Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Inca una si ma duc..
Am uitat, VLADI, am vazut pozele cu baietii tai, sunt amandoi superbi, sa nu mai zici ca Floricica e uratel, e un copil superbsi nu o zic ca sa te periez sau ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellanik

Gata am pus pozele!!!
Ioanact si eu m-am gandit ca poate e de la lapte sau mai precis de la un anumit fel de lapte.Cat despre Ioana daca zici ca are nervisori....te-ai gandit ca poate e geloasa???Chiar daca tratezi in mod egal ambii copii cel mare poate dezvolta gelozie sa stii si cu nevrisorii este sigura ca iti atrage atentia.Zic si eu!Cat despre vorbit...o sa ne povestesti peste putina vreme cum ii va turui limboaca si nu o vei mai putea opri.vei vedea.Dintr-o data isi va da drumu 'la vorba!!!


Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!



Nu! Nu e geloasa Ioana..90% din timp o petrecem cu ea, Justina nu e in preajma cand e nervoasa.
Nu stiu..probabil oboseste repede, la cat de energica e.
M-am gandit si eu ca de la lapte, dar nu stiu ce sa fac..sa-l shimb

Acum sa ma laud cu ele.
De azi am lasat-o pe Ioana fara pampers (numai la somn il pun) si a cerut la toaleta..bineinteles ca i-am repetat sa-mi zica cand face pipi si kk..s-a m intamplat sa faca pipi si pe ea..dara sa se invata.
..iar Justina, de ieri adoarme singura si ziua, nu numai seara.
Ii dau laptele/ceai, o ridic sa scoata aerul, si-apoi o pun in pat si ea adoarme.
In camera Justinei, Ioana nu intra cat doarme.

Mai vad si pozele lui Ellanik si merg sa ma culc.

Noapte buna!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Mai aveam un mesaj de trimis (am deschis m multe ferestre).

Imi cade si mie fff tare parul.
Erina incerc si reteta' cu galbenus de ou.Dianami si pe cea cu drojdia, numai sa nu-mi m cada parul.
nibi_niki
ami_84 asta e un simptom ca nu papa bine, la aparitia dintisorilor.
Greenfrog vazut pozele!




ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_s spune:

offf, ce m-am intristat, am citit subiectul deschis pentru bebe Siluan, ce nedreapta e viata cateodata ... stiti, ma gandeam ca zilele astea o sa intre indemnizatiile si alocatiile, daca am da fiecare cativa banuti am ajuta un sufletel curat si noua ne-ar mai spala Dumnezeu cateva pacate. nu vreau sa ma gandesc ce este in sufletul parintilor si de asemenea nu vreau sa ma gandesc ca oricare dintre puiutii nostrii putea fi in locul lui Siluan ...

plec trista la culcare ...

POZE

Mami de minune mica Ianis Stefan (19.01.2010)

Suntem cei mai fericiti parinti din Univers !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Ellanik vazut pozele. Super ii sta cu clopul!
Am o prietena care la primul copil a facut tratament si dupa 2 ani a ramas , de fapt pana in 2 ani.
Deci, totul e posibil.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ramy de la caldurile astea insuportabile maraie micutii de ei.Cat despre frumusete...ce s amai zic de mandrutele de Briana si Joy?o sa se tina Geo de gagicareala ....nu-l mai prind acasa!!!
Dianami poate ai gura aurita.Oricum timp de un an ne protejam ca sa aiba timp uterul sa...bla bla!!! stii tu.trimiti pe gmail schema de diversificare?
In alta ordine de idei voi la ce varsta ati luat olita ?de fapt la ce varsta i-ati pus pe olita ca de cumparat poti sa o cumperi anytime(blonda deh!!!intrebari puse aiurea dar mi-e lene sa sterg).Eu as vrea sa-l pun imediat ce va sta in fundulet.

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Ioanact
Diana nu are nimic daca iau droojdie?Nu afecteaza lapticul?Mie imi place foarte mult sa pap drojdie .cand eram mica mancam pana terminam pachetul si mama nu intelegea cum pot manca atata.Si acum as manca doar sa stiu ca nu afecteaza lapticul.
Vladi buna ideea cu datul laptelui pe net.Numa 'ca matale nu ai citit ca eu vreau sa-l diversific pe geo la 18 ani si pana atunci criogenizez niscaiva borcane pt cand voi avea nevoie.

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ramy, pt. dintisori poti lua Chamomilla CH 7 sau CH9, cate 3 bobite de 3 ori pe zi in timpul eruptiei si 3 bobite/seara cateva zile inainte de eruptie (daca iti dai seama ca e aproape gata, bebe e agitat, tipa, se linisteste in brate).

Marina, remediile homeopate nu au contraindicatii. Se dau si la bebelusi, si la gravide. Numai sa respecti cateva principii generale (nu contact cu metalul, nu cafea, ciocolata, menta, pasta de dinti metolata, etc).

Gata, am trimis pe gmail foaia cu diversificarea, trusa, o lista de analize si 2 carticele in engleza legate de alimentatie.

Diversificarea mea nu difera de ce au scris fetele pe aici: nu adaug decat ca am inceput cu legumele (masa 3), nu supa ci direct piure f. subtire, iar la ultimii doi copii am folosit steamer-ul in locul fierberii.
Am respectat cele 3 zile intre noutati si ce am mai scris pe acolo. Daca aveti intrebari, va astept.

Diversificarea nu e bau-bau. Trebuie sa fiti relaxate si sa urmariti copilul. Vorba lui Vladi: nu exista copil nediversificat.

Si nu uitati de site-ul www.wholesomebabyfood.com .

Si astea pt. info vis-a-vis de alaptat:
http://www.alaptare.home.ro/
http://www.laptematern.ro/cms/front_content.php
http://www.llli.org/
http://www.kellymom.com/index.html


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Aparui si Ramy cu pozele..frumoasa Briana in rochita.

si ca tot am inceput un alt mesaj trimit si urarile de iepurasilor de ieri si azi: Sofia Maria, Jeremy Noah, Tudor Florian, Stefan Daniel si Sara Natalie!

Ellanik vazui si intrebarea ta mai tarziu: pe la 11 luni am pus-o pe Ioana pe olita, nu stiu daca e tarziu sau dvm.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Drojdia nu afecteaza lapticul. E doar un organism care pufoseste diverse . Contine aproape tot complexul de vitamine care, fiind hidrosolubile, se elimina prin urina daca sunt in exces. Singura care se stocheaza oarecum e B12 (pe care o iau persoanele vegetariene).

Cu olita nu va sfatuiesc sa incercati mai devreme de 20-24 luni, varsta dupa care sfincterele se maturizeaza, copilul se poate tine si constientizeaza ce face. Daca ii puneti pana atunci veti reusi cel mult sa-i "dresati" si riscati sa stricati dezvoltarea normala a regiunii anale.

Andrei al meu are scutec si acum. Nu vreau balti prin casa, asa ca-l mai las 1-2 saptamani si incerc iar.
Pe Iulia am invatat-o in 3 zile, la 2 ani si 2 luni. A renuntat si la scutecul de noapte tot atunci, n-a avut nici macar un accident.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput