 .

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Gaby, asa sunt: 100% incolori, numai ca sutn in cantitati industriale. Trebuie sa il tin numai ridicat ca se sufoca cand il culc la orizontala. Asa ca brate, balansoar si cate 10 min pe burta, ca mai mult nu sta.
Peste de Dunare!!..arunca si aici o bucatica...da sa fie gata facut
Diana tu ai 3 copii la 28! Woaw...si eu la 31 inca ma gandeam daca sa opresc pilulele sau nu. Bine ca mi-a venit mintea la cap, ca acum nu pot sa cred ca am stat atata fara titirezul asta

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)
Edit ca pusesem un emoticon gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

DIANAMI - 3 la 28 de ani! wow...ce sa zic!? jos palaria!

Si mie mi-ar place sa o fac si pe Carolina ( numele il avem de la inceputul relatiei noastre dar Riccardo a fost mai iute de picior si i-a luat-o inainte Carolinei!) Numai ca suntem asa de singuri aici, fara bunici sau alte rude care sa ne dea o mana de ajutor ca singura solutie ar fi ca eu sa stau acasa sa-i cresc. Cu unul as putea sa mai fac un part time pe undeva dar cu doi...Eu sunt terorizata de ideea de a sta acasa si sa fac viata de casnica. stiu ca nu-i nimic rau in asta in general dar ma stiu prea bine si nu e de mine! Asa ca "proiectul " Carolina ramane suspendat si de frica nu ma bazez nici pe pilule! am trecut direct la caucioace!

ANDIRA - ma bucur ca le-ai gasit si ti-au placut! mersi de aprecieri! Sper sa reusesc sa-mi revin la forma de dinainte de nastere. Pe 7 septembrie avem o nunta si ma chinui sa intru intr-o rochie cumparata in septembrie anul trecut! daca nu, plan B este rochia de la cununia civila cand eram gravi in 4 luni jumate si am luat-o mai lejera...Dar , avand in vedere ca mergem cu Riccardo..cred ca mai bine ma imbrac in trening!

Si eu care voiam sa calc...s-a trezit deja veveritzul! A dormit sfanta lui jumatate de ora si basta! sper macar sa stea cumintel...

V-am pupat

Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina_3040 spune:

Neata fetelor si de la noi,

azi noapte nu m-am ridicat decat de vreo 3 ori sa vad de Robin fata de 5 ori noaptea trecuta. . s-a invatat sa se trezeasca si sa maraie, pana il intorc de pe o parte pe alta sau ii dau un pic de ceai. De mancat nu ii mai dau decat la 5 sau la 6 dimineata de cateva zile incoace deci un progres. Nu se intoarce singur inca desi e marisor, or fi grasimile de vina

si vorbind de grasimi raportez si eu un puseu de crestere, nu stiu ce am dar intr-una mananc sau ma gandesc la mancare, si nu eram mancacioasa deloc pe vremuri, o fi de la alaptat? nu mai zic de nenumarate vizite la sertarul cu dulciuri, nu ma pot abtine si pace.

Ina mamica fericita de printisor Robin Sebastian 15/03/2010
http://picasaweb.google.com/ina3040/RobinSebastian#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Diana - din ciclul "pasiunea noastra comuna" - ti-am dat PM .

Fetelor, vroiam sa va intreb ceva: aveti pe cineva interesat de niste ghetute 23-24-25 si 27, purtate?
Mi-au ramas de la Nati si Irina, unele sunt in stare foarte buna pt ca le-au purtat doar in vara, si atunci de cateva ori.
N-am cui sa le dau, la tara nu ma duc, am pus anunt la Umanitare dar nu le vrea nimeni.

Sau ma rog, le-a vrut cineva, dar e in nordul tarii si costa multa transportul.
Asa ca daca stiti pe cineva, mai ales fetele din Buc sau de mai aproape, pls tell me.

Ma duc la iepuras, a facut ochi.

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna, fetele!

Ioana iar are o zi maraita, si am descoperit de ce e nervoasa..pt ca a trezit-o azi dimineata un nene care taia iarba. De fapt pe toti (afara de tati care nu era acasa) ne-a trezit, numai Justina a adormit la loc.
Desi, era 10, Ioana m vroia sa doarma..pt ca aseara am fost in vizita la cineva si s-a culcat la 22:30, ceea ce pt ea e ora tarzie.

Rau, a fost cand ii dadeam Justinei lapticul, tb sa ma uit la ea, ca se ineca si Ioana imi urla in creieri.
Drept care dupa ce a papat Justina, i-am facut un dus si la somn cu ea.
Uff..1 h jum de cand s-a trezit nu a tacut un minutel.

Merg sa ce s-a m scris.

Aaa..vroiam sa zic referitor la olita (aseara nu am m avut putere sa scriu)..ellanik are dreptate Diana, ca tb pusi cand constintizeaza pt ce se fol olita.
Ce folos daca am pus-o pe Ioana de la 11 luni, si abia acum are mom cand cere.
Dupa ce s-a trezit iam scos pampers-ul, si ii tot repetam sa-mi zica cand face..si era langa mine si facea pe ea.., nu a vrut sa zica, cu toate ca eu vb cu ea si o intrebam ce face? de ce nu zice pipi..etc?
I-am zis: ca nu-i nimic, data viitoare sa-mi zica.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput