Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

cris.m suntem bine!multumim de intrebare

bea multa sanatate familiei.sper ca deja dormi,nu?

parfumuri...tabu de 1 an incoace

am papat cartof cu mare pofta...e cartofor si asta micu. i-am dat deja 2 zile...ii mai dau inca 2?

ma ingrijoreaza o roseata in zona unde a fost facut BCG-ul.se simte un nodul. e ok?

noapte buna dragele mele! sa visati cu ingerasi!

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:


neataaa
for all
un week frumos sa aveti

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Aaaa de aia e asa de liniste ca e ziua intalnielii . As fi vrut si eu dar sunt sg acasa si nu am cum sa ajung pana acolo . Eu cel mai usor as ajunge in Carol .. Iar pe aici nici vb de Carol

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

si ptr mine carol sau tineretului e cel mai ok

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

V-am ramas datoare cu povestea inceperii diversificarii la noi: a fost ok ieri, Irina s-a strambat nitel, dar nu neaparat pentru ca nu-i placea gustul, ci pentru ca era ceva nou pentru ea. Azi a fost ceva mai bine, poate si pentru ca am facut amestecul de orez cu lapte ceva mai consistent (cand spun orez, ma refer la cel instant pt bebei, iar cand spun lapte, ma refer la LP). Acum astept cu interes ziua cantaririi, poate-poate.

miremia, poate reusim sa ne vedem si noi pana la urma, iti sunt datoare niste banuti, n-am renuntat la biberonul TT.

haircut, de unde ai luat tetina mai mare pt bibe TT? Aia prin care trec si cerealele.
plateea? happyella? Tanaion? alexia? Ce mai faceti?


de Isabela si Irina (01.02.2010)

da...si pe mine ma intereseaza,ii dau momentan din bibe nuk,prin tetina de la ala trec
sa-i fie de bine cerealele si bafat la diversificare

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Buna seara fetelor!

Am ajuns si noi de ceva vreme acasa. Am luat pachetul de la posta plin cu chestiute de la TT. Acum sterilizez suzete si canuta. Restul le-am pus "bine" pt cand incepem diversificarea.
Nikole eu bibe il mai am daca il mai vrei. Tetine pt cereale noi le-am luat de pe ebay. In cazul in care nu gasesti in Ro la un pret decent, sa-mi spui ca iti fac eu rost.

Al3csa eu stiu ca tot ce tine de indemnizatii, alocatii se rezolva pe str. Hambarului. Din pacate nu mai am fluturasul cu nr de telefon, poate gasesti pe net un nr valabil. De ce va intrebati cat este alocatia? Nu stiti cat din suma primita este alocatia restanta sau cum?

Alexutza ne intalnim si cu tati de Yannis ,cum sa nu. Poate ne vedem maine seara pe la rond. Delfi este bine, ma uimeste cu lucrurile pe care le invata de la o zi la alta, rade in hohote iar eu ma topesc de dragul ei, a inceput sa ma mangaie . Ma tot intreb care erau bucuriile mele inainte de ea. Am vazut ca erati cat pe ce sa picati in butoi. Nu e loc pt voi acolo!
Am si eu momente cand simt ca nu mai rezist, cand ea e maraita, eu obosita, n-am niciun ajutor si ma enervez maxim, cateodata imi vars nervii pe cine imi iese in cale, mai si plang dar imi trece repede. Mi-am promis sa nu ma mai enervez, cel putin nu in preajma ei pt ca am vazut ca o afecteaza.

Vorbeati despre parfumuri....eu mor dupa Bvlgari Blv. Momentan am vreo 5...Kenzo ala cu sticla cu mac, un J-lo, Allure-Channel, Voile de Jasmin-Bvlgari si Story-Beckam (habar n-am cum miroase, l-am primit) + sticlute mici de Lancome. Sa va zic ce idee mi-a venit mie, deoarece mereu poftesc la parfumurile altora si de ale mele sunt plictisita. Le-am propus membriilor de sex feminin din familie sa schimbam parfumuri intre noi.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

alicredo,bea

da...ieri v-am zis,munca muuulta .... am pregatit extraordinat de multe,am fost am cumparat cadouri ptr cei mici,iar ei nu au venit nici mkr cu o bomboana ptr Mario sau un suc...mkr asa k vii intr-o casa noua(nu ne mai vazusem niciodata,il stiau dkt pe sot) sunt dezamagita sau mkr ptr asta mcia cv,orice,de 1 leu,nu scump nu k as avea pretentii,cre dk tine de bunul simt...so....zi varza
m-am descarcat

