Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

IASU , fetele!!!!!!!!!!1

tocmai mi-am culcat piticotul
azi a fost super bine.eu sunt f incantata de "diversificare" pt ca ma ajuta fii-mea f mult. e asa cumintica si deschide singurica guritza si papa ce ii da mami ei.mandretea mea scumpa

dupa 3 incercari cu piure de mar la care s-a tot strambat azi l-a primit f bine si a papat destul cei drept am schimbat si merele. am gasit bio: mere, pere, morcovi

ieri am fost la plaja (la 7 seara) cu verisoara lu' fii-mea care are 9 luni.si la un moment dat i-a dat mama ei sa pape piersicutza.
se uita fii'mea de i se scurgea saliva asa ca ne-a dat si noua 2 feliute destul de grosute, cam juma de piersica si le-a papat fii-mea cu o pofta de zile mari i-am rupt cu unghiuta bucatele mici mici si sa vedeti ce i-a mai placut, iar eu nu mai imi incapeam in pene de bucurie
cred ca suntem pe drumul cel bun.
iar mie imi place la nebunie cum reactioneaza printesa mea la noile gusturi

CASTELANA :(((((((( condoleante.imi pare asa de rau....nici nu stiu ce sa-ti spun:(( ...am ramas inmarmurita cand am citit postul tau...offf, dramatic:((((((( sunt macar cu gandul , alaturi de tine.
ma bucur ca exista Cezarica acum in viata ta , sa iti mai aline un pic durerea asta mare.

FREEDELIA pana la sf anului pe mine nu ma luati in calcul
dupa cum a scris si Vladi, am citit si eu si intradevar e recomandat pt o femeie sa astepte cel putin un an pana a ramane iar gravida, tocmai pe ca organismul sa isi poata revine dupa atatea schimbari produse.
si eu m-am gandit , ca na, daca e sa raman prin iarna-primavara, pana nasc pitica va avea cam 2 ANI si sper ca ma voi putea intelege cu ea daca nu o deveni la fel de incapatanata ca tasu

BUMBITZA cred ca si noua ne iese dintisorul nr 2
primul, cel din dreapta jos(la fel ca la voi) a spart bine gingia...la celalalt simt doar un coltulet.sper ca nu ma insel ca am tot pipait-o cu degetele de mai avea un pic si mi le manca

nu mai stiu ce vroiam sa scriu...

ma gandeam sa pun nisste pozici noi....dar lenea asta...e asa mare:((( pt ca mai intai trebuie sa le bag in laptop

apropo vz poze IANIS ALT SMECHERIT frumusel foc...si cu niste ifose dulci de m-a dat pe spate..cel putin cu palariuta si ochelarii asa accesorizat e bestial

SENSIBILA naa, din curiozitate am revazut iar pozele cu Gia ta scumpa...e o minunatie de fetita, frumusica foc, dulcica care merita pe deplin o mamica ca tine....va doresc sa va bucurati una de cealalta si pt alegerea facuta un ingeeras dulce de copil ai
si am mai vz poze cu Briana, joy, justina....off iar mi-a picat "netul" de la etajera(memorie):(((



CEA MAI FERICITA MAMICA DE PRINTESA DULCE, ASTEROPI IOANNA
8 MARTIE 2010 a venit pe lume minunea mea!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Castelana condoleante .Imi pare atat de rau ce s-a intamplat.Cat de nedreapta e uneori soarta.Nu se putea intampla macar dupa ce isis vedea nepotul?Dar eu sunt sigura ca Dumnezeu a delegat-o pe mama ta sa va fie tie si lui Cezar inger pazitor.Dumnezeu sa-i odihneasca sufletul.
Honey ce face Maya?Cum mai e?
Dianami sa nu te mai prind ca dispari.Tare bune sunt sfaturile tale si cand ajung la posturile tale citesc de doua ori ca sigur trebuie sa bag la cap.
Bumbitzo ,Asteropi...i-auziti.Vi se prezice ca "va dati in barci"
.Ce va mai place !!!Poate raman eu inaintea voastra gravida ca sa vedeti ce ma distrez (n ciuda faptului ca noi am avut probleme la conceperea lui Geo ....ne protejam...daca puteti crede...dr mi-a zis ca am scapat de stresul de a avea un bebe si s-ar putea ca tati sa fie relaxat si sa produca shmecherosi)Ar fi chiar culmea.
Noi azi am inceput diversificarea!!!!Dar nu cu alimentatia ci ca mod de alimentare.Ne-am pus sortuletul de care Geo a fost super incantat si i-am dat....apa cu lingurita.Dupa cateva lingurite scuipate s-a prins ca trebuie inghitita apa .Cand vede lingurita acum casca gura maaare ca de vulturoi!!!Maine ne diversificam de-a binelea.Voi mulge putin lapte si-i voi da cu lingurita ...intre mese....sa ne distram putin.
Andruta bine ai venit.fata normal ca-ti confunda lumea putzoaca cu o fetita.La cat e de fain!!!Am vazut pozele.Azi am primit si noi un clop si ...avem poze noi pe contul comun imediat.
Oanka lasa ca vine el si dintzisorul.Si mie dr mi-a zis ca nici vorba de dinte si uite ca....Pac!Noroc cu Orajelul care il calmeaza pe loc.Oricum il dau maxim o data pe zi si o data pe noapte ca am senzatia ca iese si al doilea.
Child si celelalte fete care se plang ca puii plang in somn.Exact astea au fost simptomele cand i-a iesit dintisorul lui Geo.Cu doua seri inainte am zis ca innebunesc.Dar acum s-a calmat.Deja pot sa sper ca in curand va dormi noaptea intreaga.
Ce mai voiam sa zic????Revin!!!


aaaa....Vladi ma intrebai cum alaptez cu dintele....Geo e un finut si nu ma capseaza decat cand se joaca.Ii place la nebunie cum fac eu Aaaa!!!!Ma musca si rade ca un mascarici.Mai nou distractia lui e joaca cu pernutele.I le arunc in aer si el rade....si sa-i treci un scutec,un pled din crestet pana la talpi incet incet...moare de ras.Si in sfarsit doarme si el pe burta!!!

