Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Recuperez............................



Foarte misto kinder.........m-am amuzat de numa MP, asa cum ti se zice pe aici...............foarte faina expresie..............o sa o mai folosesc................



oanimultum de parere de doctori si ma bucur ca ai invatat ceva de la noi......cum are veni....de la noi...........foarte bine, au de castigat o gramada de mamici............bravo tie si lor............

ziceai de lamaie 2 pic.............ce sa iti povestesc ca(,)cumnata mea da la fata de 2 luni ci vreo 2 sapt portocala, suc de portocala, ca asa i-a zis medicul de fam cand au fc vaccinul de 2 luni...........
am zis ca e nebuna dar nu asculta si ii da si banana, pe langa laptele de vaca ce il papa ea..............NO COMMENT>>>>>>>>>>


ayannada....noi toti parem normali......dar cine stie ce se ascunde.......................recunosc mai innebunesc si eu, dar cumva ceva ma trezeste la REALITATE si inca sunt bine, sper sa nu o iau razna si sa ma ajute dumnezeu sa judec cu mintea limpede...................


alexxutza mai au ei zile si zile.............
asa este...ivan mereu se trezeste de cand s-a nascut noaptea sa pape si m-am obisnuit deja.,...........asta este..nu am ce face...............
maia re si zile cand asa cum ziceti voi cand ma inderpt spre usa.........urla.......................
dar isi revine
sper sa isi revina si yannis....si deja si-a revenit....sper.................si sa vina invitatiile.............
pup pe voi.............sa nu fii supiiiiii


[redlorex cam tarziu...eu stiu ca ceaiul de patrunjel e bun pt cistitia...........de stat in el.....nu de baut.......eu il foloseam cand aveam prbl la fifi, dar NU E INDICAT IN SARCINA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pup bobitza maraita............


ruxita[/red] nu facem provizii sapttamananale ca nu avem de unde........numai la tikete de masa, cand primeste sotul si la salar si avans........in caz de nevoie...........

m-ai facut sa rad.nu ne abatem in primul rand de la apramil..........care ne costa nu stiu cat /luna.cel putin 200 ron.cel putin, apoi pampersi...serv umede,...uscate...apa plata......pudra......betisoare......bla bla bla.apoi detegent cand e musai si se gata.......lenor...zahar, orez.ulei.....samd de ale gurii....si cam atat...............ce e super necesar.......


facem normal previziuni.........se termina RCA-ul......se termina verificarea........trebuie benzina..trebuie roti..trebuie saltea la ivan.ceea ce aman de cand s-a nascut...ca nu am la el una sa imi placa.........aaaa..facem terasa...vrem sa facem baia de jos..........ne trebuie aia ailalta.......aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu





redus cheluieli nu prea avem cum...........am zis ca luam ce e fffffffff necesar deci nu ai cum sa reduci decat sa intram in grva foamei................


renunt????????????la multeeeeeeeee.......................
am renuntat la parfumuri..la astea de farduri.......nu am nimic decat ce am avut inaunte sa raman gravi...renunt sa imi reinnoiesc garderoba...........renuntam la multe pentru kinderu' nostru.........

cam attat..................




Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

se vede ca-s somnoroasa...si nu ma lasa sa editez..............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Si cum trebuia ca sa incepem cu asta :



KITI implineste 7 lunite azi

[





Si desigur ca
LML
tuturor piticilor-voinicei si voinicute


Alexandru de Dinami (mamica a 3 puiuti draguti)
Mara Letizia de Yasmine
Bucura Nicolia de Geo76
Vladimir Tudor de Iulenca







Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) poveste: nasterea piticului


AMR 8 pan'la nunta



multumim de tratatie!!1
la multe lunite!!!!!!!!!!!!

subscriu la multe lunite si celorlalti pufi frumiiiii....!!!!!!!!!!!!



Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

se vede ca-s somnoroasa...si nu ma lasa sa editez..............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Lasa-l, ca se intelege oricum...si editezi maine.

Ma gandeam la cumnata ta...nu e singura care face asa, sunt atatea mamici care fac acelesi lucru si au convingerea ca fac bine ce fac. Numai ca ele saracele nu gresesc din rautate, ci din nestiinta, probabil...Daca are cine le sfatui bine, daca nu...copilasii aia or sa creasca si asa. Mai grav e cu acele mamici care desi primesc sfaturi, o fac ele pe-a desteptele si se considera atotstiutoare si refuza orice sugestie si fac tot cum le taie capul.
Dar si in acel caz, la urma urmei, e o decizie care le apartine. Trist, dar adevarat.

Hai sa mergem si noi la somnic ca suntem singurele bufnite pe aici...
Pup Ivanusul...

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

am vz ca ati pove de banane...........eu am mancat ieri si se uita ivan la mine de imi era asa mila de el si i-am dat sa guste........ruxita......cu degetulllllll.i-am dat mama ce a mai papat flacaul meu la banana..............acu nu stiu e voie nu e voie, nu i-am mai dat azi dar ii place la nebunie, cred ca daca i-o dadeam toata o facea praf............................


cris m ma bucur ca papa bine alexandra...........



lucia mersi de gladiole, la mine inca nu se facura.................
pt dinti RABDACOL si tot ce vrea sa muste..........

ioana ti-ai revenit?????????
ma bucur ca nu a plans pitica la vaccin..........


aoleui da'pai la mine de unde doamne iarta-ma taie..............din 6 mil????????????????????????????




Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

se vede ca-s somnoroasa...si nu ma lasa sa editez..............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...




Lasa-l, ca se intelege oricum...si editezi maine.

Ma gandeam la cumnata ta...nu e singura care face asa, sunt atatea mamici care fac acelesi lucru si au convingerea ca fac bine ce fac. Numai ca ele saracele nu gresesc din rautate, ci din nestiinta, probabil...Daca are cine le sfatui bine, daca nu...copilasii aia or sa creasca si asa. Mai grav e cu acele mamici care desi primesc sfaturi, o fac ele pe-a desteptele si se considera atotstiutoare si refuza orice sugestie si fac tot cum le taie capul.
Dar si in acel caz, la urma urmei, e o decizie care le apartine. Trist, dar adevarat.

Hai sa mergem si noi la somnic ca suntem singurele bufnite pe aici...
Pup Ivanusul...

Daria








pai, da.......ca de mine zic ca eu exagerez cu cresterea lui Ivan, si ca ce internet ca acolo se aduna toti prostii......ins ca sunt si eu unul dintre ei.....nu????????????????????

pai stiu sigur ca nu am facut copil sa ma imbogatesc.......

domane doamne.......................

ce sa le faci????????????

asta e
cum zici tu
trist dar adevarart


a fost musai sa recuperez, ca altfel n u pot numai acum.....

a dormit ivan de la 6 pana la 9 acum seara si nu am mai vrut somn decat la 12.........si am baut azi un pic de cola si nu mi-e prea somn...............m trecut de pragul somnirici...............





vad CA LIPSESC FOARTE MULTE MAMICI DE PUFULETI.....SPER CA NU ATI INTRAT in butoi.............




Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Si eu bufnita!!!!!
Imi cer mii de scuze, Cristies ca am disparut ca magarul in ceata azi iti multumesc de raspuns!!!Cred ca o sa raman la chicco pana la urma, am facut o greseala cand am luat carutul, sper sa nu gresesc si acum.

Alexuzzza, multumesc de sfat, o sa-l folosesc!Cum stati cu pregatirile?Sau ai scris si n-am citit...sper sa recuperez tot zilele astea!

Oani de-aia ne place noua de Lucas, ca e baiat cumintel, frumusel si papacios e un scump, bravo, mami!

A fost tare dragut azi la intalnire, mai ales ca Maia a fost in toane bune. Cristi a fost un pic amarat, speram ca acum e bine( Xela), Irinuca atenta la tot ce misca si cumintica tare, Andrei zambaret tot Dar cald, nenica....

Al3csa, incerc sa-ti trimit PM cu nr de tel de la indemnizatii sa suni sa lamuresti problema. Ma bucur ca ati reusit sa stabiliti ca sunteti vecine(cu Ruxita, of course)

Eu acum am terminat de ornat tortul, nu-i cine stie ce, dar e greu sa improvizezi dulciuri bune fara laptic.
Maine e petrecere mare...o serbam pe Ilinca(marti e Sf Ilie si Ilinca e de acolo) si eu implinesc venerabila varsta de 26 de ani, asa ca va poftesc cu drag la un tort cu ciocolata si visine, la un pahar de sampanie si o muzica frumoasa


Cafeluta o las pe dimineata, cine s-o trezi prima, sa fie proaspata!

Fug la somn ca-s rupta si maine-i zi lunga!

P.S. Nici un pufulet nascut pe 17...acum am observat



de Maia Ilinca (29.01.10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

boooooooooooooooonnnn
si acum sa zic de noi


multumim de urarile de sanante la adresa sotului..
el zice ca e mai bine, dar nu stiu...............

chestia e ca ne lipseste mult....si lui ii lipsim mult...........in seara assta mi-a trim un mesaj......ca "imi lipsiti foarte mult...si va iubesc mult de tot.........."hmmmm imi venea sa plang...desi cand vad patul gol in fiecare seara imi vine sa plang................


e asa rau fara el..............doamne
si se vede ca nu mai am ajutor..ca numai cu Ivan is toata ziua si cu toate cele....deci tot primeam unajutor din partea lui..............


of offffffffffffffffff
pana marti mai e mult......................




azi i-am fiert la Ivan supica si i-am blenduit morcov, patrunjel, cartof si pastaie..............a papat tot intr-o veselie, desi nu i-am fc mult..........si apoi 1570 ml lapte............apoi a cazut lat si a dormit pana la 9................apoi a papat cereale................si la 10 a papat iar 160 ml lapte si nu stiu pana cand o sa doarma.................




vedem noi...........


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

cum se zice haircut?
sa traiasca ilinca si sa traiesti si tu./...............
26 de ani???wow ce tanara esti............................

La multi ani!
sa fii fericita alaturi de familia ta..........si sa ai parte de tot ce e mai bun pe lume!!!!!!!!!!!

ma bucur ca a fost bine la intalneala!!!!!!!!!!!!!!!!!





mersi de coofeeeeeeee bem dimineata ca acu nu ne mai trebuie, ca nu mai dormim.........


Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ce ma face cu nervii.....nu reusesc sa vad film cu lucas......si-s tare curioasaca vorbiti atata de ce repede papa..hm.....tre sa vad daca il intrece pe ivan......ca azi mi-a facut praf 6 lunguri de cereale din 10 imbucaturi..poate reusesc sa pun film..dar nu prea cred ca foarte prost merge netul....................


mno bun
noapte buna
ca iar vorbesc aici de umplu un cap intreg...........

se vede ca nu am sot acasa...........
acu ma duc sa ii trimit sms sa ii spun ca am reusit sa recuperez capitolele pierdute la pufuleti...............:)


va pup noapte buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sa aveti un weekend de milioane.aoleu...m-am molipsit de la fm..........




Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput