Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

cris m, daca mai esti prin preajma...................tu cum ai bagat la congelat legume?
in plastic special?
adik pungi speciale?
si le-ai curatat??????????mersi

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Eu am bagat la congelato in pungi speciale .. le-a cumparat mama de la Carefour ... sunt pungute cu fermoar pe care pot sa scrii ce ai pus in ele ... mai mici si mai mari (2 modele) 100 de pungute ... 10 ron

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi



mersiiiiiiiiiiii

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

cris m, daca mai esti prin preajma...................tu cum ai bagat la congelat legume?
in plastic special?
adik pungi speciale?
si le-ai curatat??????????mersi

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Eu am bagat la congelato in pungi speciale .. le-a cumparat mama de la Carefour ... sunt pungute cu fermoar pe care pot sa scrii ce ai pus in ele ... mai mici si mai mari (2 modele) 100 de pungute ... 10 ron

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi



mersiiiiiiiiiiii

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Cu placere!!!

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

cristies
mersi mult ............sper si eu sa vina dar mai repede de marti nu il lasa, eu sper sa nu il mai tina dupa................

si normal ca ma strofoc sa ii dau ce e mai bun si sa ii fac tot ce imi sta inputinta sa ii ofer tot ce am eu mai bun............

nu de aia l-am asteptat eu 3 ani de izle, si m-am rugat 3 ani la dumnezeu sa imi dea o minune in viata mea(fapt care s-a si intamplat si a fost o minune, ca nu toata lumea ramane gravi cu o trompa infundata cu ovare polichistice si ciciluri de 35-40 de zile, pe deasupra si anovulatorii..............)si de asta tin sa ii multumesc zilnic penrtu minunea Ivan pe care a dat-o in viata noastra si il iubim mai mult decat pe noi si ne strofocam sa aiba tot ce trebuie sa aiba un copil de varsta lui...............

nu stiu cum sa iti explic ce mult inseamna el pentru mine, pentru noi,..............e lumina ochilor mei..............sensul vietii mele,....pentru el si pentru ei traiesc in lumea asta, si acum de cand este el, eu contez prea putin, adik nu mai am prioritati...acum el e principalul........si el contreaza cel mai cel mai mult....
si e foaerte important cum creste foarte important primul an din viata lui..............pentru ca sanantate organsimului e foparte pretioasa.....................si daca nu stim ce si cum......nu vreau nsa ii fac nici rau, doamne ferste...........
vreau sa fie fericit si vreau sa se simta iubit......
nu vreau sa il rasfat...doamne fereste, mereu am zis ca nu o sa imi rasfat copilul, desi am tot citit despre acest lucru, si cica ei nu stiu ce inseamna asta numai pe la vreo 3 ani, apoi nu stiu................om trai si om vedea.............


si mare multumire pentru net...........a dat domnu sa se bage si la noi si imediat am zis ca si eu vreau, atunci amm inceput cercetarile ginecologice si foarte mult am puricat netul si pot sa ma fac ginecolog............dar acum vreau pediatru, nu gine./......
si slava domnului ca am gasit DC-ul, ce m-a ajutat foarte mult, si inca foarte multe informatii de aici m-au ajutat enorm.................................


asa ca multumesc noii tehnologii ca exista asa ceva, si chiar si aici in capat de tar, unde nici pasarea nu stie pe unde umbla.,..............si departe de omenire...........am si eu o sursa de info pretios care sa ma ajute sa crec un copil sanatos..sper................


ceea ce m-a mai ajutat si mi-a deschis okii a fost 5 ani de facultate la brasov.......o experienta de viata care nu o voi uita niciodata......................ma rog....am si eu multa experienta in ceea ce priveste viata asta a noastra, si viata de cuplu si multe altele........................si ma bucur pentru asta ca ma ajuta mult sa depasesc multe multe obstacole care se ivesc pe drumul vietii noastre..................



ooooooffffffffffffffff ca m-am intins
si tre sa merg sa fac papa..........................



nu stiu cat am fost de coerenta sau de clara...............dar sper sa intelegi ce am vrut sa zic....................



revin..........

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Bea brrr mi s-a zbarlit piele cand am citit ce ai zis tu acolo

Miiii de felicitari mamico!!!!!!!

