Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (61)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Eu ma declar mama-loca. Disperata cu iritatia pisoiului meu, sun la dermato, ma programez azi ptr azi si hai cu baiatul. Vine sotul de la munca, mananca ceva rapid si sa mergem. Ajungem noi, si acolo dr zie: arata-ti si mie ce va ingrijoreaza.
Io "uitati si pe gat"
"asa..e bine, nu e nimic. mai departe unde ziceti ca are?"
eu "si pe picioare, si pe spate si uitati aici"....
ea "asa...e in regula copilul". Se uita la mine, se uita la sotul..."pai mosteneste pielea dvs (catre mine). e posibil sa ne vedem si in iulie" ..."o sa ii mai apara, lasati copilul in pace! ne cazul sa il dati cu creme cu cortizon..."

Si uita asa mi-am castigat eu numele. Cica sa merg pe Bioderma cum mi-a recomandat si sa las copilul in pace ca o sa se mai irite. Mai ales ca incep dintii...





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


AMR 12 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

seara buna

ce fac fetele? vad ca bine

NIKO, sa va fie de bine. Irina doarme singura??? as zice "pai, si ce mai vrei", daca nu as sti ca au fost/sunt si niste urlete pe acolo

DECENUELA, imi place ca simti ce gandesti si invers. esti asa de relaxata de la experientele acumulate. Bravo tie, exact de ce are nevoie Luca!

AYANNA, esti in mare forma. cred si eu, la ce dieta te supune mami a ta, de unde frustrari, butoi, etc

noi cam meteosensibile azi, ieri...dar zambim si povestim cu bb din oglinda, stam mai mult pe burtici, cel mai mult ii place cu noi la masa dar la mine in brate, stand in fund, sa dea cu mainile in masa/traga fata de masa si sa inregistreze tehnica, sper eu. din acest motiv cam are mereu frimituri/mancare in cap

CRISTIES, adik tot biscuitii tai, dar cu curmale in ei? cam cati biscuiti d-astia putem manca? io am facut de 2 ori, dar...ii termin cam repede, cred. o data au iesit cam negresa d-aia de post, ca am pus apa multa, a iesit ciulama coca, nu mai aveam faina, ma rog...super buna si prajitura reiesita. eu azi am comis multe ne-monti. ciudat ca se simte: ma doare stomacul, balonata...clar de la prostiile alea de gemuri si cioco, dar eram cam in sevraj, dupa abstinentza de zahar si nici biscuiti nu erau.
vaai, cat am scris despre mancare.

nu e ora mea de forumit, asa ca ma retrag, ca-mi pica okii.
pupici for all

Cris, mami de Ema (13/01/2010), si Ana(4/4/2003)

poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Am revenit si eu...
..am dat o fuga pan' la mama sa pap ceva. Din nefericire nenea Monignac nu era pe acolo, asa ca am papat si eu ce era...adica ciorba de cartofi inacrita cu zer si dreasa cu smantana (la noi se cheama 'bors cu diresali'...asaaaa, pi moldovinesti...), omleta cu ceapa verde si urda cu mamaliguta, iar la desert clatite cu branza la cuptor...preferatele mele. V-am zis io ca n-am vazut picior de Montignac pe acolo...nici macar urma de la papuci nu era...

mami de strumfita scumpa Daria-Ioana





din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului
www.youtube.com/watch?v=EdPETTNtz6I" target="_blank">intrarea tortului


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si io ma plang de pielea copilului - daca nu-l dau cu ulei de masaj (ieri nu l-am dat) are o piele uscata cu "solzisori" albi ... o fi de la apa? de la faptul ca inca nu-i lucreaza glandele sebacee?
2)cand il pun la san transpira mult, face lac in jurul capului pe cearsaf, tre sa stau cu servetelele sa-l tamponez ca-l trec toate apele...

azi l-am lasat 5 min singur in casa, am fugit pana la magazinul de dupa colt, abia afara am avut regrete... desi nu i se putea intampla mare lucru, nu o sa se mai repete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Cealut!

Vad ca sunteti bine, vorbarete, ca mereu subiectul nostru e primul la tema 365...

