povestea unui inceput

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

lalitica multumesc mult pt mesaj,pt gandurile bune
au trecut 2 luni de cand am scris povestea Mirunei si desi au aparut destule schimbari nu pot spune ca-s mult mai linistita
poate doar mai resemnata

Miruna evolueaza si dpdv cognitiv, motor pare totul absolut in regula
dar inca nu comunica ,nu gangureste.Spune acum de catva timp ma-ma-ma cand e ff suparata si atat.Se joaca in tacere , ne priveste in tacere
dar cred ca mai mult decat asta ma ingrijoreaza lipsa ei de empatie ,de atasament.Vin ,plec dar pt ea e tot aia nu schiteaza nici un gest.
si asta ma doare tare
si nu atat pt acum cat pt ce ar putea sa insemne asta in viitor

am fost la Bucuresti la un medic homeopat si am primit un tratament care ar trebui sa dea ceva rezultate pe latura comunicarii ,a afectivitatii.Deocamdata nu a aparut nici o schimbare dar cumva ma incurajez ca tratamentul a fost prescris pt 6 saptamani si noi avem abia 2 de tratament

Mihaela -fericita mamica cu doua printese Daria-Stefania -16.11.2006 si Miruna-Elena -18.01.2010
cresc fetele

povestea Mirunei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna,

am citit ce ai scris si dincolo despre Miruna si va urez sa va mearga din ce in ce mai bine.

Tine-o in continuare sub observatie, e foarte bine cum faci. Insa nu uita sa te bucuri de fiecare zi, de ambele tale fetite, noteaza intr-un jurnal ceea ce e frumos, ce se intampla interesant, iti va face bine sa recitesti peste ani.

Va imbratisez!

Sib Aripi tot mai grele *** Nasterea ariciului Vladimir *** *** Anna, o nastere cu viteza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Am citit povestea Mirunei,...va doresc din tot sufletul sa fie bine,sa se dezvolte armonios,sa fie un copil sanatos,tie si familiei tale multa putere.......sper sa nu mai fi nevoita sa treci niciodata prin ce ai trecut


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
"Oricand D-zeu inchide o usa, intotdeauna iti deschide o alta usa, chiar daca uneori pare ca e iadul pe pamant."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Abia acum am citit povestea Mirunei. Foarte emotionant si trist prin ce a trecut.

Multa sanatate va doresc si pt mamica curajoasa.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

multe pt tine,mamico si multi pt mirunica cea frumoasa!

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

simplicity,danyelana,mamidepuiuti multumesc din suflet pt gandurile voastre bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

va imbratisez!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

azi Miruna face 9 luni
parca e o aniversare asa mai "rotunda"
si pt mine cea mai linistita ,inafara de cea de la 1 luna
ma gandeam ce frumos ar fi fost sa pot spune ca e un inceput...ca de poveste
dar acum parca am curajul sa cred ca tot ceea ce a patit Miruna pana acum a fost doar un inceput mai greoi dar ca va fi si pt noi bine in cele din urma
sa fie asa

Miruna a evoluat mult in ultimul timp si din multe puncte de vedere face tot ce ar trebui sa faca la varsta ei( ba chiar trebuie sa recunosc ca m-a strabatut un fior de mandrie cand am citit intr-o carte de neurologie ce trebuie sa faca-in general-un bb ,pe luni si am constatat ca ea facea cam 75% din lucrurile trecute la 10 luni)
mai sunt si lucruri care nu sunt inca tocmai cum ar trebui sa fie
dar azi parca am mai mult curaj sa vad viitorul ceva mai in roz,ca prea sumbru l-am proiectat pana acum

multumesc inca odata tuturor celor care ne-au adresat un gand bun,un cuvant de incurajare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:



LA MULTE LUNITE Mirunica!!! Sa cresti mare si sanatoasa si s-o faci pe mami a ta sa vibreze de fericire si mandrie!

Mamico,
Ai avut sufletul incarcat, numai tu stii cat de greu ti-a fost si oricate brate te-au inconjurat pentru sustinere probabil ca nu ti-au usurat grija...dar uite ca timpul trece, problemele incep sa se rezolve...iti doresc sa ai un viitor linistit alaturi de printesele tale si sa traiesti fiecare clipa cu bucurie si sa le transformi pe toate in amintiri de neuitat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

LML Miruna

Bravo mamico! Ai trecut prin atatea! Esti o luptatoare si sunt convinsa ca Miruna te mosteneste! Asteptam noutati, desigur!





Mihaela, mami lu' tanar sagetator, Florin Cristian (prima lui ninsoare)

Mergi la inceput