Tot mai voiam sa mai zic ceva...Revin eu imediat!!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

castelanaC bine a-ti revenit din concediu!
Poze nu ne arati?
Off..am citit de mama ta. Imi pare sincer rau!
Dumnezeu sa o doihneasca in pace!
LAlexandra cred ca da! Mai ales ca face scaune verzi aproape de cand s-a nascut.
E mai binisor..multumim de intrebare!



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Gata am pus pozele!!!
Ioanact si eu m-am gandit ca poate e de la lapte sau mai precis de la un anumit fel de lapte.Cat despre Ioana daca zici ca are nervisori....te-ai gandit ca poate e geloasa???Chiar daca tratezi in mod egal ambii copii cel mare poate dezvolta gelozie sa stii si cu nevrisorii este sigura ca iti atrage atentia.Zic si eu!Cat despre vorbit...o sa ne povestesti peste putina vreme cum ii va turui limboaca si nu o vei mai putea opri.vei vedea.Dintr-o data isi va da drumu 'la vorba!!!
Eu nu stiu de ce (de fapt stiu dar prefer sa tac) nu-mi place deloc firma nestle.se da in maternitati ca a cotizat bine de tot si a ajuns asa.Mie personal mi se par superioare cele de la Humana (si nu am folosit niciun produs ca sa am vreun motiv bine intemeiat).Si Hipp mi se par ok mai ales ca au produse bio.Acu sa vad si ce-o manca gaza asta mica si buclucasha.
ce credeti voi ca era in capul meu noaptea trecuta?Oare cum ma vede Geo ?Eu cred ca in ochii lui eu sunt o tzatza maaaare care nu are sfarcuri peste tot din pacate si care toata ziua clampaneste din gura.oare ma vede ca o mamica?Asa el toata ziua se invarte dupa mine prin casa dar ma gandesc ca la acest moment este instinctual.Na!zic si eu!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ella, eu cunosc un cuplu care a facut o fetita prin FIV. A doua si a treia au fost concepute natural.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Diana..extinzand un pic discutia....unde a fost problema?La el sau la ea?Intreb pt ca de obicei probl feminine se rezolva in timp cele masculine fiind ireversibile.hai te rooog da-mi o speranta!!!Eu imi doresc enorm inca un copil dar natural!!Adica pe cale naturala ca doar Geo nu o fi din carpa(artificial adica)

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Eu cred ca motanul a prins soarecele, prea torcea el fericit de dimineata. Sotul meu nu mai stranuta, nu mai stiam cum sa-l opresc de doua zile (cred ca de la soarece, altceva nu s-a schimbat in casa). Oricum am pus lipici in toate locurile pe unde ar putea trece nepoftitul.
Nu mai stiu daca v-am zis ca alti vecini au gasit lilieci in balcon .

Diversificarea : daca imi dati si mie parola va pun schema mea dupa care am diversificat multi copii (ai mei si-ai altora). Aici e prea mult de scris.
Va mai dau si o lista cu trusa de medicamente din casa.
Pot scrie si aici dar o sa fie un mesaj gigant (nu ca as scrie eu mesaje scurte...).


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Seara buna fetele,
A adormit cumva si printesa mea si eu ma delectez cu un pahar de bere rece (fara alcool)
OANKA, nici a mea nu are dintisori...desi are 6 luni si jumatate...deci nu ramane ultima iepurica ta...
Vad ca in ultimele zile multi iepurasi au fost maraiti( si a mea)poate e si de la caldura,nu numai de la dintisori...zic si eu

Desi cam tarziu, La multe lunite! Sofia de Kossir si Jeremy Noah de Miri_mik.

DIANAMI, Chamomilla am vazut ca este 7,9 si alte numerecare e diferenta? Si care e mai bun pentru durerile de gingiute la bebei? Vezi, cum ai revenit te luam la intrebari...Vorba Ellei, sa ramai intre noi...si nu numai pentru intrebari

HONEY, ce face Maya? E mai bine?

ELLA, e tare frumusel bb Geo cu clopu, sugubat rau

Oare ce mai face DAYANARA?Cred ca e satula de Romanica noastra draga...

Azi m-au nenorocit tantarii afara...si pe Briana n-a piscat-o nici unul, e drept ca am pazit-o ca pe butelie,dar eu sunt varza...

Am pus poze noi pe picassa, cine are timp...

Cred ca ma duc la ,maine am musafiri de la noi de la Germania...asa ca trebuie sa fiu in forma...sper sa fie de acord si fii-mea..

Noapte buna tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Acum am vazut, DIANAMI, ai PM. Abia astept sa citesc schema ta de diversificare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Ella, amandoi aveau cate ceva. El avea astenospermie severa si altele.
Deci, daca e sa fie, este.
Si nu singurul caz pe care il cunosc.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput