Pufuleti gustosi de ian-feb 2010 - CAP.104

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Ruxita...parca vazusem si la tine in album un filmulet cu Tomica diversificat...si el tot frumos si elegant papa, de m-a uimit tare si tot m-am tinut sa zic. De ce l-ai sters???

Daria



pentru ca intre timp mancam altfel... mi-am innoit galeria, am facut loc pentru filmulete noi ... ca sa ne mentinem in "top"

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

MP asa este,bien zice alexutzzza un we frumos si voua la buni
haircut LMA si ptr ilinca
ruxita eu intial am vrut sa iau scaun de lemn,care ar fi din 2 piese...knd creste mai mare il 'desfaci' si ramane masuta si scaunel -normale- mi s-a parut fff ok,sui nu era scump,l-am vazut la AAfi,dar nu mai retin cat era.....intr tmp l-am primit pe asta de la bertoni cadou si am ramas cu el...aaa si al cora/real au oferte cu 100 lei scaun de masa k al meu...adik ok,zic eu
anag cozonac .... no comment dar sunt multe specii ca pers respectiva

akm doarme dupa ce a abaut 150 ml de suc din cana dintr-o jumate de para,o jumate de mar si o piersica

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

fetele vecinele, hai sa planificam o intalneala pe inserat (dupa ora 18 in tot cazul), in zona ca sa nu ne deplasam cu tramvaiele, sa putem ajunge usor numai cu carucioarele. Cris_m vii si tu la intalneala noastra? ca se intamla cand? ok, va dam PM-uri si numarul meu de tel si cand vreti voi eu ies (dupa 18 seara).

Bea, te inteleg perfect cu cheltuielile casei, si pe de alta parte invidiez... de bine de rau voi aveti o casuta a voastra, chiar daca pentru a o avea mai umbli si cu "fundul rupt" sau cu "carpala in fund" (expresii de pe la noi)... si eu vreau sa-mi asum sacrificii de genul asta, am zis ca obligatia mea suprema de parinte e sa le ofer copiilor o casa (pe langa multe altele, including atentie, dragoste, timp, etc.) eu am locuit intr-o cameruta de 9 mp care imi tinea de baie, bucatarie, dormitor, living, in care avea si un pian... acum stam cu chirie de mai bine de ... de la inceputul casniciei si imi doresc o casa (apartament, garsoniera, ce-o fi...) numai sa fie a mea (ma rog, a noastra...)

M-am "certat" azi noapte cu barbatu-meu ca insista sa tin geamul deschis si eu vroiam sa-l inchid desi ne sufocam si muream de cald. DAR, beb transpira foarte tare, ii curg siroaie de transpiratie si am zis ca mai bine murim noi de cald decat un al doilea episod de raceala... voi cum procedati? eu am zis ca nu ma risc, ma cert cu barbatu, il scot sa doarma pe pres, dar nu risc sa-mi raceasca copilul din nou... desi doctorita zicea ca nu are treaba geamul deschis... dar eu am auzit ca pot face si pneumonie daca sunt transpirati!

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

noi dormim cu geamul deschis, pe la 5-6 in il inchid ca atunci e cel mai rece.....deocamdata asta mic nu a dat semne ca i-ar dauna.......tot transpirat lac e, dar macar e mai respirabila atmosfera. nu o data am gasit sub el urma de transpiratie dupa forma trupului, serios.....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

ayanna, daca ma decid pentru acel scaun de lemn, dau comanda si cum platesc cand primesc?

cis_m, spatarul e cu buretel, nu? e moale pentru beb? ca tu l-ai pipait in realitate... voi trece azi prin liberty dar numai pentru prospectiune de piata...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

fetelor dar simplicity???

vaaai cat de frumos papa LUC
si alexandra e o scumpa si mami ioana la fel,stiu eu

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

cris.m, var-mea are 18 ani si are scuza, ca nu e mama (dar va fi probabil intr-o zi....), si a vazut si ea ca la tzara se practica treburi din astea (nu ca la oras am fi mai breji...). am rugat-o ca atunci cand o sa aiba si ea unu sa se documenteze, sa nu se ia dupa ce zice mama/bunica/matusa. macar e convinsa ca laptele de vaca nu e bun pt bebei, ca a vazut ea la TV, ca e prea gras.....

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

ayanna, daca ma decid pentru acel scaun de lemn, dau comanda si cum platesc cand primesc?

cis_m, spatarul e cu buretel, nu? e moale pentru beb? ca tu l-ai pipait in realitate... voi trece azi prin liberty dar numai pentru prospectiune de piata...

AMR 8, aproape o dama bine!

Mama lui Caius cel Vesel (21.01.2010)





da,are buretel,dar nu te astepta sa fie extra gros...adik se usuca repede.....orikm as opta ptr cel din lemn si pui tu un buretel
nu pot veni,ptr k eu depin de sot si el e la birou ... nu am permis si din jilava cu carutul si bb mic
knd s-o face next 'marea ieseala' in tineretului/carol vin ... aa si sa fie in week sau dupa 18 ,am pretentii,puteti sa nu cititi

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

cris.m, var-mea are 18 ani si are scuza, ca nu e mama (dar va fi probabil intr-o zi....), si a vazut si ea ca la tzara se practica treburi din astea (nu ca la oras am fi mai breji...). am rugat-o ca atunci cand o sa aiba si ea unu sa se documenteze, sa nu se ia dupa ce zice mama/bunica/matusa. macar e convinsa ca laptele de vaca nu e bun pt bebei, ca a vazut ea la TV, ca e prea gras.....

mama unui pui...Stefan


aha,18 ani...ok atunci

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

varsta Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

neata si de la noi....
multu pt coffeeeeeeeee



intrebare:
daca am fiert ieri un pic de supa, si am bagat in castronel de ala cu 2 chestii despartite...si intr-una am pus morcov si patrunjel si cartof sio in celalat zeama......e ok sa i-l dau azi???????????
e in frigi............
si e acoperit ca are capac treaba respectiva.............

Am atata dragoste sa iti ofer, incat nu stiu daca o sa imi ajunga zilele ce le mai am, sa te pot iubi...dragul meu copilas...

Mergi la inceput