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Buna ziua si de la noi.de aprecieri .Noi am reusit sa trecem cu bine pestea noapte nu a facut febra de la vaccinel.Acum 15 min ne-a sosit si scaunelul de masa.Asa cum am mai spus fiind la etajul 4 la mine e f cald si eu dorm cu geamuldeschis si al acmera si la sufragerie noaptea,le las pe oscilo si o verif mereu
daca e transpirata o sterg pe cap si o schimb daca avd ca ii e rece o invelesc mai bine dar mereu la picioruse e invelita noaptea.Bea sa se refaca cat mai repede sotul tau.M-a impresionat si pe mine ceea ce ai povestit tu.Eu am trait doar cu mama ai mei au divortat cand aveam 1 an,a incercat mama sa se mai inpace cu tata de vreo 2 ori dar nu a avut cu cine.Mi-au lipsist f multe ca na incerca saraca pe cat posibil sa-mi asigure strictul necesar iar al meu sot a ramasa fara mama de la varsta de 7 ani deci noi ne-am promis inca din adolescenta ca vom incerca pe cat posibil sa oferim copiilor nostrii cat mai mult, de aceea incerc sa-i ofer Alexandrei cat de multa dragoste pot ca sa compensez si lipsa sotului pt ca asta e situatia ,in tara noastra nu ar castiga banii din afara ca sa-i putem oferi ceva bun si frumos.Acum 8 ani tot cu banii castigati in afara am reusit sa ne luam ap si apoi usor,usor sa ne luam cam ce ne-a trebuit.Important e sa fim sanatosii cu ttotii ca restu usor,usor o scoatem la capat .Am si eu o curiozitate de la varsta asta ii pot iesi alunite?ca are ceva pe gat ca un punctulet asa si la inceput am crezut ca are ecva si am incercat la baie sa spal dar nu se ia.hai ca m-am lungit..Merg sa mai admir ceva pufii.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Buna ziua si de la noi.de aprecieri .Noi am reusit sa trecem cu bine pestea noapte nu a facut febra de la vaccinel.Acum 15 min ne-a sosit si scaunelul de masa.Asa cum am mai spus fiind la etajul 4 la mine e f cald si eu dorm cu geamuldeschis si al acmera si la sufragerie noaptea,le las pe oscilo si o verif mereu
daca e transpirata o sterg pe cap si o schimb daca avd ca ii e rece o invelesc mai bine dar mereu la picioruse e invelita noaptea.Bea sa se refaca cat mai repede sotul tau.M-a impresionat si pe mine ceea ce ai povestit tu.Eu am trait doar cu mama ai mei au divortat cand aveam 1 an,a incercat mama sa se mai inpace cu tata de vreo 2 ori dar nu a avut cu cine.Mi-au lipsist f multe ca na incerca saraca pe cat posibil sa-mi asigure strictul necesar iar al meu sot a ramasa fara mama de la varsta de 7 ani deci noi ne-am promis inca din adolescenta ca vom incerca pe cat posibil sa oferim copiilor nostrii cat mai mult, de aceea incerc sa-i ofer Alexandrei cat de multa dragoste pot ca sa compensez si lipsa sotului pt ca asta e situatia ,in tara noastra nu ar castiga banii din afara ca sa-i putem oferi ceva bun si frumos.Acum 8 ani tot cu banii castigati in afara am reusit sa ne luam ap si apoi usor,usor sa ne luam cam ce ne-a trebuit.Important e sa fim sanatosii cu ttotii ca restu usor,usor o scoatem la capat .Am si eu o curiozitate de la varsta asta ii pot iesi alunite?ca are ceva pe gat ca un punctulet asa si la inceput am crezut ca are ecva si am incercat la baie sa spal dar nu se ia.hai ca m-am lungit..Merg sa mai admir ceva pufii.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine










ma bucur ca nu a fc alexandra febra..............
ce frumos doarme ea pe burtica..................

am tot uitat sa iti zic, am bagat adresa ta, dar imi zice pe mess ca e invalida...........de ce oare??????????????????????



sa folositi sanatoase scaunul de masa...tot de la mykids l-ai luat????????douceur sau chicco?
baga si tu o poza sa il vedem.................:)

si cat te-a costat trasp?
l-au trimis cu faccourier sau posta?


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_fota spune:

Bea nu stiu dc iti spune ca e invalida da-mi un PM cu id tau sa te bag eu.Deci scaunu a costa 292 si cu tot cu transport ma ajuns la 315,poze nu pot pune inca pt ca trebuie montat si pt mom nu am inca nevoie de el asa ca.....mai incolo si este doucer,parca a pus ayanna linku pe forum.