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele,multu de cofee haircut si cris m

haircut sa fi sanatoasa si fericita alaturi de sotul tau si maia
pt maia ilincutza

bea kinder=copii in germ ai fost in verva azi noapte! felicitari!

cris m nesimtiti sunt ,din pacate,pe toate gardurile...aplica si tu "cujetarea" alexutzzei[mie imi place la nebunie ]: bunul simt dauneaza grav confortului!

va pup pe toate,un we super sa avem!
noi mergem la buni azi,sa vad cum apuc sa intru de acolo[are buni net ]

apropo de viteza lui luc...asa mananca alex carnea cu legume,supa si cereale ...la fructe ne mai strambam un pic,dar dupa pranz as putea sa nu-i spal bavetzica

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata!!!

sunt datoare cu un raspuns: cristies, alaptez in continuare, as fi vrut sa fie explusiv pe LM pana la 6 luni, dar am inceput cu diversificatu cu o luna mai devreme, am zis ca nu-i bai, ia/lua f putin in greutate.......mesele alea de care ziceam sunt extra pe langa alaptatul la cerere, cat/cum/cand vrea el.

bea, ne bucuram ca esti mai linistita. stai linistita, mai putin de 600 de lei nu o sa iei, ala e plafonul minim.

ruxita, chiar citeam pe undeva ca degetul e recomandat pentru inceput, ca nu e departe de textura sanului si asta mic ar accepta mai usor ce primeste pe degetul mamei decat dintr-o lingurita

mor de cald in continuare........

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

apropo de diversificat, acu vreo 2 saptamani a stat la mine o verisoare, vreo 2 zile.....si aveam cozonac, facut de mama. si cum mancam noi asa, intre 2 vorbe, cu asta mic pe langa noi, vad ca ma intreaba de ce nu-i dau si lui.......!!!!!!!! pai nu e bun pt el....pai de ce sa nu fie bun?....si incep eu sa-i explic.....ca asa si pe dincolo....si ca dupa ani se intreaba parintii de ce nu se simte bine copilu, ca doar i-am dat ce era mai bun........nu stiu daca m-a inteles sau in continuare ma considera ciudata ca nu dau cozonac la copil de 5 luni.

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

vreau sa planific de pe acum scaunul pentru bebe (care zice sotul nu e necesar acum ca nu poate sta inca in fundulet, ca il vom achizitiona peste o luna doua)... m-am uitat la scoruri, m-au lasat masca (600-700-1000), pe de alta parte va aud pe voi cu "sunt super multumita, am dat pe el 250 de lei" de unde le gasiti asa ieftin? un hint-un pont ca la girafe ca ati tot discutat dar daca nu ma interesa subiectul pe moment, treceam glisant pe langa...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)







Ruxita, uite, eu tocmai mi-am achizitionat un scaun de pe mykids(punct)ro...Douceur. Am vrut sa-ti dau link, dar nu ma lasa...am dat pe el 290 de lei si sunt foarte multumita...are aceleasi caracteristici ca la chico polly, care nou ustura la buzunar...cel putin in cazul meu asa era....si avand de ales intre un chico second si asta nou, sunt convinsa ca am facut alegerea buna.

Daria


prietena mea are un scaun de bebe de lemn (tot acolo pe site-ul recomandat de tine la 142 lei)... e multi- si chestia asta ne surade... ea spune ca spre deosebire de alte scaune ale prietenelor ei (si ea are multe nu ca mine) al ei inca tine (fetita are acum 4 ani) si foloseste scaunul si pentru servit masa si pentru activitati in camera de zi, desen, modelaj, s.a. Stie cineva cum e cu scaunul de lemn pentru beb? o fi comod? presupun ca de la o varsta ceva mai inaintata (9-10 luni)...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput