Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

cris.m suntem bine!multumim de intrebare

bea multa sanatate familiei.sper ca deja dormi,nu?

parfumuri...tabu de 1 an incoace

am papat cartof cu mare pofta...e cartofor si asta micu. i-am dat deja 2 zile...ii mai dau inca 2?

ma ingrijoreaza o roseata in zona unde a fost facut BCG-ul.se simte un nodul. e ok?

noapte buna dragele mele! sa visati cu ingerasi!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!



Si la noi e inca rosu si oarecum umflat asa locul unde am facut vaccinul...si noi l-am facut acum aproape 6 luni, in spital...lotul expirat....dar medicul ne-a zis ca-i ok, ca asta inseamna ca si-a facut totusi efectul. acuma nush, sa vedem ce mai zic si fetele. Chiar eram si eu curioasa si vroiam sa aduc in discutie subiectu asta.

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

alicredo,bea

da...ieri v-am zis,munca muuulta .... am pregatit extraordinat de multe,am fost am cumparat cadouri ptr cei mici,iar ei nu au venit nici mkr cu o bomboana ptr Mario sau un suc...mkr asa k vii intr-o casa noua(nu ne mai vazusem niciodata,il stiau dkt pe sot) sunt dezamagita sau mkr ptr asta mcia cv,orice,de 1 leu,nu scump nu k as avea pretentii,cre dk tine de bunul simt...so....zi varza
m-am descarcat

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei




Bine ca te-ai descarcat...ca nu merita sa-ti incarci nervii cu atitudinile lipsite de bun simt ale altora. Cunosc si eu specimene de astea...si culmea e ca ei o duc bine si-s fericiti...n-au nici o frustrare...ei sunt cei care aplica din plin principiul Alexutzei cu "bunul simt dauneaza grav confortului", ca noi doar ne dorim sa avem puterea sa-l aplicam.
la voi...

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Hai sa nu mai raspund pe citate ca e mai greu...ma incurc in pagini.

So:

MP...odihna placuta la buni!

ANA_G...lasa oamenii sa te considere ciudata si tu fa asa cum crezi tu ca-i bine. Nu cred ca ceilalti au opinii diferite din rautate, ci din nestiinta...asa ca sa fim toleranti cu ei, bineinteles atata vreme cat nu te afecteaza in mod direct.

RUXITA...eu am si scaunel din ala din lemn. L-am primit de la niste prieteni, de la copilasul lor. Doar scaunelul...masuta era pictata de pici si nu au mai indraznit sa mi-o dea. E fain si ala...merge si pentru varsta mai mare. E tapitat si acoperit cu husa de musama, usor de curatat...pare comod, numai ca nu mai are fucntii din alea de lasat spatarul pe spate, bla, bla...e doar pentru papa si joc. Iar mai tarziu, cu masuta, poate fi folosit pentru diverse...chiar cred ca e practic.
Si asta Douceur e fain...e mai cu schepsis na, dar e practic si asta. Are husa textila detasabila, se poate spala la masina...retsul functiilor ca la chico polly...reglaj pe inaltime, suport picioare reglabil, spatar reglabil pana aproape de pozitia orizontala, tava mare dubla detasabila, usor de curatat, ma rog...de astea...lu fii-mea ii place tare in el...acum incarc niste poze, sa vedem cat dureaza. transportul a costat 24 de lei, e in functie de zona...ti-l aduce la usa si platesti ramburs, cand iei coletul. poti sa-l desfaci inainte sa verifici...

Trimit mesajul asta sa nu-l pierd si mai citesc.

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citeam despre 'locusorul nostru'...

Intradevar nimic nu se compara cu acel 'acasa' care sa fie numai si numai al tau...noi am facut multe sacrificii pentru casa, dar nu-mi pare rau. N-am acceptat sa stam nici cu parintii, nici cu socrii. Am analizat mult variantele pe care le aveam...chirie, apartament in rate (cu ipoteca, pe 30 de ani) sau casa pe pamant, construita de noi de pe iarba verde, cu bani din banca, dar fara ipoteca si pe termen mai scurt. ne-am oprit la ultima varianta...mai ales ca eu am crescut la curte si asa eram invatata, iar sotul a crescut la bloc, intr-o cutie de chibrituri, cum zice el si visa la o casa...am achizitionat materialele pe rand, strictul necesar pentru a demara constructia...si apoi usor usor ne-am apucat de treaba. Multa munca, foarte multa...incepand de la planificare, autorizatii de constructie, necesarul de materiale, cauta oferte, cumpara, depoziteaza, cauta echipa de lucru si apoi constructia in sine.... foarte multa munca! Noi am avut norocul ca i-am avut pe ai mei...ei ne-au sustinut cu toate...incepand de la bani pana la munca in sine. Noi eram la servici amandoi si ei s-au ocupat de tot...noi doar dirijam. Chiar zicea tata cand veneam acasa...ia uite, au venit patronii. Ei erau saracii franti, murdari toti, cu mainile pline de bataturi...noi sprituiti colo de la birou. Munca fizica a fost a lor, iar stresul si nervii le-am impartit impreuna. Am fost si suntem norocosi din punctul asta de vedere...daca nu aveam sprijinul lor nu stiu cum ne-am fi descurcat. Deci, da...e un efort enorm. dar merita...

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Pe fuga si eu ca nu mai apuc:

Haircut - LA MULTI ANI! MULTA SANATATE SI TOT CE ITI DORESTI ALATURI DE FAMILIA TA!!

Xela, mamica de Andreea (aug 2007) si Cristi (ian 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

s-au incarcat pozele...

am pus o gramadaaaa...le-am pus pe webshots, ca nu blochez contul comun...

am pus si poze cu scaunelele si cu zgubi diversificata si cu catelusii mei (pe care ii ofer spre adoptie)...le-am pus la semnatura...enjoy

S-a trezit zgubi...am treaba de acum.
Ne auzim mai tarziu... si sa aveti o zi frumoasa...


Myky ai pm...scuze ca abia acum am vazut mesajul!



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ruxitacasa nu e a noastra, e a parintilor............asa ca............eu mai am o sora si nu se stie daca o apuca sau nu imparteala de "avere"./................dar ea nu a vrut sa stea acasa, ca nu ii place pamantul sa il lucreze.................ea e asisitenta............si cam cu asta se ocupa...........


ratusca
stii de ce?????????????????
ca mai aveam eu cand eram mai mica rude pe la oras stii?
ce stiam eu ce e aia oras............................


si cand mergeam acolo tot timpul ne uitamm la tv....tin minte ca mergeam la nasa mea la baia mare in vacanta de vara stateam cate 2 sapt.acolo boierie taica.nu tu vaci, nu tu pamant, nu tu curat nu tu mancare.,.abia asteptam mereu plangeam cand veneam acasa, ca aici incepea lucrul................serios...........


si de aia vroiam sa stau la OorasO cum ar veni, ca acolo nu era asa mult de lucru..........stii?
si tot ca imi pcea, mai aveam si eu nevoie de o pauza...............asa din cand in cand
si visam sa ma marit la oras si nu trebuiasca sa merg la sapa si sa lucru pamantul, sa dau l;a porci si la vaci si sa put m,ereu, ca si in buc oricat de curat fac tot e murdar., mai ales cand intra tati plin de gunoi sau de fan........................
ma rog e grele.........

posibilit sa stau singura nu prrea exista................
so.........asta este............


nu zic ca nu s-ar putea trai fara animale sau asa, dar degeaba le spun la astia ca nu ne trebuie si nu avem nevoie, ca ei tot una si buna o tin ca ba da trebuie................


de 10 ani tot merge vorba asta...............dar............odata ca nu le vindem ca trebuie sa faceti o scoala si ne prinde bine, ,dupa ce am terminat amandopua scoala, apoi trebuie pentru nunti.........
dupa ce s-au gatat nuntile trebuie pentru botez......acum nu stiu dupa ce mama soarelui ne-o mai trebui......................


in fine asta este......................

speram sa fie mai bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


le tot explic , de ce nu isi traiesc viata asa frumos si linistit, ca au muncit destul,..............si sa stea si ei ca tot omu sa se mai odihnesca si asa..........dar nu vor tata sa priceapa!!!!!!!!!!!!!!sub nici o forma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sper sa le vina mintea la cap!!!!!!!!!!!!

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_mario

MP asa este,bien zice alexutzzza un we frumos si voua la buni
haircut LMA si ptr ilinca
ruxita eu intial am vrut sa iau scaun de lemn,care ar fi din 2 piese...knd creste mai mare il 'desfaci' si ramane masuta si scaunel -normale- mi s-a parut fff ok,sui nu era scump,l-am vazut la AAfi,dar nu mai retin cat era.....intr tmp l-am primit pe asta de la bertoni cadou si am ramas cu el...aaa si al cora/real au oferte cu 100 lei scaun de masa k al meu...adik ok,zic eu
anag cozonac .... no comment dar sunt multe specii ca pers respectiva

akm doarme dupa ce a abaut 150 ml de suc din cana dintr-o jumate de para,o jumate de mar si o piersica

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei


Salutare tuturor.
E cel din oferat cu preturi hiper mici la pagina 2?
La 85,99?
Acolo nu are f multe detalii.
E bun?
Imi poti da tu mai multe detalii te rog?
Saru'mana.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Hello!
Am intrat ca sa va spun ca am pus pe contul comun cateva pozici noi (unele cu Sebi dupa ce a papat morcov) si un filmulet
Noi il asteptam pe tati sa iesim la plimbare, maine mergem la tara la aer curat si poate gasim si cate ceva folositor pt difersificare prin gradina , asa ca va urez la toate un we placut in continuare!




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 2 kg... si apoi inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui evyme

Hello!
Am intrat ca sa va spun ca am pus pe contul comun cateva pozici noi (unele cu Sebi dupa ce a papat morcov) si un filmulet
Noi il asteptam pe tati sa iesim la plimbare, maine mergem la tara la aer curat si poate gasim si cate ceva folositor pt difersificare prin gradina , asa ca va urez la toate un we placut in continuare!




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 2 kg... si apoi inca 3, daca se poate


Ce tare e!!! M-am amuzat cu filmuletul...



Poze

Mergi la inceput