Eu sunt pe lg voi dar nu prea am mai scris ca bobitza e cam mofturoasa in ultima vreme si banuiesc ca e din cauza sanului meu care nu mai produce lapte...ca daca-i dau LP papa cate 80-100 iar la san trage de cateva ori si se enerveaza...

am citit tot din urma dar nu ma tine farama de energie sa ma duc inapoi sa vad ce si cui as fi vrut sa-i raspund..poate imi amintesc asa cat de cat..

casa nu uit:

Evyme, tu cat ceai din ala bei de storci 400 ml????..era sa cad jos cand am citit, ...aproape juma de kil...sunt invidioasa

Alexutza, poate ai notat pe undeva...cat LP papa Yannis la 2 luni jumate pe zi? Ai inceput diversificarea sau ii dai doar LP?

Maine e protest la Iasi...in fata l aprefectura..daca evremea buna ma duc si eu cu bobitza, desi nu-s prea afectata ca mai mult oricum nu luam...dar ma duc sa solidarizez cu mamele afectate.

ia sa ma gandesc ce vroiam sa mai spun...

Evyme, emotionant filmuletul de la botez, cred ca amuncit ceva nenea ala de ti l-a facut cu atatea patratele...m-a amuzat ca scria vizionare placuta la sfarsitul filmului

ayanna, da ce vorbareatza-mi esti in ultima vreme
m-am gandit azi la tine si la papusa ta...bobitza mea se schimba la figura pe zi ce trece...si parca nush,...da parca nu-mi mai place asa de mult sau nush cum sa spun...parca nu mai seamana cu nimeni sau nu vad sau nu-mi dau seama...oricum, cat mi-ar fi de draga, recunosc ca daria ta e mult mai scumpica, are asa o fatzuca de papusica, parca e desenata!

am vazut pozele de la intalnire...vai nikole, esti belea...te ascunzi ca vedetele...am si eu o prietena care are aceleasi reactii la aparatul foto , vreau si eu o poza cu ea sa am si nu ma lasa niciodata sa-i fac.Trebuia sa scrii acolo la comentarii: miki, miremia si nikole camuflata!

trimit asta si ma mai gandesc sa-mi amintesc din cap trecut..


Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nik0le, daca n-a vrut bibe inseamna ca nu-i e foame. Pur si simplu vrea sa fie o topmodela! (Ceea ce... si eu la fel)

Ruxita, ai avut noroc ca te-au sustinut parintii sa termini scoala. Si sunt sigura ca fetita a meritat tot efortul!

Iudita, daca stiam ca vii din spatele cortinei puneam mai multe poze. Voi ce mai faceti?

Mariucasara, eu zici sa nu-ti mai faci ganduri negre. Daca o fi sa luati ceva, sansele sa faca si el sunt mari, chiar alaptat. Si asta datorita sistemului imunitar insuficient dezvoltat, nu e vina nimanui. Gaza mea a luat mucii de la o persoana cu care am venit toti in contact. Nici eu si nici taica-su nu avem nimic.

Cris.dogarel, biscuiti cred ca poti sa mananci (adica zice nea monti) vreo doi trei dimineata. Eu ii fac foarte subtiri si doua tavi imi ajung doua zile, dar ca gustare de cate ori ajung in bucatarie, nu dimineata... Asta ca sa nu credeti ca regimul asta te ajuta sa slabesti 500g pe saptamana! Probabil ca e mai mult daca nu ai manca non-stop. Mi-am adus aminte ca intrebasei de magiun, eu am gasit intr-un final in real. (ieri dupa portia de paste complet ne-monti si eu am ajuns acasa cu durere de burta).

Si apropo de real, Lucia eu am avut mereu dozator de apa in birou. De cate ori curgea apa era din cauza bidonului crapat la manipulare. La un moment dat am studiat si noi fenomenul si intr-adevar faptul ca era o alta gaura in bidon strica presiunea creata de aparat si apa curgea siroaie.

Multumesc tuturor pentru voturi.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Lorex, Bobitza se apropie de pragul de trei luni, poate are puseul de crestere mai devreme.

Ayanna, eu n-am fost la protest. Nu pot pleca doar cu gaza in masina ca e imprevizibil. Am descoperit mai nou ca in pasaje si noaptea pe strazi neluminate incepe sa zbiere. Crede ca il culcam brusc sau ceva...

Daca tot vorbim de mancare (adica eu numai despre asta vorbesc), va spun ca am repetat humusul cu vinete, de data asta facut ca piureul. A mers de minune cu ficatei cu ciuperci.

Maine tre' sa merg la piata sa fac supa.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

V-am cam fugarit azi ca, deh, sunt singura cu imparatul si se simte

Ia sa vad daca imi amintesc...
Cristies, bine macar ca nu au fost cartofi la cuptor...
Happyella, asteptam cu nerabdare intalnirea de petit
Xela, bafta multa la invatat!
Andre_lina, m-am topit, e un dulcic Patriotul!

Of, ma cam lasa neuronul, mai era... dar nu duc!

Despre noi: azi am iesit o ora afara (pe la 2), ca se ingrosa gluma, copilul era zgandarici, asa ca am zis "Haideti sa haidem!" Eram singurii din Moghioros, dar singurii!!!! Doar vreo 2 elevi chiulangii zgribuliti Am vrut sa ma intorc, insa tocmai adormise Andrei dupa un mini concert si nu m-a lasat inima, asa ca am dat o tura de lac (bine, pana au sarit cainii pe noi si am facut cale intoarsa). A, si cel mai dragut, nenea de la saltelele elastice m-a intrebat daca m-am dus la Guvern, ca sunt acolo 120 de mamici!

Stiti ca ma laudam eu ca in ultima vreme avem ziua si descoperirea... ei bine, de cateva zile nu mai facuse nimic notabil. Motivul? Cred eu ca de fapt clocea la ceva maret... cred ca ne apare primul dinte! Nu sunt 100% sigura, insa maine mergem la vaccinul de 4 luni si ne va confirma/infirma doctorul! Mama zice ca nu e de bine, ca inseamna ca are "gura moale", adica se vor caria dintii repede... dar eu acuma ce sa fac? Daca asa e gena?

Cred ca asa se explica si faptul ca in ultima saptamana s-a indragostit de tzitzi si sta cate juma de ora tot molfolind la ele: adoarme si mai trage asa, la cateva secunde de 2-3 ori si se opreste... si iarasi, poate ca il mananca gingiutza de fapt si o foloseste pe post de jucarie de rontait Indiferent de motiv, rau nu face, insa daca ii dau dintii pe bune, s-ar putea sa iasa cu

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Am vazut si eu pozele de la intalnirea ploioasa. Nik0le a fost inspirata la comenturi .

Si daca tot umblam pe acolo am vazut poze frumoase de Raul de Bubu, Alexandra de Ioana_fota si colajul Maiei de Haircut! Foarte frumosi toti pufuletii.



_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Nik0le, daca n-a vrut bibe inseamna ca nu-i e foame. Pur si simplu vrea sa fie o topmodela! (Ceea ce... si eu la fel)

Ruxita, ai avut noroc ca te-au sustinut parintii sa termini scoala. Si sunt sigura ca fetita a meritat tot efortul!

Iudita, daca stiam ca vii din spatele cortinei puneam mai multe poze. Voi ce mai faceti?

Mariucasara, eu zici sa nu-ti mai faci ganduri negre. Daca o fi sa luati ceva, sansele sa faca si el sunt mari, chiar alaptat. Si asta datorita sistemului imunitar insuficient dezvoltat, nu e vina nimanui. Gaza mea a luat mucii de la o persoana cu care am venit toti in contact. Nici eu si nici taica-su nu avem nimic.

Cris.dogarel, biscuiti cred ca poti sa mananci (adica zice nea monti) vreo doi trei dimineata. Eu ii fac foarte subtiri si doua tavi imi ajung doua zile, dar ca gustare de cate ori ajung in bucatarie, nu dimineata... Asta ca sa nu credeti ca regimul asta te ajuta sa slabesti 500g pe saptamana! Probabil ca e mai mult daca nu ai manca non-stop. Mi-am adus aminte ca intrebasei de magiun, eu am gasit intr-un final in real. (ieri dupa portia de paste complet ne-monti si eu am ajuns acasa cu durere de burta).

Si apropo de real, Lucia eu am avut mereu dozator de apa in birou. De cate ori curgea apa era din cauza bidonului crapat la manipulare. La un moment dat am studiat si noi fenomenul si intr-adevar faptul ca era o alta gaura in bidon strica presiunea creata de aparat si apa curgea siroaie.

Multumesc tuturor pentru voturi.


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


www.cordcenter.ro/gallery/image/432.html" target="_blank"> VRETI SA VOTATI O ?


Eu nu reusesc sa intru la poza, ma injura cu ceva gen "Bandwidth exceeded"...

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

AMR 7 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput