Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Buna seara fetelor!

Am ajuns si noi de ceva vreme acasa. Am luat pachetul de la posta plin cu chestiute de la TT. Acum sterilizez suzete si canuta. Restul le-am pus "bine" pt cand incepem diversificarea.
Nikole eu bibe il mai am daca il mai vrei. Tetine pt cereale noi le-am luat de pe ebay. In cazul in care nu gasesti in Ro la un pret decent, sa-mi spui ca iti fac eu rost.

Al3csa eu stiu ca tot ce tine de indemnizatii, alocatii se rezolva pe str. Hambarului. Din pacate nu mai am fluturasul cu nr de telefon, poate gasesti pe net un nr valabil. De ce va intrebati cat este alocatia? Nu stiti cat din suma primita este alocatia restanta sau cum?

Alexutza ne intalnim si cu tati de Yannis ,cum sa nu. Poate ne vedem maine seara pe la rond. Delfi este bine, ma uimeste cu lucrurile pe care le invata de la o zi la alta, rade in hohote iar eu ma topesc de dragul ei, a inceput sa ma mangaie . Ma tot intreb care erau bucuriile mele inainte de ea. Am vazut ca erati cat pe ce sa picati in butoi. Nu e loc pt voi acolo!
Am si eu momente cand simt ca nu mai rezist, cand ea e maraita, eu obosita, n-am niciun ajutor si ma enervez maxim, cateodata imi vars nervii pe cine imi iese in cale, mai si plang dar imi trece repede. Mi-am promis sa nu ma mai enervez, cel putin nu in preajma ei pt ca am vazut ca o afecteaza.

Vorbeati despre parfumuri....eu mor dupa Bvlgari Blv. Momentan am vreo 5...Kenzo ala cu sticla cu mac, un J-lo, Allure-Channel, Voile de Jasmin-Bvlgari si Story-Beckam (habar n-am cum miroase, l-am primit) + sticlute mici de Lancome. Sa va zic ce idee mi-a venit mie, deoarece mereu poftesc la parfumurile altora si de ale mele sunt plictisita. Le-am propus membriilor de sex feminin din familie sa schimbam parfumuri intre noi.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Indemnizatia nu stiu cat este ca nu este 600 ron ... si as vrea sa stiu ce suma restanta am la ei si nu stiu cu alocatia cum mi-o baga ca eu am de luat de la ei din feb ... nu am luat niciodata alocatia . Am sa sun luni la ei in hambarului sa vad poate am noroc sa dau de cineva pe acolo

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Aaaa de aia e asa de liniste ca e ziua intalnielii . As fi vrut si eu dar sunt sg acasa si nu am cum sa ajung pana acolo . Eu cel mai usor as ajunge in Carol .. Iar pe aici nici vb de Carol

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Cum asa??? si eu in Carol pot ajunge cel mai usor! cu 32... 7... cum au deviat astia traseul.

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





Da da da si eu la fel. Stau in Rahova ( Petre Ispirescu ) si asa mi-e parcul cel mai aproape .

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Indemnizatia nu stiu cat este ca nu este 600 ron ... si as vrea sa stiu ce suma restanta am la ei si nu stiu cu alocatia cum mi-o baga ca eu am de luat de la ei din feb ... nu am luat niciodata alocatia . Am sa sun luni la ei in hambarului sa vad poate am noroc sa dau de cineva pe acolo

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


Pai...de ce zici ca nu ai luat niciodata alocatia? Alocatia si indemnizatia vin impreuna....cel putin la mine asa este.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Indemnizatia nu stiu cat este ca nu este 600 ron ... si as vrea sa stiu ce suma restanta am la ei si nu stiu cu alocatia cum mi-o baga ca eu am de luat de la ei din feb ... nu am luat niciodata alocatia . Am sa sun luni la ei in hambarului sa vad poate am noroc sa dau de cineva pe acolo

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


Pai...de ce zici ca nu ai luat niciodata alocatia? Alocatia si indemnizatia vin impreuna....cel putin la mine asa este.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Pai eu primesc de 2 luni doar indemnizatia ... si oricate calcule as face nu imi iese . M-am gandit eu asa ca doar 2 alocatii am luat ... dar restul??? Cam o sa-mi dea restul de bani . Asta vreau sa stiu.

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Hello!!!

Ce fac fetele?

Ma bucur ca a fost frumu la intalneala. Poze cu gazelele?

Oani, m-ai speriat ce tehnica ai (imi trebuie un emoticon cu aplauze). Deci nu se poate asa... am zis, vin in training la tine ca am permanent bavetici la uscat...

Ana_g, tu de ce ai inceput diversificarea? Ca parca alaptai sau confund?

Mamidepuiuti, si eu ma dau cu parfum cand ies. Dar ma gandesc ca eu cand am ales parfumurile se "asortau" daca se poate spune asa cu mirosul (caracteristic) de tutun. Acuma cu mirosul de lapte regurgitat sau de crema de fundulet o mai merge.

Ruxita sa-ti fie de bine fixpayurile. Ai grija cand te muti sa opresti platile mult inainte, ca ai vazut ce grijulii sunt... Eu am inchis acum doi ani un credit si contul aferent si mi-a venit hartie ca am de plata 4 lei... "au uitat" sa inchida contul. In conditiile in care eu am facut cerere de inchidere...

Miremia, wb! Sa foloseasca cu placere Delfi ustensilele de la TT. . Tare ideea ta! Ai grija insa sa lasi portita de intors, ca mie mi s-a intamplat de n ori sa imi placa un parfum la cineva si la mine sa nu-mi mai placa...

Nik0le sa va fie de bine diversificarea. Sa aduceti vesti bune de la cantar!

Ioana, ce frumos povestesti de Uca... De ce asa tarziu vaccinul? De Madalina Manole... s-o ierte Dumnezeu.

Azi am vazut la tv o stire despre impozitarea dr. de autor si pe fundal erau imagini din piese de teatru pe care intamplator le-am vazut... teatrul imi lipseste de cand a venit bebe. Nici macar nu am vazut ce se pregateste pentru stagiunea viitoare. Ma prostesc...

Ce mai ziceam... am luat mere de la tarani (nu vreau sa-l jignesc dar nu pot sa zic ca sunt bio, ca mi-a zis ca le trateaza cand cresc dar nu le trateaza ca sa le pastreze ). Soiul (de mare succes) Florina. Mie nu mi-a placut, fi-miu cand il mancam a vrut, i-am taiat si mai avea putin sa inghita bucata cu totul, cand i-am facut lui pe razatoare... bleah, nu mai era bun.

Maine ii dau pastarnac in supa... poate o fi mai buna. Desi ma indoiesc maxim.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Indemnizatia nu stiu cat este ca nu este 600 ron ... si as vrea sa stiu ce suma restanta am la ei si nu stiu cu alocatia cum mi-o baga ca eu am de luat de la ei din feb ... nu am luat niciodata alocatia . Am sa sun luni la ei in hambarului sa vad poate am noroc sa dau de cineva pe acolo

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


Pai...de ce zici ca nu ai luat niciodata alocatia? Alocatia si indemnizatia vin impreuna....cel putin la mine asa este.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Pai eu primesc de 2 luni doar indemnizatia ... si oricate calcule as face nu imi iese . M-am gandit eu asa ca doar 2 alocatii am luat ... dar restul??? Cam o sa-mi dea restul de bani . Asta vreau sa stiu.

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


E cam ciudat cu astia, ai dreptate. Eu am primit pana acum 3 indemnizatii + alocatii, iar de doua ori din cele 3 am primit si ceva restante care nu stiu ce reprezinta. Din ce imi amintesc, parca indemnizatia se plateste din luna in care ai depus dosarul, iar alocatia din luna in care s-a nascut copilul. Daca este nascut la sfarsit de luna se da incepand cu luna viitoare. Sper sa nu vorbesc prostii.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Da ai dreptate aici ... asa stiu si eu ca daca se naste dupa 15 in luna aia numai iei bani ..mi-a venit si mie numai o luna cu restante si cica mai imi vine si in august ... cu astia cu indemnizatia m-am cam prins eu asa .. dar nu inteleg ce-i cu alocatia . Am sa sun luni ca azi cand cand m-am gandit eu sa sunt era 4 jmate si pana la 3 jumate au program ( ce prograaaaam ooof ce as vrea si eu asa )

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Cristies multumim!
Trebuie sa fac o rectificare... feederul este de la Nuby nu de la TT. Ai putea sa-l incerci cu Garga daca zici ca prefera fructele bucati nu piure. Poti sa ii pui bucati de fructe sau legume reci si sa-l foloseasca ca pe un teether. Iar pt fructe mai sanatoase poti incerca pietele volante de care ne-a reamintit Lorex. Este una pe Bd. Unirii pe care o mai vizitam anul trecut si aveau mereu mere.

Mara mi-a refuzat mandrete de suzeta de la TT. Si-mi facusem atatea sperante.....e adevarat ca imi puneam problema daca ies cu ea pe strada (arata ciudat, parca se vede in guritza fetitei) dar na.....poate incercam si alt model.



_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Miremia, feeder de unde ai luat? Pe ebay cer aia triplu pe transport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies multumim!
Trebuie sa fac o rectificare... feederul este de la Nuby nu de la TT. Ai putea sa-l incerci cu Garga daca zici ca prefera fructele bucati nu piure. Poti sa ii pui bucati de fructe sau legume reci si sa-l foloseasca ca pe un teether. Iar pt fructe mai sanatoase poti incerca pietele volante de care ne-a reamintit Lorex. Este una pe Bd. Unirii pe care o mai vizitam anul trecut si aveau mereu mere.

Mara mi-a refuzat mandrete de suzeta de la TT. Si-mi facusem atatea sperante.....e adevarat ca imi puneam problema daca ies cu ea pe strada (arata ciudat, parca se vede in guritza fetitei) dar na.....poate incercam si alt model.



_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 8 kg


Scuze ca intervin... incearca sa o fierbi un pic mai mult pt ca sa para "folosita" si poate ai sa ai mai multe sanse sa o accepte. Sfat auzit de la alte mamici dar, netestat inca de mine...


Martisorul meu drag, Irina Paula (8.03.2010), mami te iubeste!

My age

Mergi la inceput