Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

alec3a, suntem "vecine", eu stau in zona pietei Rahova... ce bine! poate ne vedem in zona, la o cofetarie (Virnuti?)

cristies, ce categorii de cheltuieli bugetare ai stabilit atunci in 2006? my thing, our thing... interesant - eu le-am gandit clasic - alimentare, bebe, carti-muzica-concerte, casnice, vicii (la care treceam toate porcariile sotului, cafele, tigari, pepsi)... cum le centralizai? eu inregistrez intr-un jurnal toate cheltuielile dintr-o zi, apoi sper la sfarsit de saptamana sa le centralizez cat de cat pe caprarii, dar trebuie gandite, definite - caprariile si sub-caprariile ca de ex. ma intereseaza la alimente am fructe/legume, paste fainoase... s.a. si cand am toata situatia sa pot lua decizii de genul - prea multe produse de genul x, de redus cu 15 %... sau de redus la jumatate viciile (cearta cu sotul ce consider eu viciu, de parca eu n-am vicii)... samd.

te intreb pentru ca te stiu organizata - tu ziceai ca ai un jurnal in care inregistrezi tot ce ii dau lui Alex cu comentariile de rigoare, ce i-a placut, ce nu?

oani, portughezul mancacios! eu cred ca ii stimulezi pofta de mancare cu muzicile de fundal (foarte energice) - faceti auditii speciale pentur bebe sau e ceea ce asculti tu la radio de obicei?
Ce fel de lingurica e aia? noua nu ne plac linguritele, dar nu zic ca le-am incercat pe toate...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

vreau sa planific de pe acum scaunul pentru bebe (care zice sotul nu e necesar acum ca nu poate sta inca in fundulet, ca il vom achizitiona peste o luna doua)... m-am uitat la scoruri, m-au lasat masca (600-700-1000), pe de alta parte va aud pe voi cu "sunt super multumita, am dat pe el 250 de lei" de unde le gasiti asa ieftin? un hint-un pont ca la girafe ca ati tot discutat dar daca nu ma interesa subiectul pe moment, treceam glisant pe langa...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Seara buna...

M-am uitat la filmuletul cu Lucas de Oani si am ramas ca la dentist...

Pai, crek fii-mea o sa pape asa frumos si elegant pe la 2 ani asa. De cata vreme e diversificat? Ca papa asa bine si frumos de zici ca a papat tzitzi cu lingurita , zau asa.

.....

Ma duc sa mai citesc din urma...intrasem sa spun asta ca prea m-a uimit.



Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

vreau sa planific de pe acum scaunul pentru bebe (care zice sotul nu e necesar acum ca nu poate sta inca in fundulet, ca il vom achizitiona peste o luna doua)... m-am uitat la scoruri, m-au lasat masca (600-700-1000), pe de alta parte va aud pe voi cu "sunt super multumita, am dat pe el 250 de lei" de unde le gasiti asa ieftin? un hint-un pont ca la girafe ca ati tot discutat dar daca nu ma interesa subiectul pe moment, treceam glisant pe langa...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)







Ruxita, uite, eu tocmai mi-am achizitionat un scaun de pe mykids(punct)ro...Douceur. Am vrut sa-ti dau link, dar nu ma lasa...am dat pe el 290 de lei si sunt foarte multumita...are aceleasi caracteristici ca la chico polly, care nou ustura la buzunar...cel putin in cazul meu asa era....si avand de ales intre un chico second si asta nou, sunt convinsa ca am facut alegerea buna.

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies multumim!
Trebuie sa fac o rectificare... feederul este de la Nuby nu de la TT. Ai putea sa-l incerci cu Garga daca zici ca prefera fructele bucati nu piure. Poti sa ii pui bucati de fructe sau legume reci si sa-l foloseasca ca pe un teether. Iar pt fructe mai sanatoase poti incerca pietele volante de care ne-a reamintit Lorex. Este una pe Bd. Unirii pe care o mai vizitam anul trecut si aveau mereu mere.

Mara mi-a refuzat mandrete de suzeta de la TT. Si-mi facusem atatea sperante.....e adevarat ca imi puneam problema daca ies cu ea pe strada (arata ciudat, parca se vede in guritza fetitei) dar na.....poate incercam si alt model.



_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Scuze ca intervin... incearca sa o fierbi un pic mai mult pt ca sa para "folosita" si poate ai sa ai mai multe sanse sa o accepte. Sfat auzit de la alte mamici dar, netestat inca de mine...


Martisorul meu drag, Irina Paula (8.03.2010), mami te iubeste!

My age



Multumesc, o sa incerc si asa!
Ea a vrut pana cum doar suzete cu forma de lacrima iar asta are forma aia de lacrima taiata pe care nu a acceptat-o pana acum. Sper sa-mi iasa, multumesc inca o data!

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

alec3a, suntem "vecine", eu stau in zona pietei Rahova... ce bine! poate ne vedem in zona, la o cofetarie (Virnuti?)

cristies, ce categorii de cheltuieli bugetare ai stabilit atunci in 2006? my thing, our thing... interesant - eu le-am gandit clasic - alimentare, bebe, carti-muzica-concerte, casnice, vicii (la care treceam toate porcariile sotului, cafele, tigari, pepsi)... cum le centralizai? eu inregistrez intr-un jurnal toate cheltuielile dintr-o zi, apoi sper la sfarsit de saptamana sa le centralizez cat de cat pe caprarii, dar trebuie gandite, definite - caprariile si sub-caprariile ca de ex. ma intereseaza la alimente am fructe/legume, paste fainoase... s.a. si cand am toata situatia sa pot lua decizii de genul - prea multe produse de genul x, de redus cu 15 %... sau de redus la jumatate viciile (cearta cu sotul ce consider eu viciu, de parca eu n-am vicii)... samd.

te intreb pentru ca te stiu organizata - tu ziceai ca ai un jurnal in care inregistrezi tot ce ii dau lui Alex cu comentariile de rigoare, ce i-a placut, ce nu?

oani, portughezul mancacios! eu cred ca ii stimulezi pofta de mancare cu muzicile de fundal (foarte energice) - faceti auditii speciale pentur bebe sau e ceea ce asculti tu la radio de obicei?
Ce fel de lingurica e aia? noua nu ne plac linguritele, dar nu zic ca le-am incercat pe toate...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)






Daa cum sa nu .. stiu unde este :) .. cu cea mai mare placere . In sf am si eu cu cine ma intalni .

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:





www(punct)mykids(punct)ro/bebe-la-masa-c2/scaune-metalice-pentru-servit-masa-copii-s5/scaun-pentru-servit-masa-douceur-ii---roz-d528.html


...uite, asta ar fi linkul care iti face trimitere direct la scaun, sa vedem daca permite asa...

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cristies ai PM.

M-a uimit si pe mine Lucas. Pt o secunda am crezut ca este filmuletul pe fast forward. Felicitari oani!

Va doresc o noapte linistita si ma retrag ca mi-e dor de patul meu.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Ruxita...parca vazusem si la tine in album un filmulet cu Tomica diversificat...si el tot frumos si elegant papa, de m-a uimit tare si tot m-am tinut sa zic. De ce l-ai sters???

Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies ai PM.

M-a uimit si pe mine Lucas. Pt o secunda am crezut ca este filmuletul pe fast forward. Felicitari oani!

Va doresc o noapte linistita si ma retrag ca mi-e dor de patul meu.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Noapte buna si somn odihnitor!

Daria

Mergi la inceput