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Salutare, si noi pe aici...
Mi-am adormit baietii si eu forumesc, deh!

Cred ca il musc de nas pe fi-miu! Iar nu a vrut sa pape fructele dimineata si au ajuns in biberon de unde sa zic ca a papt ceva-ceva... si bonus nu a vrut nici legumele de la pranz, a mancat cu urlete 100 ml si gata, dupa LP pana a adormit.. nu stiu ce e cu el, imi manca tare bine, o fi de la caldura?

Bea, impresionant ce ai avut de invins ca sa devii mamica, tot respectul! Dar nu pricep in veci de ce ai visa la un apartament cand ai casa pe pamant, indiferent cum arata ea... crede-ma casa pe pamant bate "cutia suspendata" la fund!!!

Acum, sa-mi expun si eu teoriile referitor la scaunul de masa: nu prea inteleg de ce trebuie sa aiba atat de multe facilitati: 5 tavite, reglare pe verticala, pe orizontala etc... la ce folosesc? Eu nu m-am gandit niciodata ca il voi lasa pe Andrei sa doarma in scaunul de masa, chiar daca adoarme in timp ce mananca... sa dormi in bucatarie intr-un scaun lasat pe spate nu mi se pare de dorit, mai bine la el in patut, nu? Si culisatul pe verticala la ce foloseste? acum ii dau in scoica si nu simt nevoia sa ridic/las jos scoica, de ce as avea nevoie mai tarziu? si cand o fi sa manance cu noi la masa, oricum tot pe tavita lui va manca, doar ca va fi asezat scaunul langa masa... deci de ce conteaza???

Sincer, ma gandesc ca sunt niste chestii pe care nu le pricep pt ca sunt "first time mom", nu realizez acum ca voi avea nevoie in viitor de toate aceste facilitati, deci lamuriti-ma va rog!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 3 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

salutare...

ce mai faceti gagici...va bucurati de week-end???

Ia sa merg si eu sa citesc sa vad ce noutati mai sunt...zgubilici doarme, asa ca sper sa apuc sa citesc una-alta.

Azi ne-am diversificat cu compot de mere din borcanel+piersica+o masura de orez simplu...a fost un succes....asa ca acum doarme satisfacuta.

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Si eu bufnita!!!!!
Imi cer mii de scuze, Cristies ca am disparut ca magarul in ceata azi iti multumesc de raspuns!!!Cred ca o sa raman la chicco pana la urma, am facut o greseala cand am luat carutul, sper sa nu gresesc si acum.

Alexuzzza, multumesc de sfat, o sa-l folosesc!Cum stati cu pregatirile?Sau ai scris si n-am citit...sper sa recuperez tot zilele astea!

Oani de-aia ne place noua de Lucas, ca e baiat cumintel, frumusel si papacios e un scump, bravo, mami!

A fost tare dragut azi la intalnire, mai ales ca Maia a fost in toane bune. Cristi a fost un pic amarat, speram ca acum e bine( Xela), Irinuca atenta la tot ce misca si cumintica tare, Andrei zambaret tot Dar cald, nenica....

Al3csa, incerc sa-ti trimit PM cu nr de tel de la indemnizatii sa suni sa lamuresti problema. Ma bucur ca ati reusit sa stabiliti ca sunteti vecine(cu Ruxita, of course)

Eu acum am terminat de ornat tortul, nu-i cine stie ce, dar e greu sa improvizezi dulciuri bune fara laptic.
Maine e petrecere mare...o serbam pe Ilinca(marti e Sf Ilie si Ilinca e de acolo) si eu implinesc venerabila varsta de 26 de ani, asa ca va poftesc cu drag la un tort cu ciocolata si visine, la un pahar de sampanie si o muzica frumoasa


Cafeluta o las pe dimineata, cine s-o trezi prima, sa fie proaspata!

Fug la somn ca-s rupta si maine-i zi lunga!

P.S. Nici un pufulet nascut pe 17...acum am observat



de Maia Ilinca (29.01.10)


La multi ani, Harnicutz!!!!! ce tinerica esti!!! Ai toata viata inainte! sa te bucuri de viata, sa ai impliniri, liniste sufleteasca si sa ai parte de tot ceea ce-ti este drag!

Si Ilinca sa fie sanatoasa, sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii!

Daria

Mergi la inceput